Εγγραφή στη σελίδα μας

Εισάγετε το email σας για να εγγραφείτε στην σελίδα μας και να λαμβάνετε ενημερώσεις μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Πρόβλεψη Καιρού

Full Moon Mixed Tournament 2017 – Νικητές Γεωργακόπουλος/Ασλάνη (Gold) και Γρηγοράκης/Βερυκάκη (Silver)

Με πολύ κέφι, χαμόγελα, φαγητό και διασκέδαση, ολοκληρώθηκε το Full Moon Mixed Tournament 2017.

Στην κατηγορία Gold νικητές αναδείχθηκαν οι  Νεκτάριος Γεωργακόπουλος – Ιωάννα Ασλάνη, κερδίζοντας στον τελικό τους Κυριακάκη Κάρολο – Κορακοβούνη Κέλλυ με 2-0 (21-17, 21-18). Στα ημιτελικά οι τελικοι νικητές επικράτησαν με 2-0 τους Τζιλιβάκη – Μουτσάκη, ενώ οι φιναλίστ έβγαλαν εκτός τους Δρανδάκη – Πιπεράκη, τη μοναδική ομάδα που είχε κερδίσει νωρίτερα τους Γεωργακόπουλο – Ασλάνη.
Στην κατηγορία Silver νικητές αναδείχθηκαν οι Γρηγοράκης Γιάννης – Βερυκάκη Γιούλη, επικρατώντας με 2-0 των Ντουσάκη Γιάννη – Κορακοβούνη Βικτωρία. Στα ημιτελικά και οι δύο ομάδες επικράτησαν εναντίον..οικογενειακών ομάδων. Συγκεκριμένα οι νικητές κέρδισαν τα αδέρφια Μαρινάκη (Νίκο και Ελένη), ενώ οι φιναλίστ τους Γιώργο και Ράνια Φραγκιουδάκη (πατέρας – κόρη). 

Αναλυτικά τα αποτελέσματά εδώ.

Η κατάταξη ανά τουρνουά, εδώ.

Ευχαριστούμε τους χορηγούς μας Lamberts και Ελευθώ Ο.Ε. – Αναλύσεις DNA.

Όλα έτοιμα για το Full Moon Mixed Tournament 2017

Όλα έτοιμα για την καθιερωμένη γιορτή, που συμβολίζει το τέλος του καλοκαιριού και η επόμενη μέρα από αυτό, την έναρξη της νέας περιόδου.

Στους παρακάτω πίνακες μπορείτε να δείτε την ακριβή ώρα έναρξης των πρώτων ματς κάθε ομάδας

Κατηγορία Gold

Νούμερο ΑγώναΏρα ΈναρξηςΟμάδα 1vsΟμάδα 2
115:30ΜΠΕΝΙΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ - ΚΑΠΕΝΕΚΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑvsΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΘΟΔΩΡΗΣ - ΛΑΤΣΩΝΑ ΕΛΕΝΗ
418:30ΞΟΥΡΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ - ΡΗΓΑΚΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑvsΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ - ΓΟΝΑΚΗ ΜΑΙΡΗ
515:30ΚΑΔΗΓΙΑΝΝΑΚΗΣ - ΚΑΛΑΝΤΑΤΖΕvsΜΠΑΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ - ΣΚΡΙΒΙΛΙΩΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ
816:30ΤΑΠΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ – ΨΟΥΝΗ ΛΙΝΑvsΚΑΡΑΒΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΛΙΑΝΑ
917:30ΔΑΣΕΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ - ΑΓΙΟΥΤΑΝΤΗ ΡΟΖΑΛΙΑvsΝικητής Αγώνα Νο1
1016:30MARAGOU NICK – ANTIMISIARIS MARYvsΔΡΑΝΔΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΠΙΠΕΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΤΑ
1117:00ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΚΑΡΟΛΟΣ - ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗvsΒΑΝΔΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΤΡΕΑΣ - ΓΕΩΡΓΙΑΚΑΚΗ ΙΣΜΗΝΗ
1219:30Νικητής Αγώνα Νο4vsΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ – ΑΣΛΑΝΗ ΙΩΝΝΑ
1318:30ΤΖΙΛΙΒΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ – ΜΟΥΤΣΑΚΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗvsΝικητής Αγώνα Νο5
1419:00ΣΑΜΠΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ - ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗ ΑΝΘΗvsΛΕΚΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ - ΠΑΝΔΩΡΑ ΓΚΕΚΑ
1517:30ΠΑΣΙΟΥΡΑΣ ΦΩΤΗΣ - ΤΖΟΛΑΚΗ ΧΑΡΑvsΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ - ΨΑΡΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
1618:30Νικητής Αγώνα Νο8vsΜΟΝΙΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ – ΠΑΤΕΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

Κατηγορία Silver

Νούμερο ΑγώναΏρα ΈναρξηςΦάσηΟμάδα 1vsΟμάδα 2
115:30IΚΟΥΛΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ - ΚΑΣΣΩΤΑΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑvsΒΑΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΛΕΩΝ - ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΚΟΡΙΝΑ
417:30IΜΑΝΙΑΤΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ ΕΛΕΝΗvsΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ - ΝΙΝΟΥ ΑΝΝΑ
515:30IΤΕΛΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΧΙΝΤΙΡΑΚΗ ΑΡΙΣΤΕΑvsΚΑΜΑΡΗΣ ΜΗΝΑΣ – ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ
816:30IΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ – ΓΡΗΓΟΡΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑvsΜΑΥΡΟΛΕΩΝ ΜΑΝΟΥΣΟΣ - ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΥ ΗΡΩ
918:00IIΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ - ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΕΛΕΝΗvsΝικητής Αγώνα Νο1
1016:30IIΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ - ΚΟΥΛΑΚΗ ΧΡΥΣΑvsΠΑΤΕΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΠΑΤΕΡΟΥ ΕΛΕΝΗ
1118:00IIΒΑΡΙΚΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ - ΚΤΙΣΤΑΚΗ ΤΖΩΡΤΖΙΝΑvsΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ - ΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗ ΡΑΝΙΑ
1218:30IIΝικητής Αγώνα Νο4vsΠΟΛΥΖΩΙΔΗΣ ΙΑΣΟΝΑΣ - ΣΤΑΦΑ ΛΕΝΤΙ
1318:00IIΝΤΟΥΣΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΗ ΒΙΚΤΩΡΙΑvsΝικητής Αγώνα Νο5
1417:30IIΝΤΟΥΣΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ - ΤΟΥΛΟΥΠΑΚΗ ΡΕΝΑvsΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ - ΠΑΝΤΑ ΑΝΝΑ
1518.30IIΝΤΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ - ΚΟΥΜΙΩΤΑΚΗ ΑΣΠΑvsΡΩΣΙΟΣ ΗΡΩΔΙΟΝΑΣ – ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ
1619:00IIΝικητής Αγώνα Νο8vsΓΡΗΓΟΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΒΕΡΥΚΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ

 

Αρχικές Λίστες
Για οποιαδήποτε αλλαγή ή ακύρωση συμμετοχής παρακαλούμε ενημερώστε στο 6937431420 (Σέργιος).

Τις αρχικές λίστες μπορείτε να τις δείτε εδώ.

Full Moon Mixed Tournament 2017

Ο Α.Σ. Beach Volleyball Νέας Κυδωνίας Χανίων, διοργανώνεί το προσεχές Σαββατοκύριακο 2-3 Σεπτεμβρίου το καθιερωμένο μεικτό τουρνουά στο τέλος του καλοκαιριού στις εγκαταστάσεις του συλλόγου, στην παραλία των Αγίων Αποστόλων.

Θα διεξαχθούν 2 τουρνουά, Golden και Silver με σύστημα διπλού αποκλεισμού. Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε 2 ημέρες, το Σάββατο βράδυ θα ακολουθήσει πάρτι με φαγητό.

Περισσότερα »

Λίτος/Μουντράκης και Αποστολάκη/Λίσλεβαντ οι Νικητές στο Κατούφας 2017

Με ιδανικές συνθήκες και πλήθος φιλάθλων στις κερκιδες, διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 22-23 Ιουλίου το τουρνουά στη μνήμη του Νίκου Κατούφα. 

Στους άντρες νικητές αναδείχθηκαν οι Μπάμπης Λίτος και Γιωργος Μουντράκης. Στον τελικό επικράτησαν εύκολα με 21-11 και 21-10 των Μονιάκη Γιώργου και Χαλκιαδάκη Νίκου. Οι πρωταθλητές του τουρνουά δεν κατέκτησαν τον τίτλο αήττητοι καθώς στη δεύτερη φάση του τουρνουά είχαν ηττηθεί από τους Μουτάφη/Ρουμελιωτάκη με 2-1, όμως στον ημιτελικό οι δύο ομάδες ξανασυναντήθηκαν, όπου οι Λίτος/Μουντράκης επικράτησαν με 2-0. Στον άλλο ημιτελικό οι Μονιάκης/Χαλκιαδάκης επικράτησαν με 2-0 με αντίπαλους τους Βανδουλάκη/Μποτζολάκη.

Στις δηλώσεις του μετά την κατάκτηση του τουρνουά, ο Μπάμπης Λίτος αφιέρωσε τη νίκη στον αδερφό του Νίκου Κατούφα, που μας άφησε φέτος:
«Ας μου επιτραπεί να το αφιερώσω στον Κώστα Κατούφα, που τόσο 
πολύ αγαπούσε το άθλημα και το Σύλλογο. Σήμερα θα χαιρόταν πολύ τόσο με το 
αγωνιστικό επίπεδο, όσο και τα αποτελέσματα του φετινού τουρνουά»
 

Στις γυναίκες οι Ηρακλειώτισες Αποστολάκη/Λίσλεβαντ νίκησαν με 2-0 τις ‘γηπεδούχες’ Λειβαδιτάκη/Πρωϊμάκη με 21-17 και 21-19. Στους ημιτελικούς οι Αποστολάκη/Λίσλεβαντ επικράτησαν με 2-0 επί των συμπολίτισσών τους Κυριακάκη/Μαριάτου, ενώ στον άλλο ημιτελικό είχαμε επίσης τοπικό ντέρμπι με τις Λειβαδιτάκη/Πρωϊμάκη να επιβάλλονται δύσκολα με 2-0 επί των Γκουγκούλη/Αντιμισιάρη.

Όλα τα αποτελέσματα των αγώνων μπορείτε να τα δείτε εδώ.

Η κατάταξη των ομάδων εδώ.

Τελικός Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Κ19: 5ες οι Πιπεράκη/Μιχαήλ

Στον τελικό του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Juniors, που διεξήχθη 22-23 Ιουλίου στη Χίο, κατατάχθηκαν 5ες τα κορίτσια του συλλόγου μας Πιπεράκη/Μιχαήλ. Ηττήθηκαν στον προημιτελικό με 2-0 από τις Δαμιανίδου/Αργυρίου. Όλα τα αποτελέσματα μπορείτε να τα δείτε εδώ.

Περισσότερα »

Κατούφας 2017: Αποτελέσματα αγώνων 1ης ημέρας και πρόγραμμα αγώνων 2ης ημέρας

Με συναρπαστικούς αγώνες, πολύ θεάμα και κόσμο στις κερκίδες, διεξήχθη η πρώτη ημέρα του τουρνουά Νικος Κατούφας στις εγκαταστάσεις Beach Volley στην παραλία των Αγίων Αποστόλων. Στους παρακάτω πίνακες μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα των αγώνων της πρώτης ημέρας και να ενημερωθείτε για τις ώρες διεξαγωγής των πρώτων ματς της δεύτερης ημέρας. Τα καλύτερα μας περιμένουν αύριο..

Αποτελέσματα και Πρόγραμμα Αντρών

Ώρα ΈναρξηςΗμερομηνίαΦάσηΟμάδα 1vsΟμάδα 2    
12:0022-ΙουλIΣπιταδάκης Κώστας – Τζανιδάκης ΓιώργοςvsΜαρονικολάκης Βασίλης - Ντουσάκης Γιάννης2< ->021-11,21-19
12:0022-ΙουλIΧειλαδάκης Κώστας – Μανουσέλης ΧρήστοςvsΜουταφης Κυριακος - Ρουμελιωτακης Ιωαννης0< ->210-21,9-21
12:0022-ΙουλIΠαπουδάκης Αργύρης – Παρδαλάκης ΓιάννηςvsΣαμπρής Πέτρος – Μαγγελάκης Γιώργος2< ->021-11,21-15
13:0022-ΙουλIΜπατάκης Μανώλης – Βαρίκος ΑντώνηςvsBye2< ->021-0,21-0
14:0022-ΙουλIΦραγκιουδάκης Γιώργος - Ντουντουλακης ΜίλτοςvsΑνδρεαδάκης Μανώλης – Κοβατζής Κώστας0< ->215-21,17-21
13:0022-ΙουλIΣταυρουλάκης Αλέξης - Κολιάμπας ΑχιλλεαςvsΑρβανίτης Γιώργος – Τζανής Νίκος2< ->021-0,21-5
14:0022-ΙουλIΒανδουλάκης Αντρέας – Μποτζολάκης ΜανούσοςvsΛεκάκος Γιώργος – Μπουρμπάκης Δήμος2< ->021-15,21-15
13:0022-ΙουλIΚαρπουζάς Γιάννης – Ψαρουδάκης ΔημήτρηςvsΛυμπινακης Ιωαννης - Κώτσιου Φάνης 2< ->021-5,21-6
14:0022-ΙουλIIΛίτος Μπάμπης – Μουντράκης ΓιώργοςvsΣπιταδάκης Κώστας – Τζανιδάκης Γιώργος2< ->021-15,21-15
15:0022-ΙουλIIΜουταφης Κυριακος - Ρουμελιωτακης ΙωαννηςvsΔρανδάκης Αλέξανδρος – Γρηγοράκης Γιάννης2< ->07-21,10-21
15:0022-ΙουλIIΠασιούρας Φώτης – Ελευθεράκης ΣτέλιοςvsΠαπουδάκης Αργύρης – Παρδαλάκης Γιάννης0< ->213-21,16-21
15:0022-ΙουλIIΜπατάκης Μανώλης – Βαρίκος ΑντώνηςvsΛαμπρινός Ευάγγελος – Παπαδάκης Γρηγόρης0< ->215-21,21-23
16:0022-ΙουλIIΜαρινάκης Νίκος – Χατζηδημητρίου ΔημήτρηςvsΑνδρεαδάκης Μανώλης – Κοβατζής Κώστας0< ->219-21,19-21
16:0022-ΙουλIIΣταυρουλάκης Αλέξης - Κολιάμπας ΑχιλλεαςvsΜονιάκης Γεώργιος – Χαλκιαδάκης Νίκος0< ->211-21,13-21
16:0022-ΙουλIIΤσιάκαλος Παντελης - Ντοκάκης ΜανοςvsΒανδουλάκης Αντρέας – Μποτζολάκης Μανούσος0< ->225-27,18-21
17:0022-ΙουλIIΚαρπουζάς Γιάννης – Ψαρουδάκης ΔημήτρηςvsΤζιλιβάκης Αντώνης - Ροδολάκης Ορέστης0< ->211-21,14-21
17:0022-Ιουλ17Λυμπινακης Ιωαννης - Κώτσιου Φάνης vsΣπιταδάκης Κώστας – Τζανιδάκης Γιώργος0< ->26-21,14-21
17:0022-Ιουλ17Δρανδάκης Αλέξανδρος – Γρηγοράκης ΓιάννηςvsΛεκάκος Γιώργος – Μπουρμπάκης Δήμος2< ->021-11,21-16
18:0022-Ιουλ17Αρβανίτης Γιώργος – Τζανής ΝίκοςvsΠασιούρας Φώτης – Ελευθεράκης Στέλιος0< ->26-21.8-21
18:0022-Ιουλ17Μπατάκης Μανώλης – Βαρίκος ΑντώνηςvsΦραγκιουδάκης Γιώργος - Ντουντουλακης Μίλτος2< ->021-14,21-10
18:0022-Ιουλ17ByevsΜαρινάκης Νίκος – Χατζηδημητρίου Δημήτρης0< ->20-21,0-21
19:0022-Ιουλ17Σταυρουλάκης Αλέξης - Κολιάμπας ΑχιλλεαςvsΣαμπρής Πέτρος – Μαγγελάκης Γιώργος2< ->021-13,21-11
19:0022-Ιουλ17Χειλαδάκης Κώστας – Μανουσέλης ΧρήστοςvsΤσιάκαλος Παντελης - Ντοκάκης Μανος0< ->211-21,15-21
19:0022-Ιουλ17Καρπουζάς Γιάννης – Ψαρουδάκης ΔημήτρηςvsΜαρονικολάκης Βασίλης - Ντουσάκης Γιάννης2< ->021-10,21-17
20:0022-ΙουλIIIΛίτος Μπάμπης – Μουντράκης ΓιώργοςvsΜουταφης Κυριακος - Ρουμελιωτακης Ιωαννης1< ->2
20:0022-ΙουλIIIΠαπουδάκης Αργύρης – Παρδαλάκης ΓιάννηςvsΛαμπρινός Ευάγγελος – Παπαδάκης Γρηγόρης0< ->215-21,15-21
21:0022-ΙουλIIIΑνδρεαδάκης Μανώλης – Κοβατζής ΚώσταςvsΜονιάκης Γεώργιος – Χαλκιαδάκης Νίκος1< ->2
21:0022-ΙουλIIIΒανδουλάκης Αντρέας – Μποτζολάκης ΜανούσοςvsΤζιλιβάκης Αντώνης - Ροδολάκης Ορέστης1< ->221-18,15-21,6-15
19:0022-Ιουλ13Δρανδάκης Αλέξανδρος – Γρηγοράκης ΓιάννηςvsΣπιταδάκης Κώστας – Τζανιδάκης Γιώργος2< ->021-16,21-16
19:0022-Ιουλ13Μπατάκης Μανώλης – Βαρίκος ΑντώνηςvsΠασιούρας Φώτης – Ελευθεράκης Στέλιος1< ->221-13,21-19,9-15
12:0023-Ιουλ13Σταυρουλάκης Αλέξης - Κολιάμπας ΑχιλλεαςvsΜαρινάκης Νίκος – Χατζηδημητρίου Δημήτρης< ->
12:0023-Ιουλ13Καρπουζάς Γιάννης – Ψαρουδάκης ΔημήτρηςvsΤσιάκαλος Παντελης - Ντοκάκης Μανος< ->
13:0023-Ιουλ9Δρανδάκης Αλέξανδρος – Γρηγοράκης ΓιάννηςvsΑνδρεαδάκης Μανώλης – Κοβατζής Κώστας< ->
13:0023-Ιουλ9Πασιούρας Φώτης – Ελευθεράκης ΣτέλιοςvsΒανδουλάκης Αντρέας – Μποτζολάκης Μανούσος< ->
14:0023-Ιουλ9Νικητής Αγώνα Νο31vsΛίτος Μπάμπης – Μουντράκης Γιώργος< ->
14:0023-Ιουλ9Νικητής Αγώνα Νο32vsΠαπουδάκης Αργύρης – Παρδαλάκης Γιάννης< ->
15:0023-ΙουλIVΜουταφης Κυριακος - Ρουμελιωτακης ΙωαννηςvsΛαμπρινός Ευάγγελος – Παπαδάκης Γρηγόρης< ->
15:0023-ΙουλIVΜονιάκης Γεώργιος – Χαλκιαδάκης ΝίκοςvsΤζιλιβάκης Αντώνης - Ροδολάκης Ορέστης< ->

Αποτελέσματα και Πρόγραμμα Γυναικών

Νούμερο ΑγώναΗμερομηνίαΏρα ΈναρξηςΦάσηΟμάδα 1vsΟμάδα 2    
122-Ιουλ11:00IΜπασκάκη Αγγελίνα – Κουμιωτάκη ΑσπαvsΓεωργακοπουλου Φωτεινή - Καπενεκάκη Δέσποινα1< ->221-13,18-21,12-15
222-ΙουλIΣτάφα Λέντι – Βερυκάκη ΓιούληvsΒΥΕ2< ->021-0,21-0
322-Ιουλ11:00IΜαρινάκη Ιφιγένεια - Μαρινάκη ΕλένηvsΜασελη Ειρηνη - Μασελη Φωτεινη0< ->219-21,17-21
422-Ιουλ11:00IΠασχου Χριστινα - Γενειατακη ΆνναvsΡοβιθάκη Ράνια – Αγαπητού Βέρα2< ->021-10,21-8
522-Ιουλ11:00IΚυριακάκακη Μαρτίνα – Μαριάτου ΡοδάνθηvsΦραγκιουδάκη Κέλλυ – Βοζινάκη Μαρία2< ->021-7,21-7
622-Ιουλ12:00IΑποστολάκη Σοφία – Λισλεβαντ ΒανέσσαvsΚαλουτσάκη Αλεξάνδρα - Μανιάτη Χρυσάνθη2< ->021-5,21-1
722-ΙουλIΚιλιτζιράκη Μαρία – Κουλάκη ΧρύσαvsΒΥΕ2< ->021-0,21-0
822-Ιουλ12:00IByevsΚουτσίκου Αλεξάνδρα – Πενταράκη Μαριλένα0< ->20-21,0-21
922-Ιουλ14:00IIΛειβαδιτάκη Ελέν - Πρωιμάκη ΑντιγόνηvsΓεωργακοπουλου Φωτεινή - Καπενεκάκη Δέσποινα2< ->021-8,21-6
1022-Ιουλ13:00IIΣτάφα Λέντι – Βερυκάκη ΓιούληvsΜανιά Στέλλα – Χατζηδάκη Ρένα2< ->021-12,21-14
1122-Ιουλ14:00IIΜπορμπαντωνακη Μαριάννα – Βογιατζάκη ΑνθήvsΜασελη Ειρηνη - Μασελη Φωτεινη2< ->021-11,21-14
1222-Ιουλ15:00IIΠασχου Χριστινα - Γενειατακη ΆνναvsΜουτσάκη Αντιγόνη – Ζουριδάκη Μαρία2< ->121-15,21-19,19-17
1322-Ιουλ15:00IIΓκουγκουλη Κων/να – Αντιμισιάρη ΜαίρηvsΚυριακάκακη Μαρτίνα – Μαριάτου Ροδάνθη0< ->219-21,15-21
1422-Ιουλ16:00IIΑποστολάκη Σοφία – Λισλεβαντ ΒανέσσαvsΚορακοβούνη Βικτωρια – Λουπάση Τόνια2< ->021-15,21-15
1522-Ιουλ13:00IIΨαράκη Γεωργία –Τζολάκη ΧαράvsBye2< ->021-0,21-0
1622-Ιουλ16:00IIΚουτσίκου Αλεξάνδρα – Πενταράκη ΜαριλέναvsΒάρλα Πηνελόπη – Χαζηράκη Ελένη0< ->210-21,21-23
1722-Ιουλ17ByevsΓεωργακοπουλου Φωτεινή - Καπενεκάκη Δέσποινα0< ->2
1822-Ιουλ17Μανιά Στέλλα – Χατζηδάκη ΡέναvsBye2< ->0
1922-Ιουλ17Καλουτσάκη Αλεξάνδρα - Μανιάτη ΧρυσάνθηvsΜασελη Ειρηνη - Μασελη Φωτεινη1< ->211-21,21-19,10-15
2022-Ιουλ17Μουτσάκη Αντιγόνη – Ζουριδάκη ΜαρίαvsΦραγκιουδάκη Κέλλυ – Βοζινάκη Μαρία2< ->0
2122-Ιουλ17Ροβιθάκη Ράνια – Αγαπητού ΒέραvsΓκουγκουλη Κων/να – Αντιμισιάρη Μαίρη0< ->25-21,9-21
2222-Ιουλ17Κορακοβούνη Βικτωρια – Λουπάση ΤόνιαvsΜαρινάκη Ιφιγένεια - Μαρινάκη Ελένη2< ->121-13,21-13,15-11
2322-Ιουλ17ByevsΚιλιτζιράκη Μαρία – Κουλάκη Χρύσα2< ->0
2422-Ιουλ17Κουτσίκου Αλεξάνδρα – Πενταράκη ΜαριλέναvsΜπασκάκη Αγγελίνα – Κουμιωτάκη Ασπα2< ->0
2522-ΙουλIIIΛειβαδιτάκη Ελέν - Πρωιμάκη ΑντιγόνηvsΣτάφα Λέντι – Βερυκάκη Γιούλη2< ->021-9,21-14
2622-ΙουλIIIΜπορμπαντωνακη Μαριάννα – Βογιατζάκη ΑνθήvsΠασχου Χριστινα - Γενειατακη Άννα2< ->121-10,21-18,15-10
2722-ΙουλIIIΚυριακάκακη Μαρτίνα – Μαριάτου ΡοδάνθηvsΑποστολάκη Σοφία – Λισλεβαντ Βανέσσα2< ->021-17,21-15
2822-ΙουλIIIΨαράκη Γεωργία –Τζολάκη ΧαράvsΒάρλα Πηνελόπη – Χαζηράκη Ελένη0< ->212-21,12-21
2922-Ιουλ13Μανιά Στέλλα – Χατζηδάκη ΡέναvsΓεωργακοπουλου Φωτεινή - Καπενεκάκη Δέσποινα1< ->221-12,17-21,7-15
3022-Ιουλ13Μουτσάκη Αντιγόνη – Ζουριδάκη ΜαρίαvsΜασελη Ειρηνη - Μασελη Φωτεινη2< ->021-10,21-14
3123-Ιουλ12:0013Κορακοβούνη Βικτωρια – Λουπάση ΤόνιαvsΓκουγκουλη Κων/να – Αντιμισιάρη Μαίρη< ->
3223-Ιουλ13Κουτσίκου Αλεξάνδρα – Πενταράκη ΜαριλέναvsBye2< ->0
3323-Ιουλ12:009Γεωργακοπουλου Φωτεινή - Καπενεκάκη ΔέσποιναvsΑποστολάκη Σοφία – Λισλεβαντ Βανέσσα< ->
3423-Ιουλ13:009Μουτσάκη Αντιγόνη – Ζουριδάκη ΜαρίαvsΨαράκη Γεωργία –Τζολάκη Χαρά< ->
3523-Ιουλ13:009Νικητής Αγώνα Νο31vsΣτάφα Λέντι – Βερυκάκη Γιούλη< ->
3623-Ιουλ14:009Κουτσίκου Αλεξάνδρα – Πενταράκη ΜαριλέναvsΠασχου Χριστινα - Γενειατακη Άννα< ->
3723-Ιουλ14:00IVΛειβαδιτάκη Ελέν - Πρωιμάκη ΑντιγόνηvsΜπορμπαντωνακη Μαριάννα – Βογιατζάκη Ανθή< ->
3823-Ιουλ15:00IVΚυριακάκακη Μαρτίνα – Μαριάτου ΡοδάνθηvsΒάρλα Πηνελόπη – Χαζηράκη Ελένη< ->

Αρχικές Λίστες και Πρόγραμμα αγώνων Κατούφας 2017

Πλούσιο σε θέαμα αναμένεται να είναι το τουρνουά στη μνήμη του Νίκου Κατούφα που διεξάγεται το προσεχές Σαββατοκύριακο, 22-23 Ιουλίου, με 46 ομάδες (24 αντρών και 22 γυναικών),απ’ όλη την Κρήτη, να έχουν δηλώσει συμμετοχή. Το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

Σάββατο 22 Ιουλίου 

Ώρες έναρξης

Κατηγορία Γυναικών: 11:00

Κατηγορία Αντρών: 12:00

Στους παρακάτω πίνακες μπορείτε να δείτε την ακριβή ώρα έναρξης των πρώτων ματς κάθε ομάδας

Κατηγορία Γυναικών

Νούμερο ΑγώναΏρα ΈναρξηςΦάσηΟμάδα 1vsΟμάδα 2
111:00IΜπασκάκη Αγγελίνα – Κουμιωτάκη ΑσπαvsΓεωργακοπουλου Φωτεινή - Καπενεκάκη Δέσποινα
311:00IΜαρινάκη Ιφιγένεια - Μαρινάκη ΕλένηvsΜασελη Ειρηνη - Μασελη Φωτεινη
411:00IΠασχου Χριστινα - Γενειατακη ΆνναvsΡοβιθάκη Ράνια – Αγαπητού Βέρα
511:00IΚυριακάκακη Μαρτίνα – Μαριάτου ΡοδάνθηvsΦραγκιουδάκη Κέλλυ – Βοζινάκη Μαρία
612:00IΑποστολάκη Σοφία – Λισλεβαντ ΒανέσσαvsΚαλουτσάκη Αλεξάνδρα - Μανιάτη Χρυσάνθη
812:00IΜουτάφη Στέλλα – Μαγγίτα ΚλεοπάτραvsΚουτσίκου Αλεξάνδρα – Πενταράκη Μαριλένα
914:00IIΛειβαδιτάκη Ελένη - Πρωιμάκη ΑντιγόνηvsΝικητής Αγώνα Νο1
1013:00IIΣτάφα Λέντι – Βερυκάκη ΓιούληvsΜανιά Στέλλα – Χατζηδάκη Ρένα
1114:00IIΜπορμπαντωνακη Μαριάννα – Βογιατζάκη ΑνθήvsΝικητής Αγώνα Νο3
1215:00IIΝικητής Αγώνα Νο4vsΜουτσάκη Αντιγόνη – Ζουριδάκη Μαρία
1315:00IIΓκουγκουλη Κων/να – Αντιμισιάρη ΜαίρηvsΝικητής Αγώνα Νο5
1416:00IIΝικητής Αγώνα Νο6vsΚορακοβούνη Βικτωρια – Λουπάση Τόνια
1513:00IIΨαράκη Γεωργία –Τζολάκη ΧαράvsΚιλιτζιράκη Μαρία – Κουλάκη Χρύσα
1616:00IIΝικητής Αγώνα Νο8vsΒάρλα Πηνελόπη – Χαζηράκη Ελένη

Κατηγορία Αντρών

Νούμερο ΑγώναΏρα ΈναρξηςΦάσηΟμάδα 1vsΟμάδα 2
112:00IΣπιταδάκης Κώστας – Τζανιδάκης ΓιώργοςvsΜαρονικολάκης Βασίλης Ντουσάκης Γιάννης
212:00IΧειλαδάκης Κώστας – Μανουσέλης ΧρήστοςvsΜουταφης Κυριακος - Ρουμελιωτακης Ιωαννης
312:00IΠαπουδάκης Αργύρης – Παρδαλάκης ΓιάννηςvsΣαμπρής Πέτρος – Μαγγελάκης Γιώργος
413:00IΜπατάκης Μανώλης – Βαρίκος ΑντώνηςvsΞουρής Αργύρης – Φωτιάδης Άγγελος
514:00IΦραγκιουδάκης Γιώργος - Ντουντουλακης ΜίλτοςvsΑνδρεαδάκης Μανώλης – Κοβατζής Κώστας
613:00IΣταυρουλάκης Αλέξης - Κολιάμπας ΑχιλλεαςvsΑρβανίτης Γιώργος – Τζανής Νίκος
714:00IΒανδουλάκης Αντρέας – Μποτζολάκης ΜανούσοςvsΛεκάκος Γιώργος – Μπουρμπάκης Δήμος
813:00IΚαρπουζάς Γιάννης – Ψαρουδάκης ΔημήτρηςvsΛυμπινακης Ιωαννης - Κώτσιου Φάνης
914:00IIΛίτος Μπάμπης – Μουντράκης ΓιώργοςvsΝικητής Αγώνα Νο1
1015:00IIΝικητής Αγώνα Νο2vsΔρανδάκης Αλέξανδρος – Γρηγοράκης Γιάννης
1115:00IIΠασιούρας Φώτης – Ελευθεράκης ΣτέλιοςvsΝικητής Αγώνα Νο3
1215:00IIΝικητής Αγώνα Νο4vsΛαμπρινός Ευάγγελος – Παπαδάκης Γρηγόρης
1316:00IIΜαρινάκης Νίκος – Χατζηδημητρίου ΔημήτρηςvsΝικητής Αγώνα Νο5
1416:00IIΝικητής Αγώνα Νο6vsΜονιάκης Γεώργιος – Χαλκιαδάκης Νίκος
1516:00IIΤσιάκαλος Παντελης - Ντοκάκης ΜανοςvsΝικητής Αγώνα Νο7
1617:00IIΝικητής Αγώνα Νο8vsΤζιλιβάκης Αντώνης - Ροδολάκης Ορέστης

Θα παρακαλέσουμε για ακόμα μία φορά τις ομάδες να τηρήσουν το παραπάνω ωράριο καθώς λόγο της μεγάλης συμμετοχής το πρόγραμμα αγώνων είναι πολύ σφιχτό.

Τρόπος διεξαγωγής

– Το ταμπλό των αγώνων θα είναι διπλού αποκλεισμού με 24 ομάδες και για τους άντρες και για τις γυναίκες
– Οι αγώνες  θα διεξάγονται στα 2 νικηφόρα σετ των 21 πόντων. Το τάι μπρέικ θα διεξάγεται στους 15 πόντους.
– Αλλαγή γηπέδων θα γίνεται κάθε 7 πόντους.

Αρχικές Λίστες
Για οποιαδήποτε αλλαγή ή ακύρωση συμμετοχής παρακαλούμε ενημερώστε άμεσα στο 6974783426 (Σάκης) ή στο 6937431420 (Σέργιος).

Τις αρχικές λίστες μπορείτε να τις δείτε εδώ.

Χωρίς Προκριματικά το τουρνουά Νίκος Κατούφας 2017

Το τουρνουά Νίκος Κατούφας 2017 θα διεξαχθεί χωρίς προκριματικά, με ημέρα έναρξης το Σάββατο 22 Ιουλίου. Νεότερη ενημέρωση για την ακριβή ώρα έναρξης, μαζί με τις αρχικες λίστες, θα υπάρξει αύριο βράδυ.

Τουρνουά Νίκος Κατούφας 2017

Ο Α.Σ. Beach Volleyball Νέας Κυδωνίας Χανίων, διοργανώνεί το προσεχές Σαββατοκύριακο 22-23 Ιουλίου τουρνουά αντρών & γυναικών στις εγκαταστάσεις του συλλόγου, στην παραλία των Αγίων Αποστόλων.

Θα διεξαχθούν 2 τουρνουά, αντρών/γυναικών με σύστημα διπλού αποκλεισμού. Σε περίπτωση υπέρβασης των 24 ομάδων σε κάποια κατηγορία θα διεξαχθούν προκριματικά την Παρασκευή 21 Ιουλίου.

Περισσότερα »

Φινάλε στο SYNKA Beach Volley Tournament

Πλούσιο θέαμα, κατάμεστες κερκίδες και αναμετρήσεις που κόβουν την ανάσα ήταν τα τρία κύρια χαρακτηριστικά του SYNKA Beach Volleyball Tournament. Αθλητές και αθλήτριες από Δανία, Σλοβενία, Φινλανδία και Ελλάδα, ανέβασαν τον πήχη του θεάματος, έδωσαν εντυπωσιακές μάχες στην άμμο, ξεσηκώνοντας τον κόσμο που γέμισε κυριολεκτικά τις κερκίδες των εγκαταστάσεων. Συνολικά στην διοργάνωση έλαβαν μέρος 138 αθλητές και αθλήτριες, δίνοντας 119 παιχνίδια σε ένα Σαββατοκύριακο!

Πιο αναλυτικά, στον τελικό της κατηγορίας Silver Γυναικών, αναμετρήθηκαν 4 αθλήτριες 16 χρονών. Οι αθλήτριες του Παγχανιακού και περυσινές δευτεραθλήτριες στην κατηγορία U18 του Nova Beach volleyball tournament, Κορακοβούνη Βικτωρία και Κουλάκη Χρύσα, αντιμετώπισαν τις Δανέζες Lachenmeier Grith / Brinck Kathrine, αθλήτριες του Δανέζικου club που φιλοξενείτε αυτές τις μέρες στις εγκαταστάσεις του συλλόγου. Μετά από ένα αμφίρροπο παιχνίδι με αρκετές ανατροπές, νικήτριες αναδείχτηκαν τα κορίτσια από την Δανία με 2-0 σετ (22-20, 21-19).

Στο τελικό της κατηγορίας Silver Αντρών, «Λέι απ» έκανε ο παλαιός μπασκετομπολίστας της Αντισφαίρισης Παντελάκης Αντώνης, με συμπαίκτη τον ταμία του συλλόγου Αλεξάκη Σταύρο, όπου επικράτησαν του «τέως» ποδοσφαιριστή Χειλαδάκη Κώστα και του Ζουριδάκη Στέφανου -ο οποίος δηλώνει ερασιτέχνης και λάτρης του αθλήματος- με 2-0 σετ (21-15, 21-16).

Δανία vs Σλοβενία είχαμε στον τελικό της κατηγορίας Golden γυναικών όπου οι 15χρονες, ελπιδοφόρες Δανέζες, Bisgaard Sofia και Windeleff Clara (πρωταθλήτρια Δανίας U16 η πρώτη και εθνική ομάδα beach volley Δανίας U19 και U21 η δεύτερη) αντιμετώπισαν τις αδελφές Fabjen, Erika και Katarina από την Σλοβενία. Η Erika έχει στεφτεί πολλάκις φορές πρωταθλήτρια Σλοβενίας ενώ έχει αγωνιστεί και στο παγκόσμιο με συμπαίκτρια την μεγαλύτερη της αδελφή Simona. Η 19χρονη Katarina κατέκτησε πέρυσι την 1η θέση στο εθνικό τουρνουά U19 αλλά και στα U21. Η συναρπαστική τους αναμέτρηση ξεσήκωσε πάμπολλες φορές την κερκίδα και εν τέλει, οι «μικρές» κατάφεραν να πάρουν την νίκη με 2-0 σετ (22-20, 21-19). Την 3η/4η θέση κατέλαβαν οι ομάδες των Σημαντηράκη Ξένια/Λειβαδιτάκη Ελένη και Κορακοβούνη Κέλλυ/Πατεράκη Μαρία.

Κρητικός εμφύλιος ήταν ο τελικός Golden των Αντρών, με τους Χανιώτες και περυσινούς πρωταθλητές του Παγκρήτιου τουρνουά αλλά και του τελικού του Nova Beach Volleyball Tournament που έγινε στην Αθήνα, Λίτο Μπάμπη και Μιχελάκη Γιώργο, να αντιμετωπίζουν τον «μαθουσάλα» του αθλήματος Βιδάκη Μανώλη με συμπαίκτη τον πρωταθλητή των 2 πρώτων πανελλήνιων τουρνουά Juniors Αντιόλ Κόλα. Νικητές αναδείχτηκαν οι πρώτοι με 2-0 σετ (21-10, 21-12). Την 3η/4η θέση κατέλαβαν οι ομάδες των Χατζηδαμιανού Δαμιανού/Μονιάκη Γιώργου και Μουντράκης Γιώργος/Μπελενιώτης Ηλίας.

Όλα τα αποτελέσματα, μπορείτε να τα δείτε εδώ.

Μετά τι απονομές ακολούθησε το καθιερωμένο πάρτι με μεγάλη συμμετοχή.

Ο σύλλογος ευχαριστεί τον μεγάλο χορηγό της διοργάνωσης, τα SYNKA Super Markets καθώς και όλους τους δωροθέτες: Aquafit, LR (Health & Beauty System), ‘Eliva’ – Extra Virgin Olive Oil & Cretan Products, Bodytec, Κάβα Κασιμάτης και ψητοπωλείο Delish.

Επίσης ευχαριστεί όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες που μας τίμησαν με την παρουσία τους και όλους τους εθελοντές που έβαλαν το λιθαράκι τους ώστε να ολοκληρωθεί με μεγάλη επιτυχία μία τόσο μεγάλη και δύσκολη διοργάνωση.

Χορηγοί

sunrise_hotel_sm

mixelakis

adv

Χορηγοί Επικοινωνίας



Υποστηρικτές





sun_stopper_sm