Ολοκληρώθηκε το 1o Winter Circuit Tournament 2021-2022

Το 1ο τουρνουά WINTER TOURNAMENT 2021-2022 ολοκληρώθηκε το Σ/Κ που μας πέρασε, αφήνοντας πίσω του εντυπωσιακές στιγμές και ευχάριστες αναμνήσεις, σε ένα τουρνουά με πολύ μεγάλο αριθμό αθλητών, με συνολικά 55 ομάδες στους Άνδρες και στις Γυναίκες, με ομάδες από όλη την Κρήτη και από την Δανία, που έδωσαν δυναμικό παρών.

Το αγωνιστικό επίπεδο των αγώνων ήταν υψηλό, με όλες τις ομάδες να προσφέρουν πλούσιο θέαμα. Οι ημιτελικοί και οι τελικοί ανδρών και γυναικών, ήταν εντυπωσιακοί, κρατώντας συνεχώς το ενδιαφέρον των θεατών, που γέμισαν τις κερκίδες στο γήπεδο.

Στους άνδρες στην Golden κατηγορία το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η ομάδα των Χριστοδουλάκη Χρήστο / Αλεξιάδη Αλέξανδρο που κέρδισαν σε έναν συναρπαστικό τελικό τους Χατζηδαμιανού Δαμιανό / Λίτο Μπάμπη με 2-1 σετ (15-8 , 14-16,11-7).

Στον τελικό γυναικών Golden κατηγορία το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η ομάδα των Αντιμισίαρή Μαίρη / Ρηγάκου Ασπασία που κέρδισαν σε έναν συναρπαστικό τελικό τις Βλαχάκη Μαρία / Τζολάκη Χαρά με 2-0 σετ (15-8 , 15-11).

Στους άνδρες στην Silver κατηγορία το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η ομάδα των Τάπος Άγγελος / Νικάκης Κων/νος που κέρδισαν στο τελικό τους αθλητές από Δανία Oliver / Villads με 2-0 σετ (15-10 , 15-12).

Kαι στον τελικό γυναικών Silver κατηγορία το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν τα κορίτσια από το Ηράκλειο, Κέφη / Λάπη που κέρδισαν στο τελικό τις Ποντικάκη Κατερίνα / Παινεσάκη Διαμαντούλα με 2-0 σετ (15-8 , 15-11).

Ο Σύλλογος θα ήθελε να ευχαριστήσει όλους όσουν βοήθησαν, για αυτήν την μεγάλη διοργάνωση και κυρίως τους χορηγούς μας :