Εγγραφή στο Ιστολόγιο

Εισάγετε το email σας για εγγραφή στην υπηρεσία αποστολής ειδοποιήσεων μέσω email για νέες δημοσιεύσεις.

Πρόγνωση καιρού

Volos
17°
overcast clouds
Υγρασία: 88%
Άνεμος: 5m/s Α-ΝΑ
Ανώτερη 17 • Κατώτερη 16
17°
ΠΕ
Weather from OpenWeatherMap

Find us on Facebook

Αγωνιστικά

Αραμπόπουλος/Μπεμπής στο Golden Ανδρών – Κορακοβούνη/Μουτσάκη στο Golden Γυναικών και Νταμηλάκης / Μαντζουκίδης στο Silver Ανδρών οι νικητές στο 1o Τουρνουά Πρωταθλήματος Δυτικής Κρήτης 2019-2020

Στην πρώτη αγωνιστική, του πρωταθλήματος Δυτικής Κρήτης 2019-2020 , στις 3 Νοεμβρίου 2019, στο Golden  ανδρών, με την συμμετοχή 7 ομάδων , οι Αραμπόπουλος Στάθης/Μπεμπής Κυριάκος από το Ρέθυμνο, κέρδισαν τους Χανιώτες Μπατάκη Μανώλη/ Χριστοδουλάκη Χρήστο με 2-0 σετ. Στα ημιτελικά Αραμπόπουλος/Μπεμπής κέρδισαν με 2-0 σετ τους Τζιλιβάκη Αντώνη/Κυριακάκη Κάρολο και οι Μπατάκης Χριστοδουλάκης με 2-0 τους Βαρίκο Αντώνη/Ψαρουδάκη Δημήτρη.

Στο Golden γυναικών με την συμμετοχή 7 ομάδων , οι Κορακοβούνη Κέλλη / Μουτσάκη Αντιγόνη κέρδισαν με 2-0 σετ τις Βασιλείου Αντουαλένα/Γκέκα Πανδώρα με το 2ο σετ να μην ολοκληρώνεται, λόγω του ελαφριού ευτυχώς ,τραυματισμού της Γκέκα. Οι νικήτριες στον ημιτελικό επικράτησαν, των Κτιστάκη Τζορτζίνα / Κολτσάκη Τετα με 2-0 σετ και η δεύτερη στην κατάταξη ομάδα νίκησαν με 2-0 σετ ,στον άλλο ημιτελικό τις Παπαδάκη Άρτεμις/Κουβαρη Αλεξάνδρα.

Τέλος στο Silver ανδρών με την συμμετοχή 5 ομάδων οι Νταμηλάκης Γιώργος/Μαντζουκίδης Αναστάσιος νίκησαν στον τελικό τους Μαρινάκη Γιάννη/ Κοροβέση Γιάννη με 2-1 σετ.

Το Silver γυναικών, δεν διεξήχθη, λόγω μη συμπλήρωσης του απαραίτητου αριθμού ομάδων και οι 2 ομάδες, που δήλωσαν, εντάχθηκαν στο Golden τουρνουά γυναικών

Ανανεώνουμε το ραντεβού μας, για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος Δυτικής Κρήτης 2019-2020, που έχει προγραμματιστεί, για τις 01 Δεκεμβρίου 2019 .

1o Τουρνουά Πρωταθλήματος Δυτικής Κρήτης 2019-2020 – Αρχικές λίστες και ώρες έναρξης αγώνων

Ξεκινάει αύριο το 1o Τουρνουά Πρωταθλήματος Δυτικής Κρήτης 2019-2020 με τρεις κατηγορίες και συγκεκριμένα Golden Ανδρών με 8 ομάδες, Golden γυναικών με 6 ομάδες και Silver ανδρών με 5 ομάδες. Η κατηγορία Silver γυναικών λόγω έλλειψης επαρκών συμμετοχών συγχωνεύεται με το Golden γυναικών.

Ακολουθούν οι αρχικές λίστες και αμέσως μετά οι ώρες έναρξης των πρώτων αγώνων (παρακαλούνται οι αθλητές να προσέρχονται τουλάχιστον μισή ώρα πριν την καθορισμένη ώρα έναρξης του αγώνα τους) :

Golden Ανδρών

1 ΑΡΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΘΗΣ/ΜΠΕΜΠΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 970,0
2 ΜΠΑΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ/ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 750,0
3 ΛΕΚΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ / ΠΑΠΑΣΠΥΡΟΥ Α. 525,0
4 ΝΤΟΥΣΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ / ΝΙΚΟΛΟΥΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 280,0
5 ΒΑΡΙΚΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ / ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 270,0
6 ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ / ΦΥΝΤΡΙΛΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 140,0
7 ΤΣΙΑΚΑΛΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ / ΜΠΕΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 120,0
8 ΤΖΙΛΙΒΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ / ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΚΑΡΟΛΟΣ 110,0

Golden Γυναικών

1 ΓΚΕΚΑ ΠΑΝΔΩΡΑ / ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΤΟΥΑΛΕΝΑ #DIV/0! 955,0
2 ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΗ ΚΕΛΛΗ / ΜΟΥΤΣΑΚΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ #DIV/0! 280,0
3 ΚΟΥΒΑΡΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ / ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΡΤΕΜΙΣ #DIV/0! 165,0
4 ΡΟΒΙΘΑΚΗ ΡΑΝΙΑ / ΑΓΑΠΗΤΟΥ ΒΕΡΑ #DIV/0! 136,4
5 Κτιστάκη Τζωρτζίνα / Κολτσάκη Τέτα #DIV/0! 86,5
6 ΒΑΣΙΛΟΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗ ΖΩΗ / ΚΑΛΟΡΜΑΚΗ ΤΖΟΒΑΝΑ #DIV/0! 33,3
7 ΞΑΝΘΟΥ ΣΟΦΙΑ / ΣΟΥΠΕΚΙΩΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ #DIV/0! 0,0

Silver Ανδρών

1 ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ/ΚΟΡΟΒΕΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 156,6
2 ΤΑΠΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ/ΑΥΓΟΥΣΤΙΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 80,0
3 ΠΛΑΤΩΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ/ΜΑΝΦΡΕΝΤΙ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ 76,6
4 ΧΡΥΣΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ/ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ 53,4
5 ΝΤΑΜΗΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ/ΜΑΝΤΖΟΥΚΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 0,0

Ώρες έναρξης πρώτων αγώνων

Golden Ανδρών

10:00 ΑΡΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΘΗΣ/ΜΠΕΜΠΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ vs ΤΖΙΛΙΒΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ / ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΚΑΡΟΛΟΣ
10:00 ΒΑΡΙΚΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ / ΨΑΡΟΥΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ vs ΝΤΟΥΣΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ / ΝΙΚΟΛΟΥΔΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
11:00 ΛΕΚΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ / ΠΑΠΑΣΠΥΡΟΥ Α. vs ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ / ΦΥΝΤΡΙΛΑΚΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ
11:00 ΤΣΙΑΚΑΛΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ / ΜΠΕΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ vs ΜΠΑΤΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ/ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Golden Γυναικών

10:00 I Κτιστάκη Τζωρτζίνα / Κολτσάκη Τέτα vs ΡΟΒΙΘΑΚΗ ΡΑΝΙΑ / ΑΓΑΠΗΤΟΥ ΒΕΡΑ
10:00 I ΚΟΥΒΑΡΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ / ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΡΤΕΜΙΣ vs ΒΑΣΙΛΟΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗ ΖΩΗ / ΚΑΛΟΡΜΑΚΗ ΤΖΟΒΑΝΑ
11:00 I ΞΑΝΘΟΥ ΣΟΦΙΑ / ΣΟΥΠΕΚΙΩΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ vs ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΗ ΚΕΛΛΗ / ΜΟΥΤΣΑΚΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ
12:00 ΓΚΕΚΑ ΠΑΝΔΩΡΑ / ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΤΟΥΑΛΕΝΑ vs Νικητής Αγώνα Νο2

Silver Ανδρών

11:00 ΝΤΑΜΗΛΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ/ΜΑΝΤΖΟΥΚΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ vs ΧΡΥΣΟΥΛΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ/ΤΖΑΓΚΑΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ
12:00 ΠΛΑΤΩΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ/ΜΑΝΦΡΕΝΤΙ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ vs ΤΑΠΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ/ΑΥΓΟΥΣΤΙΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
13:00 ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ/ΚΟΡΟΒΕΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ vs Νικητής Αγώνα Νο…

3 Νοεμβρίου 2019 – 1ο τουρνουά Πρωταθλήματος Δυτικής Κρήτης 2019-2020

Το πρωτάθλημα Δυτικής Κρήτης είναι μια συνδιοργάνωση του Α.Σ Beach Volley Νέας Κυδωνίας και του Ρέθυμνο Volley Club. Στο πλαίσιο αυτής της σειράς θα διεξαχθούν 7 συνολικά τουρνουά, με το πρώτο να διεξάγεται στα Χανιά αυτή την Κυριακή στις 3 Νοεμβρίου.

Χανιά: Παραλία Αγίων Αποστόλων, Αθλητικές εγκαταστάσεις Α.Σ. Beach Volleyball Χανίων

Κανονισμοί
Οι αγώνες θα γίνουν σύμφωνα με τους διεθνείς κανονισμούς παιδιάς (FIVB Official  Beach Volleyball Rules) και η οργανωτική επιτροπή έχει δικαίωμα προσαρμογής και επιδιαιτησίας.
Η πειθαρχική διαδικασία κατά την διάρκεια των αγώνων ασκείται από την οργανωτική επιτροπή. Η οργανωτική επιτροπή με ομόφωνη απόφαση της μπορεί να επιβάλει άμεσα αγωνιστικές ποινές (επίπληξη, αποβολή από το τουρνουά κ.α).

Κατηγορίες
Σε κάθε τουρνουά θα διεξάγονται τουρνουά ΑΝΔΡΩΝ και ΓΥΝΑΙΚΩΝ σε 2 κατηγορίες: Golden & Silver δίνοντας την δυνατότητα σε όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες να λάβουν μέρος ανάλογα με το αγωνιστικό τους επίπεδο.
Σε οποιαδήποτε κατηγορία (είτε στους άντρες, είτε στις γυναίκες) αν οι συνολικές συμμετοχές δεν είναι από 5 και άνω, θα εξετάζεται το ενδεχόμενο να συγχωνεύονται οι ομάδες των 2 κατηγοριών και θα διεξάγεται ένα τουρνουά ή το ενδεχόμενο ακύρωσης του τουρνουά της συγκεκριμένης κατηγορίας. Η απόφαση για την παραπάνω μεταβολή θα λαμβάνεται με βάση και το συνολικό αριθμό δηλωθέντων ομάδων.

Δηλώσεις Συμμετοχών στο:   info@beachvolleychania.com ή εναλλακτικά στο: seral62@yahoo.com , όπου υποχρεωτικά θα πρέπει να αναφέρονται τα ονοματεπώνυμα των 2 αθλητών , η κατηγορία που θα συμμετάσχουν ( Golden ή Silver ), και τουλάχιστον ένα τηλέφωνο επικοινωνίας.

Σύστημα αγώνων

Διπλού αποκλεισμού. Νικήτρια αναδεικνύεται η ομάδα που θα κατακτήσει 2 σετ. Τα 2 πρώτα σετ θα παίζονται στους 15 πόντους, σε περίπτωση 3ου σετ (tie break) θα παίζεται στους 11 πόντους.
Η διεξαγωγή των αγώνων θα γίνεται σε μια ημέρα.  Σε περίπτωση που στο ταμπλό μιας κατηγορίας θα δηλωθούν πάνω από 16 ομάδες, τότε είτε θα διεξάγονται προκριματικά το Σάββατο, είτε θα διεξάγεται διευρυμένο ταμπλό που θα διαρκεί 2 μέρες και θα ξεκινά το Σάββατο (με προσπάθεια να γίνουν μόνο αγώνες ομάδων που εδρεύουν στον εκάστοτε νομό).
Η οργανωτική επιτροπή, διατηρεί το δικαίωμα να μεταβάλλει εξ’ολοκλήρου το παραπάνω σύστημα, ανάλογα με τις καιρικές συνθήκες ή λόγω πρακτικών περιορισμών (μικρή διάρκεια ημέρας).

Συμμετοχές
10 ευρώ/άτομο

Βαθμολογία – Κατάταξη ομάδων

Για την κατάταξη στις αρχικές λίστες κάθε τουρνουά,εκτός από το πρώτο, θα χρησιμοποιείται η βαθμολογία που προκύπτει από τις συμμετοχές στη συγκεκριμένη σειρά αγώνων. Μόνο για το πρώτο τουρνουά οι αθλητές θα καταταχθούν από τη γενική βαθμολογία του ΑΣ Beach Volley Νέας Κυδωνίας.
Η συνολική βαθμολογία κάθε αθλητή στη σειρά, θα προκύπτει από τις 5 καλύτερες επιμέρους βαθμολογίες στα τουρνουά (ουσιαστικά από τα 6 πρώτα θα προσμετρηθούν οι 5 καλύτερες του κάθε αθλητή) και η βαθμολογία του 7ου και τελικού τουρνουά, η οποία θα μετρήσει διπλά

Μόνο για το πρώτο τουρνουά οι αθλητές θα καταταχθούν από τη γενική βαθμολογία του ΑΣ Beach Volley Νέας Κυδωνίας.

Έπαθλα
ΝΙΚΗΤΕΣ ΚΑΘΕ ΤΟΥΡΝΟΥΑ σε όλες τις κατηγορίες:
Μετάλλια

Δώρα από χορηγούς του εκάστοτε τουρνουά

Διοργανωτές
Α.Σ. Beach Volley Νέας Κυδωνίας – Χανίων

Ρέθυμνο Volley Club

Προκήρυξη Πρωταθλήματος Δυτικής Κρήτης 2019-2020

Το πρωτάθλημα Δυτικής Κρήτης 2019-2020 , είναι μια συνδιοργάνωση του Α.Σ Beach Volley Νέας Κυδωνίας και του Ρέθυμνο Volley Club. Στο πλαίσιο αυτής της σειράς, θα διεξαχθούν 7 συνολικά τουρνουά, και με κάποιες πρωτοτυπίες, για να ξεφεύγουμε από τα τετριμμένα και καθιερωμένα (2η αγωνιστική King Of the Beach και 5η αγωνιστική King of the court (https://www.kingofthecourt.com/ ) με το πρώτο να διεξάγεται στα Χανιά αυτή την Κυριακή στις 3 Νοεμβρίου.
Για τη φετινή περίοδο, θα διοργανωθούν συνολικά 7 τουρνουά, με το τελευταίο να αποτελεί τον τελικό της σειράς.
Ημερομηνίες διεξαγωγής
1. 03/11/2019 – 1ο Πρωτάθλημα Αντρών – Γυναικών
2. 01/12/2019 – 2ο Πρωτάθλημα King of the Beach
3. 02/02/2020 – 3ο Πρωτάθλημα Αντρών – Γυναικών
4. 08/03/2020 – 4ο Πρωτάθλημα Αντρών – Γυναικών
5. 05/04/2020 – 5ο Πρωτάθλημα King of the Court (για λεπτομέρειες για τον τρόπο διεξαγωγής και
τους κανόνες δείτε εδώ: Home)

Home

King of the Court – The fast, action-packed elimination beach volleyball battle. On one court, five teams play a…

6. 17/05/2020 – 6ο Πρωτάθλημα Αντρών – Γυναικών
7. 31/05/2020 – 7ο Πρωτάθλημα Αντρών – Γυναικών (Τελικός)
Κανόνες
 Ο πρώτος της συνολικής βαθμολογίας θα λάβει έπαθλο, όπως και οι νικητές του τελικού.
 Η βαθμολογία του τελικού μετράει διπλά.
 Για να λάβει κάποιος μέρος στον τελικό θα πρέπει να έχει συμμετάσχει σε τουλάχιστον 3 από
τα 6 πρώτα τουρνουά. Ο τελικός θα γίνει με 12άρι ταμπλό και οι 8 θέσεις θα εξασφαλιστούν
από τη βαθμολογία των 6 πρώτων τουρνουά. Για τις υπόλοιπες 4 θα διεξαχθούν προκριματικά.
Διοργανωτές
Το πρωτάθλημα το συνδιοργανώνουν ο ΑΣ Beach Volley Νέας Κυδωνίας και το Ρέθυμνο Beach Volley Club.
Οι 2 πρώτες αγωνιστικές και ο τελικός θα διεξαχθούν στα Χανιά. Για τα υπόλοιπα 4 τουρνουά (2 ή 3) θα διεξαχθούν στο Ρέθυμνο, αλλά αυτό θα μείνει ανοιχτό, λόγω της αναμονής να
επανακατασκευαστούν οι εγκαταστάσεις στο Ρέθυμνο (που ξηλώθηκαν για την διεξαγωγή του
Παγκόσμιου μίνι ποδοσφαίρου). Εν καιρώ θα υπάρξουν οι αντίστοιχες ανακοινώσεις

 

 

Οι νικητές του Full Moon Mixed Tournament 2019 – Αλεξιάδης Αλέξανδρος / Φραγκιουδάκη Ράνια στο Golden και Αυλωνίτης Φίλιππος / Μπουλαξή Ελένη στο Silver .

Με μεγάλη επιτυχία, τελείωσε και το φετινό τουρνουά Full Moon 2019, με τους αθλητές να δίνουν τον καλύτερο τους εαυτό, σε ένα μπαράζ αγώνων, από τις 15:30 το μεσημέρι, μέχρι τις 4 το πρωί της Κυριακής, που τελείωσε και ο τελικός του τουρνουά Golden.

Με μεγάλη διάθεση για Beach Volley, για διασκέδαση, και για ποτό , διαγωνιζόμενοι και θεατές , υπό τους ήχους του Dj  μας , απόλαυσαν ένα τουρνουά – πάρτι Beach Volley, στο οποίο είχαμε πολλούς διακριθέντες , άλλους στο Beach Volley , άλλους στο ποτό, και κάποιους στον χορό και το τραγούδι.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, το Golden Τουρνουά με την συμμετοχή 24 ομάδων, μετά από πολλούς και συναρπαστικούς αγώνες, το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η ομάδα, των Αλεξιάδη Αλέξανδρου / Φραγκιουδάκη Ράνιας, που επικράτησαν υπό το φως της πανσελήνου, των Λέκκα Χρήστου / Γκέκα Πανδώρας με 2-0 σετ φτάνοντας αήττητοι μέχρι τον τελικό.

Στους 2 ημιτελικούς οι Αλεξιάδης / Φραγκιουδάκη επικράτησαν με 2-1 σετ των Σταυρουλάκη / Ρηγάκου και οι Λέκκας / Γκέκα κερδισαν με 2-0 σετ τους Πάτερο / Αντιμισιάρη

Στο τουρνουά Silver με την συμμετοχή 8 ομάδων, μετά από συναρπαστικό αγώνα στο τελικό , την πρώτη θέση κατέκτησαν οι Αυλωνίτης Φίλιππος / Μπουλαξή Ελένη κερδίζοντας τους Κολτσίδα / Δημακοπούλου με 2-1 σετ.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε, όσα από τα μέλη του Συλλόγου  βοήθησαν, ο καθένας από το πόστο του, για την διεξαγωγή, ενός από τα πιο επιτυχημένα τουρνουά-πάρτι του Συλλόγου μας.

 

Full Moon Mixed Tournament 2019 – Ωρες έναρξης αγώνων

Με 26 ομάδες!!! στο Golden και 10 ομάδες στο Silver θα ξεκινήσει το Σάββατο 14-09-2019 το Full Moon Mixed Tournament 2019.

Λόγω των πολλών ομάδων στην Golden κατηγορία, για ευνόητους λόγους, οι αγώνες θα είναι στα 2 νικηφόρα σετ των 15 πόντων (αν χρειαστεί τρίτο στους 11 πόντους) και θα χρησιμοποιηθούν για αγώνες και τα 5 γήπεδα για τα 2 τουρνουά

Οι ώρες έναρξης των πρώτων αγώνων ακολουθούν παρακάτω.

Παρακαλούμε τις ομάδες, να βρίσκονται στα γήπεδα, μισή ώρα πριν την έναρξη των αγώνων για ζέσταμα, χορεύοντας στο γρασίδι, στους ήχους του DJ μας. Για να τελειώσει το τουρνουά με Full Moon και όχι με τον πρωινό ήλιο της Κυριακής , οι ομάδες θα έχουν μόνο 5 λεπτά μέσα στο γήπεδο για προθέρμανση πριν την έναρξη του αγώνα.

Τουρνουά Golden (στα γήπεδα 1-2-3)

15:30   Φραγκιουδάκης – Λουπάση vs Ντουσάκης – Βελανάκη
15:30   Παπαγεωργίου – Πολυκανδριώτου vs Βογιατζάκης – Βογιατζάκη
15:30   Τσιχλάκης – Δεμιρτσίδου vs Αναστασάκης – Μουτσάκη
16:15   Κατσικανδαράκης – Ψαράκη vs Βρεττός – Βλαχάκη
16:15   Μαρινάκης – Μαρινάκη vs Αλεξιάδης – Φραγκιουδάκη
16:15   Δρανδάκης Μάρκος – Πενταράκη Μαριλένα vs Βαρίκος – Ζαχαριουδάκη
17:00   Φιλίππου – Καπενεκάκη vs Μποτωνάκης – Γεωργοπούλου
17:00   Καρπουζάς – Βασιλείου vs Νικάκης – Μαυρεδάκη
17:00   Πασιούρας – Τζολάκη vs Δρανδράκης – Κορακοβούνη
17:45   Γαβριήλ – Μαργκίνη vs Κουνδουράκης – Λίτου
17:45   Λέκκας – Γκέκα vs Winner #
18:30   Φιλοκώστας – Κανιούρα vs Winner #
18:30   Winner # vs Χριστοδουλακης – Κωνσταντουδάκη
18:30   Σταυρουλάκης – Ρηγάκου vs Winner #
19:15   Winner # vs Μπατάκης – Σκριβιλιωτάκη
19:15   Winner # vs Πάτερος – Αντιμισιάρη

Τουρνουά Silver (στα γήπεδα 4-5)

15:30   Μανιατάκης – Βογιατζάκη vs Παπασπύρου – Ξανθού
15:30   Ευθυμίου – Καλορμάκη vs Αυλωνίτης – Μπουλαξή
16:30   Κολτσίδας – Δημακοπούλου vs Γκαντζιός – Βαρσάμη
16:30   Πλατώνης – Βασιλοκωνσταντάκη vs Καμηλάκης – Μαυρεδάκη
17:30   Παρδαλάκης Γιάννης – Τσιριντουλάκη Άννα vs Νικητής Αγώνα 
17:30   Περράκης – Βοζινάκη vs Νικητής Αγώνα 

Οι νικητές του SYNKA Beach Volley Tournament 2019 – Κόλα / Γιαννόπουλος στο Golden Ανδρών , Αντιμισιάρη / Ρηγάκου στο Golden Γυναικών , και Φιλλίπου / Φιλοκώστας στο Silver Ανδρών.

Μετά από ένα Σαββατοκύριακο γεμάτο αγωνιστική δράση, ολοκληρώθηκε ένα από τα σημαντικότερα φετινά τουρνουά του Συλλόγου μας, με την συμμετοχή 24 ομάδων συνολικά, σε τρεις κατηγορίες .

Χάρη στην σημαντική βοήθεια των SYNKA Super Markets, πραγματοποιήθηκε ένα τουρνουά πολύ υψηλού επιπέδου, με πολλά αμφίρροπα και όμορφα παιχνίδια.

Στο Golden Ανδρών νικήτρια με 2-0 ήταν η  ομάδα από το Ηράκλειο Κόλα Αντιόλ / Γιαννόπουλος Δημήτρης, που επικράτησαν στον τελικό, της ομάδας από τα Χανιά Λίτος Μπάμπης / Χατζηδαμιανού Δαμιανός, με χαρακτηριστικό του παιχνιδιού, τις εξαιρετικές και εντυπωσιακές άμυνες των αθλητών από το Ηράκλειο.

Στο Golden Γυναικών, στον τελικό, τα 2 φαβορί έφτασαν μέχρι το τέλος, όπου η ομάδα των Αντιμισιάρη Μαίρη / Ρηγάκου Ασπασία, επικράτησαν της ομάδας των Γκέκα Πανδώρα / Γαραζανάκη Εύα με 2-0 σετ

Στο Silver Ανδρών η εξαιρετική και πολύ σταθερή ομάδα στα Silver τουρνουά του Συλλόγου, Φιλλίπου Παναγιώτη / Φιλοκώστα Απόστολου, επικράτησαν των Χότζα Ερμοντ / Παπαδόσηφου Σήφη με 2-0 σετ, παίρνοντας ρεβάνς, από την πρωινή αναμέτρησή τους όπου Χότζα / Παπαδόσηφος είχαν επικρατήσει με 2-0.

Στα ημιτελικά στο Golden Ανδρών οι Μπατάκης Μανώλης / Χριστοδουλάκης Χρήστος έχασαν με 2-0 σετ από τους Κόλα/Γιαννόπουλο και οι Λέκας Χρήστος / Σταυρουλάκης Αλέξης έχασαν με 2-0 σετ από Λίτο / Χατζηδαμιανού.

Αντίστοιχα στα ημιτελικά γυναικών οι Κανιούρα Περσεφόνη / Πολυκανδριώτου Μαίρη έχασαν με 2-0 από Γκέκα / Γαραζανάκη και οι Στάφα Λέντι / Βοζινάκη Μαρία έχασαν με 2-0 από τις μετέπειτα νικήτριες του τουρνουά Αντιμισιάρη / Ρηγάκου.

Τέλος στα ημιτελικά του Silver Ανδρών έφτασαν οι Σαρρής Παναγιώτης / Βρετός Νίκος και οι Γκαντζιός Θωμάς / Κολτσίδας Θωμάς που έχασαν με 2-0 αντίστοιχα από τους Φιλλίπου / Φιλοκώστα και Χότζα / Παπαδόσηφο.

Τις απονομές στο Golden Ανδρών , είχαμε την τιμή να τις κάνει ο Αντιδήμαρχος Αθλητικών της νέας Δημοτικής Αρχής, Κος Μιχαηλάκης Στέλιος και έτσι είχαμε την ευκαιρία,  να διαπιστώσουμε  την θετική διάθεση του Κου Μιχαηλάκη, να είναι κοντά στον Σύλλογο, για την ανάληψη στο μέλλον μεγάλων διοργανώσεων.

Τις απονομές στις γυναίκες, είχαμε την χαρά να τις κάνει ο εκπρόσωπος του ΣΥΝΚΑ Κος Χουρδάκης Γιώργος, ανανεώνοντας το ραντεβού μας για ένα ακόμη καλύτερο τουρνουά ΣΥΝΚΑ το 2020.

Τις απονομές στο Silver ανδρών έκανε ο ταμίας του Συλλόγου Κος Καρπουζάς Γιάννης , ο οποίος εκτός των άλλων καθηκόντων του, έχει συμβάλλει σημαντικά, με πολύ προσωπική εργασία, στην αναμόρφωση των εγκαταστάσεων του Συλλόγου, τον τελευταίο χρόνο.

Σε όλους τους  φιναλίστ, δόθηκαν δωροεπιταγές, άνω των 400 ευρώ, από το αθλητικό κατάστημα Aqua fit , που τα τελευταία χρόνια είναι πάντα κοντά στον Σύλλογό μας.

Μετά το τέλος των αγώνων, όλοι οι παρευρισκόμενοι, είχαν την ευκαιρία να διασκεδάσουν, στο γλέντι που οργάνωσε ο Σύλλογος, με ζωντανή μουσική της εξαιρετικής ορχήστρας του Κου Μάρακα , και πολύ φαγητό εξαιρετικής ποιότητας, από το ψητοπωλείο Delish, κλείνοντας με τον καλύτερο τρόπο, το τουρνουά ΣΥΝΚΑ 2019.

Full Moon is coming to town!

Αποχαιρετώντας και αυτή την θερινή σαιζόν, δεν θα μπορούσε να λείψει το πλέον ρομαντικό τουρνουά του καλοκαιριού.

Με το γεμάτο φεγγάρι του Σεπτεμβρίου να φωτίζει τα γήπεδα, με το καλοκαίρι να μπαίνει στην τελευταία στροφή της φετινής διαδρομής του, την μουσική και το αλκοόλ να διεγείρουν και τις υπόλοιπες αισθήσεις, αγόρια και κορίτσια με περίσσεια διάθεση για διασκέδαση με επίκεντρο το άθλημά μας, μια εβδομάδα πριν την φθινοπωρινή ισημερία, θα γιορτάσουμε όλοι μαζί το τέλος του καλοκαιριού.

Με μια περισσότερη πεζή περιγραφή, το Σάββατο 14/9 έχουμε ημερονύκτιο μικτό τουρνουά.

Από: πριν την ανατολή του φεγγαριού

Λήξη: ελπίζουμε πριν την δύση του, για να βλέπουμε που θα (παρα)πατάμε

Περισσότερες λεπτομέρειες/φόρμα συμμετοχής κλπ, προσεχώς!

SYNKA Beach Volley Tournament 2019 – Ημέρα 2η – ώρες έναρξης αγώνων

Ολοκληρώθηκε η πρώτη ημέρα των αγώνων με την έναρξη των τουρνουά ανδρών.

Αύριο Κυριακή ξεκινάει και το τουρνουά γυναικών. Μπορείτε να δείτε τις ώρες έναρξης των πρώτων αγώνων της Κυριακής 01-09-2019 στους παρακάτω πίνακες

 

 

Τουρνουά Golden Ανδρών

12:00   II Κόλα Αντιολ / Γιαννόπουλος Δημήτρης vs Αλεξιάδης Αλέξανδρος / Δρανδάκης Αλέξανδρος
12:00   II Λίτος Μπάμπης / Χατζηδαμιανού Δαμιανός vs Τζιλιβάκης Αντώνης / Χατζηδημητρίου Δημήτρης
14:00   9 Μαρινάκης Νίκος / Παπαγεωργίου Θοδωρής vs Ηττημένος Αγώνα Νο5
14:00   9 Τσιάκαλος Παντελής / Μανουσέλης Χρήστος vs Ηττημένος Αγώνα Νο8
15:00   III Νικητής Αγώνα Νο5 vs Λέκας Χρήστος / Σταυρουλάκης Αλέξης
15:00   III Μπατάκης Μανώλης / Χριστοδουλάκης Χρήστος vs Νικητής Αγώνα Νο8
16:00   7 Νικητής Αγώνα Νο9 vs Αναστασάκης Δημήτρης / Βανδουλάκης Ανδρέας
16:00   7 Βαρίκος Αντώνης / Χειλαδάκης Κώστας vs Νικητής Αγώνα Νο12

Τουρνουά Golden Γυναικών

10:00 I Πενταράκη Μαριλένα / Κουτσικου Αλεξάνδρα vs Κανιούρα Περσεφόνη / Πολυκανδριώτου Μαίρη
10:00 I Στάφα Λέντι / Βοζινάκη Μαρία vs Βασιλοκωνσταντάκη Ζωή / Γναφάκη Έλενα
10:00 I Λουπάση Τόνια / Κληρονόμου Ηρώ vs Γκέκα Πανδώρα / Γαραναζάκη Εύα
12:00 II Αντιμισιάρη Μαίρη / Ρηγάκου Ασπασία vs Νικητής Αγώνα Νο2

Τουρνουά Silver Ανδρών

11:00 II Φιλλίπου Παν. / Φιλοκώστας Αποστ. vs Χότζα Ερμοντ / Παπαδοσηφος Σήφης
11:00 II Σαρρής Παναγιώτης / Βρετός Νίκος vs Ντουντουλάκης Μίλτος / Παντελάκης Αντώνης
11:00 7 Σταυρουλάκης Γιώργος / Κολοκοτρώνης Σήφης vs Μέγας Γιώργος / Μέγας Στέλιος
12:30 5 Γκαντζιός Θωμάς / Κολτσίδας Θωμάς vs Ηττημένος Αγώνα6

SYNKA Beach Volley Tournament 2019 – Αρχικές λίστες και ώρες έναρξης αγώνων

Με την συμμετοχή συνολικά 24 ομάδων, ξεκινάει από αύριο Σάββατο για τους άνδρες και Κυριακή για τις γυναίκες, το SYNKA Beach Volley Tournament 2019.

Συγκεκριμένα για το τουρνουά Golden Ανδρών, έχουμε την συμμετοχή 10 ομάδων , στο Silver ανδρών 7 ομάδων , και στο τουρνουά των γυναικών, όπου συγχωνεύονται Golden και Silver, 7 ομάδων.

Οι αρχικές λίστες έχουν ως εξής:

Τουρνουά Golden Ανδρών Έναρξη αγώνων Σάββατο 31/08/2019 ακολουθεί παρακάτω μετά τις αρχικές λίστες το πρόγραμμα με τις ώρες έναρξης των αγώνων 

1 Κόλα Αντιολ / Γιαννόπουλος Δημήτρης   1.565,0
2 Λίτος Μπάμπης / Χατζηδαμιανού Δαμιανός   1.275,0
3 Μπατάκης Μανώλης / Χριστοδουλάκης Χρήστος   760,0
4 Αναστασάκης Δημήτρης / Βανδουλάκης Ανδρέας   580,0
5 Λέκας Χρήστος / Σταυρουλάκης Αλέξης   515,0
6 Βαρίκος Αντώνης / Χειλαδάκης Κώστας   433,3
7 Τζιλιβάκης Αντώνης / Χατζηδημητρίου Δημήτρης   290,0
8 Αλεξιάδης Αλέξανδρος / Δρανδάκης Αλέξανδρος   220,0
9 Τσιάκαλος Παντελής / Μανουσέλης Χρήστος   200,0
10 Μαρινάκης Νίκος / Παπαγεωργίου Θοδωρής   170,0

Πρόγραμμα και ώρες αγώνων Σαββάτου για τουρνουά Golden Ανδρών (Παρακαλούνται οι ομάδες να βρίσκονται στα γήπεδα τουλάχιστον μισή ώρα πριν την αναγραφόμενη ώρα έναρξης)

17:00   I Αλεξιάδης Αλέξανδρος / Δρανδάκης Αλέξανδρος vs Τσιάκαλος Παντελής / Μανουσέλης Χρήστος
17:00   I Τζιλιβάκης Αντώνης / Χατζηδημητρίου Δημήτρης vs Μαρινάκης Νίκος / Παπαγεωργίου Θοδωρής
17:00   II Αναστασάκης Δημήτρης / Βανδουλάκης Ανδρέας vs Λέκας Χρήστος / Σταυρουλάκης Αλέξης
18:00   II Μπατάκης Μανώλης / Χριστοδουλάκης Χρήστος vs Βαρίκος Αντώνης / Χειλαδάκης Κώστας

Οι ομάδες Κόλα Αντιόλ / Γιαννοπουλος Δημήτρης και Λίτος Μπάμπης / Χατζηδαμιανού Δαμιανός ξεκινάνε τα παιχνίδια τους την Κυριακή

Silver Ανδρών (Τεχνική σύσκεψη Σάββατο 31/08/2019 στις 17:30 / Εναρξη αγώνων στις 18:00)

Η ομάδα των Φιλλίπου / Φιλοκώστα περνάνε άνευ αγώνα το πρώτο παιχνίδι και αγωνίζονται την Κυριακή

1 Φιλλίπου Παν. / Φιλοκώστας Αποστ. 359,8
2 Ντουντουλάκης Μίλτος / Παντελάκης Αντώνης 188,2
3 Σταυρουλάκης Γιώργος / Κολοκοτρώνης Σήφης 83,3
4 Χότζα Ερμοντ / Παπαδοσηφος Σήφης 66,6
5 Γκαντζιός Θωμάς / Κολτσίδας Θωμάς 59,9
6 Μέγας Γιώργος / Μέγας Στέλιος 0,0
7 Σαρρής Παναγιώτης / Βρετός Νίκος 0,0

Τουρνουά Γυναικών (Τεχνική σύσκεψη Κυριακή  01/09/2019 στις 9:30 / Έναρξη αγώνων στις 10:00)

1 Αντιμισιάρη Μαίρη / Ρηγάκου Ασπασία 1.180,0
2 Γκέκα Πανδώρα / Γαραναζάκη Εύα 715,0
3 Στάφα Λέντι / Βοζινάκη Μαρία 430,0
4 Κανιούρα Περσεφόνη / Πολυκανδριώτου Μαίρη 363,3
5 Πενταράκη Μαριλένα / Κουτσικου Αλεξάνδρα 40,0
6 Βασιλοκωνσταντάκη Ζωή / Γναφάκη Έλενα 20,0
7 Λουπάση Τόνια / Κληρονόμου Ηρώ 0,0

 

Χορηγοί

synka

 

anek

 

charma beer

 

bodytec

 

taz

Χορηγοί Επικοινωνίας

neatv

 

athlitiko.gr

 

joy music

Υποστηρικτές

aquafit