Εγγραφή στη σελίδα μας

Εισάγετε το email σας για να εγγραφείτε στην σελίδα μας και να λαμβάνετε ενημερώσεις μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Χάρτης

Πρόβλεψη καιρού

Chania
10°
scattered clouds
Υγρασία: 71%
Άνεμος: 3m/s Δ-ΝΔ
Ανώτερη 8 • Κατώτερη 8
13°
ΠΕ
17°
ΠΑ
16°
ΣΑ
Weather from OpenWeatherMap

Αγωνιστικά

“Το Χριστουγεννιάτικο” Μεικτό τουρνουά 2018

Το επόμενο Σαββατοκύριακο ήρθε η στιγμή να διοργανώσουμε το ένα από τα δύο εορταστικά τουρνουά της χειμερινής περιόδου 2018-2019 (το δεύτερο θα είναι τη δεύτερη Κυριακή των Αποκριών). Φορέστε τον κόκκινο σκούφο σας και σας περιμένουμε, υπόψιν ότι θα βραβευτεί η ομάδα με την πιο ευφάνταστη εμφάνιση. Περισσότερες πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχών εδώ.

3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Δυτικής Κρήτης 2018-2019, Νικητές : Μονιάκης /Bartosz Dudek στο Golden Ανδρών, Κορακοβούνη Κ./Βλαχάκη Μ. στο Golden γυναικών, Κολτσάκη/Μητριτσάκη στο Silver Γυναικών

Ολοκληρώθηκε στα Χανιά με επιτυχία η 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Δυτικής Κρήτης 2018-2019.

Με σύμμαχο τον υπέροχο καιρό , με ζέστη και πλήρη άπνοια, οι συμμετέχοντες έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό, και έγιναν καταπληκτικά παιχνίδια.

Στον τελικό του Golden ανδρών δύο πολύ δυνατές ομάδες, πρόσφεραν θέαμα υψηλού επιπέδου που καθήλωσε αρκετούς θεατές στις κερκίδες . Τελικά το χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν επάξια οι Μονιάκης Γιώργος / Bartosz Dudek (νικητές και στην προηγούμενη αγωνιστική στο Ρέθυμνο) που κέρδισαν με 2-0 σετ τους Λίτο Μπάμπη/Αραμπόπουλο Στάθη. 

Αντίστοιχα στον τελικό του Golden γυναικών είχαμε “επανάληψη” του τελικού της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ,  όπου και πάλι οι Βλαχάκη Μαρία/Κορακοβούνη Κέλλυ επικράτησαν των Αντιμισιάρη Μαίρη/Ρηγάκου Ασπασία , μετά από έναν πολύ όμορφο και συναρπαστικό αγώνα. 

Στον τελικό του Silver γυναικών σε έναν αγώνα , που όλα τα σετ ήταν αμφίρροπα, οι Κολτσάκη Τέτα /Μητριτσάκη Ηρώ κέρδισαν τελικά  με 2-1 σετ (  19-21,21-18,14-16) τις Αγαπητού Βέρα/Ροβιθάκη Ράνια. 

Ολα τα αποτελέσματα των αγώνων στους παρακάτω συνδέσμους:

Golden ανδρών
Golden γυναικών

Silver γυναικών

Οι φιναλίστ του Golden ανδρών και οι νικήτριες στο Golden και Silver γυναικών κέρδισαν δωροεπιταγές του χορηγού μας, καταστήματος αθλητικών ειδών, Aqua Fit.

Επίσης θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε και την καντίνα Iguana για την έκπτωση που πρόσφερε σε όλους τους συμμετέχοντες

Αξίζει να αναφέρουμε, ότι σε αυτό το 1ο πρωτάθλημα Δυτικής Κρήτης, οι 2 πρώτοι της τελικής βαθμολογίας της Golden κατηγορίας, τόσο σε γυναίκες όσο και στους άντρες, που θα αναδειχθούν στο τέλος της σειράς τον Απρίλιο, θα κερδίσουν ως έπαθλο τα έξοδα για τη συμμετοχή (διαμονή – οδοιπορικά και παράβολο συμμετοχής) σε πανελλήνιο πρωτάθλημα της επιλογής τους. Για τις επόμενες θέσεις της τελικής βαθμολογίες (3η, 4η κοκ) υπάρχει πρόβλεψη για έπαθλα που θα προσφερθούν από τους χορηγούς μας.
Τέλος, οι τελικοί 2 νικητές της τελικής βαθμολογίας των Silver κατηγοριών θα κερδίσουν από μια μπάλα MIKASA ο καθένας.

 

3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Δυτικής Κρήτης 2018-2019 – Live Αποτελέσματα

Άρχισε η 3η αγωνιστική με σχεδόν καλοκαιρινό καιρό. Στα παρακάτω Links μπορείτε να παρακολουθείτε σε πραγματικό χρόνο τα αποτελέσματα.

Goldain Ανδρών

Goldain Γυναικών

Silver Γυναικών

 

3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Δυτικής Κρήτης 2018-2019 – Ωρες έναρξης του τουρνουά

Σας ενημερώνουμε ότι αύριο Κυριακή οι ώρες έναρξης ανάλογα με την κατηγορία είναι οι εξής:

Golden Ανδρών : 09:30 (έχει γίνει συγχώνευση με το Silver Ανδρών)

Golden Γυναικών : 12:00

Silver Γυναικών : 09:30

Θα παρακαλούσαμε όλες οι ομάδες να τηρήσουν αυστηρά τις παραπάνω ώρες προσέλευσης , καθώς σε διαφορετική περίπτωση θα υπάρξει πρόβλημα στην ομαλή διεξαγωγή των τουρνουά

Παρακαλούνται οι ομάδες να βρίσκονται στα γήπεδα 15 λεπτά νωρίτερα για την εγγραφή τους στην γραμματεία των αγώνων.

Αν κάποια ομάδα για σοβαρό λόγο δεν μπορέσει να συμμετάσχει να ενημερώσει έγκαιρα την Οργανωτική επιτροπή (τηλ επικοινωνίας : 6944721880 Κος Παναγιώτης

3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Δυτικής Κρήτης 2018-2019 – Αρχικές λίστες

Σας ενημερώνουμε ότι μετά την λήξη της προθεσμίας συμμετοχής,  έχουν δηλώσει συμμετοχή στο τουρνουά συνολικά 27 ομάδες σε άνδρες και γυναίκες και  οι αγώνες θα ξεκινήσουν Κυριακή πρωί. Ανακοίνωση με τις  ώρες έναρξης θα ανακοινωθεί το Σάββατο το απόγευμα.

Συγκεκριμένα

Golden Ανδρών : 12 ομάδες , Silver Ανδρών : 2 ομάδες . Καθώς  δεν συμπληρώνεται ο απαιτούμενος αριθμός ομάδων στην silver κατηγορία οι 2 ομάδες του Silver ενσωματώνονται (εφόσον το επιθυμούν) στην Golden κατηγορία.

Golden Γυναικών : 6 ομάδες , Silver Γυναικών : 7 ομάδες

 

Αρχικές λίστες

Golden Ανδρών

1 Δρακάκης Γιώργος/Αντριόν Κόλα Golden
2 Μπατάκης Μανόλης/ Χατζηδαμιανού Δαμιανός Golden
3 Μονιάκης Γιώργος / Batosz Dudek Golden
4 Μηνάς Καμαρης/Γιάννης Παρδαλακης Golden
5 Χριστοδουλάκης Χρήστος/Χειλαδακης Κωνσταντίνος Golden
6 Λέκκας Χρήστος / Μεταξάς Mάνος Golden
7 Μαρινάκης Νίκος/ Τσιχλάκης Παναγιώτης Golden
8 Λίτος Μπάμπης/Αραμπόπουλος Στάθης Golden
9 Αναστασακης Δημητρης/Ανεστης Γιαννης Golden
10 Σπιταδάκης Κωνσταντίνος/Αμανατίδης Δημήτριος Γεώργιος Golden
11 Βεριγάκης Μιχάλης/Ντουντουλάκης Μίλτος Golden
12 Γιωργος Πατερος/Κυριακος Μπεμπης Golden
1 Λεουνάκης Αντώνης/Μυσιρλής Γιώργος Silver
2 Φιλοκώστας Απόστολος/ Φιλλίπου Παναγιώτης Silver

Golden Γυναικών

1 Κορακοβούνη Καλλιόπη / Βλαχάκη Μαρία Golden
2 Μαίρη Αντιμισιάρη/Ασπασία Ρηγάκου Golden
3 Γκέκα Πανδώρα/Βασιλείου Αντουαλένα Golden
4 Λέντι Στάφα/Μαρία Βοζινάκη Golden
5 Σκριβιλιωτακη Μαριάννα/Κτιστάκη Τζωρτζίνα Golden
6 Κυριακάκη Μαρτίνα/Βασιλάκη Κωνσταντίνα Golden

Silver Γυναικών

1 Ροβιθακη Ράνια /Αγαπητου Βέρα Silver
2 Πολυκανδριώτου Μαρία/Αλεξάνδρα Κουβαρη Silver
3 Σαραβελάκη Θεοδοσία / Παινεσάκη Αδαμαντία Silver
4 Καλορμάκη Τζοβάνα / Γναφάκη Ελίνα Silver
5 Κολτσακη Παναγιωτα/Μητριτσακη Ηρω Silver
6 Άννα Θεοδωράκη/Εμμανουέλα Μιχελάκη Silver
7 Μαρία Ντάβλα/Δέσποινα Δημακοπούλου Silver

3η αγωνιστική Πρωτάθλημα Δυτικής Κρήτης 2018-2019

Όλα έτοιμα και για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Δυτικής Κρήτης, στα Χανιά. Την επόμενη Κυριακή 25 Νοεμβρίου στην Παραλία Αγίων Αποστόλων. Για περισσότερες πληροφορίες και δηλώσεις συμμετοχής εδώ:

Xειμερινές Μάχες: Πρωτάθλημα Δυτικής Κρήτης, μέρος 2ο

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε την Κυριακή ο μαραθώνιος παιχνιδιών του 2ου σταθμού του χειμερινου πρωτάθληματος Δυτικής Κρήτης. Με τον αριθμό των συμμετοχών να φτάνει στο νούμερο 21, κάτι πρωτόγνωρο για χειμερινο πρώταθλημα στην πόλη του Ρεθύμνου, ομάδες από όλη την Κρήτη έδωσαν το παρών αλλά και τον καλύτερο εαυτό τους. Το τουρνουά ξεκίνησε νωρίς το πρωί της Κυριακής με άντρες και γυναίκες να ρίχνονται στις μάχες για την κατάκτηση της 1ης θέσης. Συγκεκριμένα στο ταμπλό των αντρών αγωνίστηκαν 13 ομάδες με τελικούς νικητές τους Μονιακη/Bartosz Dudek εναντίον των Αραμποπουλο/Γεωργακοπουλο και σκορ 2-1 σετ ενώ στις γυναίκες είχαμε επανάληψη στην πρωτιά καθώς Κορακοβουνη και Βλάχακη δεν έδωσαν κανένα περιθώριο στις αντιπάλους τους στο μεγάλο τελικό, όπου αντιμετωπισαν τις Γκεκα/Βασιλείου. Η οργανωτική επιτροπή ευχαριστεί θερμά όλους όσους αγωνίστηκαν και παρευρέθησαν στο γήπεδο για να παρακολουθήσουν τα παιχνίδια καθώς και τους υποστηρικτές της διοργάνωσης που μοιράζουν πλούσια δώρα στους νικητές και ανανεώνει το ραντεβού για τον επόμενο σταθμό του πρωταθλήματος στις 25 Νοεμβρίου στα Χανιά.

1ο Πρωτάθλημα Δυτικής Κρήτης 2018-2019 Νικητές Δρακάκης – Κόλα στο Golden Ανδρών, Βλαχάκη – Κορακοβούνη στο Golden Γυναικών , Στάφα – Βοζινάκη στο Silver Γυναικών

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η πρώτη αγωνιστική του 1ου Πρωταθλήματος Δυτικής Κρήτης 2018-2019, που ξεκινήσαμε φέτος σε συνεργασία με το αντίστοιχο Beach volleyball club του Ρεθύμνου, με την ελπίδα να γίνει θεσμός, με συμμετοχή ομάδων κυρίως από Χανιά και Ρέθυμνο αλλά σταδιακά και από όλη την Κρήτη

Συνολικά στην 1η αγωνιστική αυτού του πρωταθλήματος συμμετείχαν 31 ομάδες σε 3 κατηγορίες.

Στο Golden ανδρών συμμετείχαν 16 ομάδες και το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η ομάδα των Δρακάκη Γιώργου – Κόλα Αντιόλ από το Ηράκλειο, που κέρδισαν στον τελικό με 2-1 σετ τους Χανιώτες Μπατάκη Μανώλη – Χατζηδαμιανού Δαμιανό

Στο Golden Γυναικών συμμετείχαν 8 ομάδες όπου σε έναν αμφίρροπο τελικό την νίκη τελικά κατέκτησαν οι Βλαχάκη Μαρία – Κορακοβούνη Κέλλυ κερδίζοντας με 2-1 σετ τις Αντιμισιάρη Μαίρη – Ρηγάκου Ασπασία.

Στο Silver γυναικών με συμμετοχή 7 ομάδων , οι μικρές Στάφα Λέντι – Βοζινάκη Μαρία επικράτησαν των Κανιούρα Περσεφόνη – Πολυκανδριώτου Μαρία με 2-0 σετ.

Στους φιναλιστ απονεμήθηκαν μετάλλια και οι νικητές εκτός από δόξα, κέρδισαν και δωροεπιταγές του Aquafit.

Ανανεώνουμε το ραντεβού για την 2η αγωνιστική, στις 4 Νοεμβρίου, αυτήν την φορά στο Ρέθυμνο στις καινούργιες εγκαταστάσεις του Ρεθύμνου Beach Volley.

1ο Πρωτάθλημα Δυτικής Κρήτης 2018-2019 – Ωρες έναρξης του τουρνουά

Σας ενημερώνουμε ότι αύριο Κυριακή οι ώρες έναρξης ανάλογα με την κατηγορία είναι οι εξής:

Golden Ανδρών : 09:00 (έχει γίνει συγχώνευση με το Silver Ανδρών)

Golden Γυναικών : 11:00

Silver Γυναικών : 13:00

Παρακαλούνται οι ομάδες να βρίσκονται στα γήπεδα 20 λεπτά νωρίτερα για την εγγραφή τους στην γραμματεία των αγώνων.

Αν κάποια ομάδα για σοβαρό λόγο δεν μπορέσει να συμμετάσχει να ενημερώσει έγκαιρα την Οργανωτική επιτροπή (τηλ επικοινωνίας : 6944721880 Κος Παναγιώτης)

1ο Πρωτάθλημα Δυτικής Κρήτης 2018-2019 – Αρχικές Λίστες

Σας ενημερώνουμε ότι μετά την λήξη της προθεσμίας συμμετοχής,  έχουν δηλώσει συμμετοχή στο τουρνουά συνολικά 31 ομάδες σε άνδρες και γυναίκες και  οι αγώνες θα ξεκινήσουν Κυριακή πρωί. Ανακοίνωση με τις ώρες έναρξης θα ανακοινωθεί το Σάββατο το απόγευμα.

Συγκεκριμένα

Golden Ανδρών : 13 ομάδες , Silver Ανδρών : 4 ομάδες . Καθώς  δεν συμπληρώνεται ο απαιτούμενος αριθμός ομάδων στην silver κατηγορία οι 4 ομάδες του Silver ενσωματώνονται στην Golden κατηγορία.

Golden Γυναικών : 9 ομάδες , Silver Γυναικών : 5 ομάδες

Οι αρχικές λίστες έχουν ως εξής:

Παρακαλούμε αν κάποιες από τις παρακάτω ομάδες δεν μπορέσουν να συμμετάσχουν να ενημερώσουν έγκαιρα μέχρι αύριο Σάββατο στις 13:00 (τηλ επικοινωνίας : 6944721880 Κος Παναγιώτης)

Golden Ανδρών

1 Λέκας Χρήστος/ Μαρινάκης Νίκος
2 Γεωργακόπουλος Νεκτάριος / Παρδαλάκης Γιάννης
3 Αναστασακης Δημητρης / Βανδουλακης Αντρεας
4 Μανουσέλη Χρήστος / Τσιάκαλος Παντελής
5 Αντώνης Τζιλιβάκης / Bartosz Dudek
6 Μπατάκης Μανόλης / Χατζηδαμιανού Δαμιανός
7 Χειλαδακης Κωνσταντίνος / Χριστοδουλάκης Χρήστος
8 Δρακακης Γιώργος /Adiol Kola
9 Ντουσάκης Μιχάλης / Νικολουδάκης Γιώργος
10 Μιλτιάδης Ντουντουλακης / Μιχάλης Βεριγακης
11 Μηνάς Καμαρης / Μεταξάς Μάνος
12 Μανθος Κανδανολεων / Δημήτρης Ψαρουδάκης
13 Σαμπρης Πετρος / Γιοχαν Γιοχαν
14 Βασίλης Μαρονικολακης / Γιάννης Ντουσάκης
15 Πλατώνης Γιώργος / Αυγερινός Μιχάλης
16 Σταυρουλάκης Γιώργος / Καμηλάκης Εμμανουήλ
17 Κοροβέσης Γιάννης / Μαρινάκης Γιάννης

Golden Γυναικών

1 Αντου / Πανδώρα
2 Μαίρη Αντιμισιάρη /Ασπασία Ρηγάκου
3 Αντιγόνη Μουτσάκη/ Φραγκιουδάκη Ράνια
4 Ξανθίππη /Πρωιμάκη Αντιγόνη
5 Βλαχάκη Μαρία / Κορακοβούνη Κέλλυ
6 Κτιστάκη Τζωρτζίνα / Τσαφαράκη Αρετή
7 Μαντζαβίνου Λίνα/ Ζαχαριουδάκη Χριστιάννα
8 Παγωνίδου Δήμητρα / Λιακάκη Στεφανία
9 Μαρκομανωλάκη Ζωή / Ειρήνη Βλαχου

Silver Γυναικών

1 Ροβιθακη Ρανια / Αγαπητου Βέρα
2 Καπενεκάκη Δέσποινα / Κούβαρη Αλεξάνδρα
3 Διαμαντούλα Παινεσάκη / Μαίρη Bεργιτσάκη
4 Βασιλοκωνσταντάκη Ζωή / Ελίνα Γναφάκη
5 Περσεφόνη Κανιουρα / Μαρία πολυκανδριώτου

Χορηγοί

 

 

 

 

Χορηγοί Επικοινωνίας

 

 

Υποστηρικτές