Εγγραφή στη σελίδα μας

Εισάγετε το email σας για να εγγραφείτε στην σελίδα μας και να λαμβάνετε ενημερώσεις μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Χάρτης

Πρόβλεψη καιρού

Chania
28°
scattered clouds
Υγρασία: 65%
Άνεμος: 3m/s ΒΔ
Ανώτερη 27 • Κατώτερη 24
27°
ΠΕ
28°
ΠΑ
28°
ΣΑ
Weather from OpenWeatherMap

Αγωνιστικά

Amstel Radler Beach Volley Super League Final

Τους πρωταθλητές θα βγάλει το Amstel Radler Beach Volley Super League που θα διεξαχθεί αυτό το Σαββατοκύριακο 23 & 24 Ιουνίου στις εγκαταστάσεις του συλλόγου και οι οποίοι θα πάρουν το εισιτήριο για τα τελικά της διοργάνωσης που θα γίνουν τον Σεπτεμβρίο στις Ράχες Φθιώτιδας.

Στον παρακάτω σύνδεσμο μπορείτε να βρείτε την προκήρυξη των αγώνων:
Προκήρυξη αγώνων

Amstel Radler Beach Volley Super League Final
23-24 Ιουνίου 2018
ΤΟΥΡΝΟΥΑ 2 κατηγοριών
Κάθε αγωνιστική είναι ΑΝΔΡΩΝ, ΓΥΝΑΙΚΩΝ και ΜΕΙΚΤΟ και γίνεται σε 2 κατηγορίες golden & silver δίνοντας την δυνατότητα σε όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες να λάβουν μέρος ανάλογα με το αγωνιστικό τους επίπεδο.

Σάββατο 23 Ιουνίου 2018
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΕΙΚΤΟ Golden & Silver
Τεχνική σύσκεψη 14:00

Κυριακή 24 Ιουνίου 2018
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΝΤΡΩΝ & ΓΥΝΑΙΚΩΝ Silver
Τεχνική σύσκεψη 9:30
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΝΤΡΩΝ & ΓΥΝΑΙΚΩΝ Golden
Τεχνική σύσκεψη 14:00

Σημ: Οι παραπάνω ώρες ενδέχεται να αλλάξουν ανάλογα με το πλήθος δηλώσεων συμμετοχής στα τουρνουά. Οι ακριβείς ώρες θα ανακοινώνονται εκ νέου, την Παρασκευή πριν τους αγώνες.

ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Τα Τουρνουά BVSL θα διεξαχθούν με το σύστημα των ομίλων στην α’ φάση και νοκ άουτ στις επόμενες. Ο αριθμός των ομάδων που περνάνε από τους ομίλους θα ορίζετε ανάλογα το αγωνιστικό πρόγραμμα και με απόφαση του Τεχνικού Υπευθύνου.
Σε περίπτωση που σε κάποιο τουρνουά διεξαχθούν προκριματικοί αγώνες τότε αποκλειστικός υπεύθυνος για το σύστημα διεξαγωγής ορίζετε ο Τεχνικός Υπεύθυνος.

ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ
10 ευρώ το άτομο/15 € για 2 κατηγορίες (Αντρών ή Γυναικών & Μεικτό)

Σημειώνεται, ότι σε περίπτωση υπέρβασης του ανώτατου επιτρεπτού αριθμού συμμετοχών που είναι εφικτό να φιλοξενηθούν στη διάρκεια της διοργάνωσης, η οργανωτική επιτροπή των αγώνων διατηρεί το δικαίωμα να κλείσει το ταμπλό, προβαίνοντας στη σχετική ανακοίνωση.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Βαθμολογία Golden/Open
1ος 100
2ος 85
3ος – 4ος 70
5ος+ follow 50

Βαθμολογία One Star
1ος 50
2ος 40
3ος – 4ος 35
5ος – 8ος 30
5ος+ follow 15

Σε περίπτωση που σε μια κατηγορία διοργανώθηκε μόνο 1 τουρνουά τότε αυτό θεωρείτε Open και παίρνει την αντίστοιχη βαθμολογία.

Ο κάθε αθλητής μπορεί να συμμετάσχει σε όποια κατηγορία θέλει αλλά κρατάει την μεγαλύτερη ανά αγωνιστική. π.χ αθλητής που αγωνίστηκε σε ανδρικό Silver και κατέκτησε την 2η θέση (40 βαθμούς) και σε μεικτό silver κατέκτησε την 1η θέση (50 βαθμούς), δεν θα λάβει αθροιστικά 90 βαθμούς αλλά το καλύτερο αποτέλεσμα του στην ΑΤΟΜΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (50 βαθμούς).

Οι αθλητές μπορούν να συγκεντρώσουν βαθμούς σε διαφορετικές περιφέρειες το ίδιο ΣΚ π.χ αθλητής που αγωνίστηκε στο Beach Arena το Σάββατο, μπορεί να αγωνιστεί την Κυριακή στο iBeach και να βαθμολογηθεί και στις 2 περιφέρειες.

Οι αθλητές μπορούν να συλλέγουν βαθμολογία σε όποια περιφέρεια επιθυμούν, συμμετέχοντας στα αντίστοιχα τουρνουά και να διεκδικούν την πρόκριση τους στο ΤΕΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ έχοντας πολλαπλές ευκαιρίες σε διάφορες περιφέρειες. π.χ αθλητής μπορεί να διεκδικήσει την πρόκρισή του μέσω του iBeach και Beach Arena αλλά και μέσω της σειράς στην Χαλκίδα ή στην Λαμία ή στην Πατρα κ.α

Επίσης, οι αθλητές μπορούν να μεταφέρουν την βαθμολογία τους σε άλλη περιφέρεια, βελτιώνοντας ένα αποτέλεσμά τους, εφόσον το δηλώσουν εξ αρχής στην Τεχνική σύσκεψη και στον Τεχνικό Υπεύθυνο. Μοναδικός περιορισμός στην μεταφορά βαθμολογίας είναι πως κάθε αθλητής θα πρέπει να διαμορφώσει την ΤΕΛΙΚΗ ατομική του βαθμολογία με αποτελέσματα ίσα ή περισσότερα από τα εντός έδρας σε σχέση με τα εκτός έδρας.

Έπαθλα
Στις ομάδες που κατέβαλαν την 1η και 2η θέση κατάταξης των τουρνουά της BVSL, η διοργανώτρια αρχή απονέμει διπλώματα, μετάλλια (χρυσό, ασημένιο) και δώρα από τους υποστηρικτές του τουρνουά σε κάθε αθλητή.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ
τηλ. 6944622444 – ΧΑΝΙΑ ή ηλεκτρονικά εδώ.

Ολοκληρώθηκε το TAZ Mixed Tournament

Ανταγωνιστικό, επιτυχημένο, διασκεδαστικό, πρωτότυπο… είναι μερικά από τα επίθετα που μπορούν να συνοδεύσουν κάλλιστα το TAZ Mixed Tournament που ολοκληρώθηκε χτες στις εγκαταστάσεις του συλλόγου.

Με συνεχή αγωνιστικό ρυθμό από τις 30 ομάδες, οι οποίες ήταν χωρισμένες σε δύο κατηγορίες αρχικά (και τρεις στη συνέχεια) και με σύμμαχο τον καιρό παρόλη την «καταστροφολογία» των όσων ασχολούνται με τις καιρικές προβλέψεις, κύλισε το Σαββατοκύριακο για να ολοκληρωθεί με τρεις εντυπωσιακούς τελικούς:

Στην Bronze κατηγορία τα αδέλφια Χρήστος και Φαίη Χριστοδουλάκη επικράτησαν με 2-0 σετ (15-8, 15-9) των Χρήστο Παύλου και Κωνσταντίνα Γκουγκουλή.

Στην Silver κατηγορία ο Αντώνης Βαρίκος και η Κτιστάκη Τζωρτζίνα νίκησαν το δίδυμο από την Ιεράπετρα του Στέφανου Κουλάκη και της Κασσωτάκη Ευτυχίας με 2-0 σετ (21-11, 22-20).

Και τέλος στην κατηγορία Golden ο Λίτος Μπάμπης και η Αναστασιάδου Πετρούλα κέρδισαν τους Καμάρη Μηνά / Βογιατζάκη Ανθή με 2-0 σετ (21-15, 21-19).

Οι φιναλίστ εκτός από τα όμορφα ξυλόγλυπτα έπαθλα, μοιράστηκαν δωροεπιταγές από τον μεγάλο χορηγό του τουρνουά, το κατάστημα παιδικών ενδυμάτων ΤΑΖ, και δωράκια από την «κατά εμπλοκή» χορηγό του συλλόγου, Κάβα Κασιμάτη.

Επίσης κατά τη διάρκεια των αγώνων αθλητές και αθλήτριες είχαν την ευκαιρία να γευτούν το Ice Cre-Tea, ένα αυθεντικό Κρητικό παγωμένο τσάι με πρώτη ύλη τη μαλοτήρα, χυμό σταφυλιού και μήλο, το οποίο εμπνεύστηκαν, δημιούργησαν οι μαθητές του τομέα Οικονομίας και Διοίκησης του ΕΠΑΛ Βρυσών Αποκορώνου και το οποίο διατίθεται από την εταιρεία Ever Crete η οποία έχει στηρίξει και όλη την προσπάθεια των μαθητών.
Εκτός από το τσάι, οι αθλητές γεύτηκαν και τις κατά κοινή ομολογία «δυναμωτικές» κρητικές μπάρες δημητριακών της Elvita, με φρέσκα φρούτα, μέλι ,πετιμέζι και παρθένο ελαιόλαδο.

Το αγωνιστικό φινάλε έπεσε με μια άρτια διοργανωμένη γιορτή από τον Στέφανο Ζουριδάκη, ιδιοκτήτη του καταστήματος παιδικών ενδυμάτων ΤΑΖ, με άφθονο φαγητό και ποτό, συνοδευόμενο με την υπέροχη μουσική των αδελφών Νικολουδάκη και του συγκροτήματος τους, η οποία μετάφερε τον «αγωνιστικό» παλμό παραπλέυρως των γηπέδων!

Πλούσιο φωτογραφικό υλικό μπορείτε να δείτε εδώ.

Πρόγραμμα Αγώνων Taz Mixed Tournament

Στους παρακάτω πίνακες μπορείτε να δείτε το ακριβές πρόγραμμα αγώνων, καθώς και τις ώρες που έχει καθοριστεί να γίνει κάθε παιχνίδι. Οι ώρες που αναφέρονται, είναι οι ώρες έναρξης του παιχνιδιού. Παρακαλούμε όλες τις ομάδες να βρίσκονται τουλάχιστον μισή ώρα νωρίτερα από την προκαθορισμένη ώρα στα γήπεδα, ώστε να ολοκληρώσουν την εγγραφή τους στην γραμματεία και να παραλάβουν το αγωνιστικό τους μπλουζάκι.

TAZ Mixed Tournament – Gold

A/AΏραΟμάδα 1vsΟμάδα 2
Αποτέλεσμα
16/6/2018
Αγώνες Ομίλων
114:30Δασενάκης Γιώργος / Αγιουτάντη ΡοζαλίαvsΧριστοδουλάκης Χρήστος / Χριστοδουλάκη Φαίη2-021-13, 21-19
214:30Τζιλιβάκης Αντώνης / Μαντζαβίνου ΛίναvsΞουρής Αργύρης / Βάρλα Πηνελόπη1-216-21, 21-17, 5-15
315:30Χατζηδαμιανού Δαμιανός / Κολτσάκη ΤέταvsΠαύλου Χρήστος / Γκουγκουλή Κων/να2-121-19, 19-21,15-5
415:30Λίτος Μπάμπης / Αναστασιάδου ΠετρούλαvsΠασιούρας Φώτης / Τζολάκη Χαρά2-119-21, 21-10, 15-9
516:30Ντουσάκης Μιχάλης / Τουλουπάκη ΡέναvsΞουρής Αργύρης / Βάρλα Πηνελόπη0-216-21, 19-21
616:30Δασενάκης Γιώργος / Αγιουτάντη ΡοζαλίαvsJukka Heinola / Σπηλιοπούλου Αναστασία2-120-22, 23-21,15-8
717:30Καμάρης Μηνάς / Βογιατζάκη ΑνθήvsΠαύλου Χρήστος / Γκουγκουλή Κων/να2-024-22, 21-12
817:30Λίτος Μπάμπης / Αναστασιάδου ΠετρούλαvsΜπενιουδάκης Κωνσταντίνος / Ασλάνη Ιωάννα2-021-0, 21-0
918:30Ντουντουλάκης Μιλτιάδης / Παπαδάκη ΑθηνάvsΧειλαδάκης Κών/νος / Βασιλείου Αντουαλένα0-28-21, 12-21
1018:30Jukka Heinola / Σπηλιοπούλου ΑναστασίαvsΧριστοδουλάκης Χρήστος / Χριστοδουλάκη Φαίη2-117-21, 21-17, 15-9
1119:30Τζιλιβάκης Αντώνης / Μαντζαβίνου ΛίναvsΝτουσάκης Μιχάλης / Τουλουπάκη Ρένα2-121-16, 16-21, 15-10
1219:30Χατζηδαμιανού Δαμιανός / Κολτσάκη ΤέταvsΚαμάρης Μηνάς / Βογιατζάκη Ανθή0-221-23, 20-22
1320:30Μπενιουδάκης Κωνσταντίνος / Ασλάνη ΙωάνναvsΠασιούρας Φώτης / Τζολάκη Χαρά0-20-21, 0-21
1420:30Χειλαδάκης Κών/νος / Βασιλείου ΑντουαλέναvsΝτουντουλάκης Μιλτιάδης / Παπαδάκη Αθηνά2-021-14, 21-19
17/6/2018
Προκριματικά
1512:00Jukka Heinola / Σπηλιοπούλου ΑναστασίαvsΝτουντουλάκης Μιλτιάδης / Παπαδάκη Αθηνά2-021-18, 21-15
1612:00Τζιλιβάκης Αντώνης / Μαντζαβίνου ΛίναvsΧατζηδαμιανού Δαμιανός / Κολτσάκη Τέτα2-021-8, 21-18
Προημιτελικοί
1715:00Χειλαδάκης Κών/νος / Βασιλείου ΑντουαλέναvsΤζιλιβάκης Αντώνης / Μαντζαβίνου Λίνα2-021-14, 22-20
1815:00Καμάρης Μηνάς / Βογιατζάκη ΑνθήvsJukka Heinola / Σπηλιοπούλου Αναστασία2-021-17, 21-18
1915:00Ξουρής Αργύρης / Βάρλα ΠηνελόπηvsΠασιούρας Φώτης / Τζολάκη Χαρά1-210-21, 21-10, 13-15
2015:00Λίτος Μπάμπης / Αναστασιάδου ΠετρούλαvsΔασενάκης Γιώργος / Αγιουτάντη Ροζαλία2-119-21, 21-19, 15-10
Ημιτελικοί
2117:00Χειλαδάκης Κών/νος / Βασιλείου ΑντουαλέναvsΛίτος Μπάμπης / Αναστασιάδου Πετρούλα1-215-21, 21-19, 11-15
2217:00Καμάρης Μηνάς / Βογιατζάκη ΑνθήvsΠασιούρας Φώτης / Τζολάκη Χαρά2-117-21, 21-14, 15-12
Τελικός
2319:00Καμάρης Μηνάς / Βογιατζάκη ΑνθήvsΛίτος Μπάμπης / Αναστασιάδου Πετρούλα0-215-21, 19-21

TAZ Mixed Tournament – Silver

A/AΏραΟμάδα 1vsΟμάδα 2
Αποτέλεσμα
16/6/2018
Αγώνες Ομίλων
114:30Παπαδάκης Γρηγόρης / Γεωργιακάκη ΙσμήνηvsΚαλαμπαλίκης Γιάννης / Λυδάκη Δανάη2-021-16, 21-3
214:30Κοκκινάκης Νεκτάριος / Κοκκινάκη ΣταυρούλαvsΜανιατάκης Γιάννης / Αποστολάκη Ελένη2-021-17, 21-18
315:30Βαρίκος Αντώνης / Κτιστάκη ΤζωρτζίναvsΦιλοκώστας Απόστολος / Κανιούρα Περσεφώνη2-021-13, 21-17
415:30Ντουσάκης Γιάννης / Κορακοβούνη ΒικτωρίαvsΤσιχλάκης Παναγιώτης / Βασιλοκωνσταντάκη Ζωή2-121-18, 17-21, 15-10
516:30Φραγκιουδάκης Γιώργος / Μπαλάσκα ΒασιλικήvsΔρυμαλίτης Γιώργος / Κούβαρη Αλεξάνδρα2-121-10, 18-21, 15-10
616:30Γαβριήλ Σάκης / Δεμιρτσίδου ΜαρίαvsΔασκαλάκης Δημήτρης / Κουλάκη Χρύσα2-113-21, 21-8, 15-10
717:30Έρμοντ Χότζα / Χιουσάι ΚλένταvsΚαλαμπαλίκης Γιάννης / Λυδάκη Δανάη2-021-15, 21-13
817:30Παντελάκης Γιώργος / Λουπάση ΤόνιαvsΚοκκινάκης Νεκτάριος / Κοκκινάκη Σταυρούλα2-021-7, 21-10
918:30Φιλοκώστας Απόστολος / Κανιούρα ΠερσεφώνηvsΒαρίκος Αντώνης / Κτιστάκη Τζωρτζίνα0-213-21, 15-21
1018:30Τσιχλάκης Παναγιώτης / Βασιλοκωνσταντάκη ΖωήvsΞυδιανός Μάνος / Καραπατζάκη Μαρία2-118-21, 21-12, 15-13
1119:30Κουλάκης Στέφανος / Κασσωτάκη ΕυτυχίαvsΔρυμαλίτης Γιώργος / Κούβαρη Αλεξάνδρα2-021-12, 21-10
1219:30Παπαδάκης Γρηγόρης / Γεωργιακάκη ΙσμήνηvsΈρμοντ Χότζα / Χιουσάι Κλέντα2-021-16, 21-15
1320:30Γαβριήλ Σάκης / Δεμιρτσίδου ΜαρίαvsΠετράκης Κων/νος / Καρυωτάκη Έμμα1-221-16, 17-21, 13-15
1420:30Μανιατάκης Γιάννης / Αποστολάκη ΕλένηvsΠαντελάκης Γιώργος / Λουπάση Τόνια1-221-15, 16-21, 7-17
1521:30Ξυδιανός Μάνος / Καραπατζάκη ΜαρίαvsΝτουσάκης Γιάννης / Κορακοβούνη Βικτωρία1-221-18, 12-21, 11-15
1621:30Φραγκιουδάκης Γιώργος / Μπαλάσκα ΒασιλικήvsΚουλάκης Στέφανος / Κασσωτάκη Ευτυχία0-214-21, 16-21
1721:30Δασκαλάκης Δημήτρης / Κουλάκη ΧρύσαvsΠετράκης Κων/νος / Καρυωτάκη Έμμα2-118-21, 21-19, 15-13
17/6/2018
Προκριματικά
1811:00Ντουσάκης Γιάννης / Κορακοβούνη ΒικτωρίαvsΦιλοκώστας Απόστολος / Κανιούρα Περσεφώνη2-021-12, 21-18
1911:00Γαβριήλ Σάκης / Δεμιρτσίδου ΜαρίαvsΦραγκιουδάκης Γιώργος / Μπαλάσκα Βασιλική0-218-21, 12-21
2011:00Τσιχλάκης Παναγιώτης / Βασιλοκωνσταντάκη ΖωήvsΈρμοντ Χότζα / Χιουσάι Κλέντα2-021-17, 21-16
2111:00Πετράκης Κων/νος / Καρυωτάκη ΈμμαvsΚοκκινάκης Νεκτάριος / Κοκκινάκη Σταυρούλα2-021-11, 21-12
Προημιτελικοί
2214:00Κουλάκης Στέφανος / Κασσωτάκη ΕυτυχίαvsΠετράκης Κων/νος / Καρυωτάκη Έμμα2-022-20, 21-18
2314:00Βαρίκος Αντώνης / Κτιστάκη ΤζωρτζίναvsΤσιχλάκης Παναγιώτης / Βασιλοκωνσταντάκη Ζωή2-129-31, 21-9, 15-12
2414:00Παπαδάκης Γρηγόρης / Γεωργιακάκη ΙσμήνηvsΦραγκιουδάκης Γιώργος / Μπαλάσκα Βασιλική0-214-21, 11-21
2514:00Παντελάκης Γιώργος / Λουπάση ΤόνιαvsΝτουσάκης Γιάννης / Κορακοβούνη Βικτωρία1-212-21, 21-18, 9-15
Ημιτελικοί
2616:00Κουλάκης Στέφανος / Κασσωτάκη ΕυτυχίαvsΝτουσάκης Γιάννης / Κορακοβούνη Βικτωρία2-118-21, 22-20, 15-13
2716:00Βαρίκος Αντώνης / Κτιστάκη ΤζωρτζίναvsΦραγκιουδάκης Γιώργος / Μπαλάσκα Βασιλική2-120-22, 21-11, 17-15
Τελικός
2818:00Κουλάκης Στέφανος / Κασσωτάκη ΕυτυχίαvsΒαρίκος Αντώνης / Κτιστάκη Τζωρτζίνα0-211-21, 20-22

TAZ Mixed Tournament – Bronze

A/AΏραΟμάδα 1vsΟμάδα 2
Αποτέλεσμα
17/6/2018
Αγώνες Ομίλων
19:30Ντουσάκης Μιχάλης / Τουλουπάκη ΡέναvsΔρυμαλίτης Γιώργος / Κούβαρη Αλεξάνδρα2-015-13, 15-11
29:30Παύλου Χρήστος / Γκουγκουλή Κων/ναvsΞυδιανός Μάνος / Καραπατζάκη Μαρία2-015-0, 15-0
39:30Χριστοδουλάκης Χρήστος / Χριστοδουλάκη ΦαίηvsΔασκαλάκης Δημήτρης / Κουλάκη Χρύσα2-015-8, 15-7
410:00Δρυμαλίτης Γιώργος / Κούβαρη ΑλεξάνδραvsΚαλαμπαλίκης Γιάννης / Λυδάκη Δανάη2-015-8, 15-7
510:00Μανιατάκης Γιάννης / Αποστολάκη ΕλένηvsΞυδιανός Μάνος / Καραπατζάκη Μαρία2-015-0, 15-0
610:00Δασκαλάκης Δημήτρης / Κουλάκη ΧρύσαvsΦιλοκώστας Απόστολος / Κανιούρα Περσεφώνη1-29-15, 15-10, 9-11
710:30Καλαμπαλίκης Γιάννης / Λυδάκη ΔανάηvsΝτουσάκης Μιχάλης / Τουλουπάκη Ρένα0-23-15, 4-15
810:30Παύλου Χρήστος / Γκουγκουλή Κων/ναvsΜανιατάκης Γιάννης / Αποστολάκη Ελένη2-015-9, 15-13
910:30Φιλοκώστας Απόστολος / Κανιούρα ΠερσεφώνηvsΧριστοδουλάκης Χρήστος / Χριστοδουλάκη Φαίη0-29-15, 4-15
Προημιτελικοί
1013:00Ντουσάκης Μιχάλης / Τουλουπάκη ΡέναvsΦιλοκώστας Απόστολος / Κανιούρα Περσεφώνη2-015-11, 15-6
1113:00Μανιατάκης Γιάννης / Αποστολάκη ΕλένηvsΔρυμαλίτης Γιώργος / Κούβαρη Αλεξάνδρα2-115-11, 11-15, 11-6
Ημιτελικοί
1216:00Παύλου Χρήστος / Γκουγκουλή Κων/ναvsΜανιατάκης Γιάννης / Αποστολάκη Ελένη2-015-10, 15-10
1316:00Χριστοδουλάκης Χρήστος / Χριστοδουλάκη ΦαίηvsΝτουσάκης Μιχάλης / Τουλουπάκη Ρένα2-115-9, 6-15, 11-0
Τελικός
1417:00Παύλου Χρήστος / Γκουγκουλή Κων/ναvsΧριστοδουλάκης Χρήστος / Χριστοδουλάκη Φαίη0-28-15, 9-15

Αρχικές λίστες TAZ Mixed Tournament

29 ομάδες (15 Gold και 14 Silver) έχουν δηλώσει ήδη συμμετοχή στο τουρνουά-γιορτή που διεξάγεται αυτό το Σαββατοκύριακο στις εγκαταστάσεις του συλλόγου, με κεντρικό χορηγό τα παιδικά ενδύματα ΤΑΖ. Οι συμμετοχές θα παραμείνουν ανοικτές μέχρι και αύριο, Παρασκευή 15 Ιουνίου, και ώρα 20:00 για 3 θέσεις στην Golden κατηγορία και 4 θέσεις στην Silver. Δηλώσεις συμμετοχής μπορείτε να στέλνετε μέσω της ηλεκτρονικής φόρμας που θα βρείτε εδώ.

Edit: 2 θέσεις ακόμα για το Golden και 2 για το Silver

Μετά την λήξη των συμμετοχών θα ανακοινωθεί το ακριβές πρόγραμμα των αγώνων.

Τις αρχικές λίστες μπορείτε να τις δείτε στους παρακάτω πίνακες:

Mixed Gold

A/AΟμάδαΒαθμ. Α'Βαθμ. Β'Σύνολο
1Δασενάκης Γιώργος / Αγιουτάντη Ροζαλία8404601300
2Χατζηδαμιανού Δαμιανός / Κολτσάκη Τέτα6303801010
3Λίτος Μπάμπης / Αναστασιάδου Πετρούλα8700870
4Τζιλιβάκης Αντώνης / Μαντζαβίνου Λίνα77070840
5Ντουντουλάκης Μιλτιάδης / Παπαδάκη Αθηνά296,3410706,3
6Χειλαδάκης Κών/νος / Βασιλείου Αντουαλένα360330690
7Ξουρής Αργύρης / Βάρλα Πηνελόπη80460540
8Πασιούρας Φώτης / Τζολάκη Χαρά250220470
9Καμάρης Μηνάς / Βογιατζάκη Ανθή20380400
10Jukka Heinola / Σπηλιοπούλου Αναστασία3000300
11Αντιόλ Κόλα / Εφεντάκη Βίκυ2900290
12Ντουσάκης Μιχάλης / Τουλουπάκη Ρένα170110280
13Μπενιουδάκης Κωνσταντίνος / Ασλάνη Ιωάννα90120210
14Παύλου Χρήστος / Γκουγκουλή Κων/να0140140
15Χριστοδουλάκης Χρήστος / Χριστοδουλάκη Φαίη70070

Mixed Silver

A/AΟμάδαΒαθμ. Α'Βαθμ. Β'Σύνολο
1Βαρίκος Αντώνης / Κτιστάκη Τζωρτζίνα43083,3513,3
2Παπαδάκης Γρηγόρης / Γεωργιακάκη Ισμήνη320163,3483,3
3Ντουσάκης Γιάννης / Κορακοβούνη Βικτωρία136,6290426,6
4Φραγκιουδάκης Γιώργος / Μπαλάσκα Βασιλική156,9196,6353,5
5Παντελάκης Γιώργος / Λουπάση Τόνια0203203
6Γαβριήλ Σάκης / Δεμιρτσίδου Μαρία106,643,2149,8
7Δασκαλάκης Δημήτρης / Κουλάκη Χρύσα06767
8Μανιατάκης Γιάννης / Πάντα Άννα303060
9Δρυμαλίτης Γιώργος / Κούβαρη Αλεξάνδρα05050
10Τσιχλάκης Παναγιώτης / Βασιλοκωνσταντάκη Ζωή043,243,2
11Έρμοντ Χότζα / Χιουσάι Κλέντα03030
12Φιλοκώστας Απόστολος / Κανιούρα Περσεφώνη13,3013,3
13Πετράκης Κων/νος / Καρυωτάκη Έμμα10010
14Κοκκινάκης Νεκτάριος / Κοκκινάκη Σταυρούλα000
15Κουλάκης Στέφανος / Κασσωτάκη Ευτυχία000
16Ξυδιανός Μάνος / Καραπατζάκη Μαρία000
17Καλαμπαλίκης Γιάννης / Λυδάκη Δανάη000

ΤΑΖ Mixed Tournament

Μεικτό τουρνουά με πολλά δρώμενα και εκπλήξεις θα διεξαχθεί το επόμενο Σαββατοκύριακο 16 & 17 Ιουνίου στις εγκαταστάσεις του συλλόγου, με κεντρικό χορηγό τα παιδικά ενδύματα ΤΑΖ. Οι 36 ομάδες θα χωριστούν σε τρεις κατηγορίες (Gold, Silver και Bronze), θα φορέσουν το αγωνιστικό -συλλεκτικό- τους μπλουζάκι που θα τους παρέχει η διοργάνωση και θα δώσουν μάχες στην άμμο μέχρι το βράδυ της Κυριακής. Η αυλαία του τουρνουά θα πέσει με ζωντανή μουσική από τους Βαγγέλη & Γιώργο Νικολουδάκη και το συγκρότημα τους και φυσικά με άφθονο φαγητό και ποτό.

Πιο αναλυτικά:

Γενικοί Κανονισμοί

Ημερομηνία διεξαγωγής: 16-17 Ιουνίου 2018

Τοποθεσία διεξαγωγής: Άγιοι Απόστολοι, Αθλητικές εγκαταστάσεις Beach Volleyball Α.Σ. Νέας Κυδωνιάς Χανίων

Δικαίωμα συμμετοχής
– Δικαίωμα συμμετοχής έχουν άνδρες και γυναίκες όλων των ηλικιών και εθνικοτήτων, εκτός των 16 πρώτων ανδρών και 12 πρώτων γυναικών της τρέχουσας βαθμολογίας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος (εκτός και αν οι ίδιοι αθλητές/τριες πάρουν έγκριση από την Ε.Ο.ΠΕ.).

Κανονισμοί
– Οι αγώνες θα γίνουν σύμφωνα με τους διεθνείς κανονισμούς παιδιάς (FIVB Official Beach Volleyball Rules 2013-2018) και η οργανωτική επιτροπή έχει δικαίωμα προσαρμογής και επιδιαιτησίας.
– Η πειθαρχική διαδικασία κατά την διάρκεια των αγώνων ασκείται από την οργανωτική επιτροπή. Η οργανωτική επιτροπή με ομόφωνη απόφαση της μπορεί να επιβάλει άμεσα αγωνιστικές ποινές (επίπληξη, αποβολή από το τουρνουά κ.α).

Διαιτησία
– Η διαιτησία των αγώνων για όλες τις κατηγορίες γίνεται από τους ίδιους τους συμμετέχοντες όπως τους ορίζει η οργανωτική επιτροπή κάθε τουρνουά. Εκτός των ειδικών περιπτώσεων (τελικοί – ημιτελικοί) που η οργανωτική επιτροπή μπορεί να κρίνει διαφορετικά.

Κατηγορίες
– GOLDEN, SILVER και BRONZE Μεικτό

Τρόπος διεξαγωγής τουρνουά
– Το ταμπλό των αγώνων θα είναι ομίλων με 18 ομάδες στην GOLDEN κατηγορία και 18 στην SILVER.
– Οι 12 ομάδες που θα αποκλειστούν από την φάση των ομίλων και στις δύο κατηγορίες (Golden & Silver) θα δημιουργήσουν την Bronze κατηγορία.
– Οι αγώνες για την GOLDEN & SILVER κατηγορία θα διεξάγονται στα 2 νικηφόρα σετ των 21 πόντων. Το τάι μπρέικ θα διεξάγεται στους 15 πόντους.
– Οι αγώνες για την BRONZE κατηγορία θα διεξάγονται στα 2 νικηφόρα σετ των 15 πόντων. Το τάι μπρέικ θα διεξάγεται στους 11 πόντους.

Συμμετοχές
– Το παράβολο συμμετοχής είναι 10€ ανά αθλητή/τρια.
– Συμμετοχές ομάδων θα γίνονται δεκτές μέχρι την Πέμπτη 14 Ιουνίου 2018 και ώρα 20:00 μέσω της ηλεκτρονικής φόρμας που μπορείτε να βρείτε εδώ.
– Σημειώνεται, ότι σε περίπτωση υπέρβασης του ανώτατου επιτρεπτού αριθμού συμμετοχών (18 GOLDEN και 18 SILVER ομάδες) που είναι εφικτό να φιλοξενηθούν στη διάρκεια της διοργάνωσης, νωρίτερα από την 14η Ιουνίου 2018, η οργανωτική επιτροπή των αγώνων διατηρεί το δικαίωμα να κλείσει το ταμπλό, προβαίνοντας στη σχετική ανακοίνωση στην παρούσα ιστοσελίδα.

Κατάταξη ομάδων
– Οι ομάδες θα τοποθετηθούν στο ταμπλό βάση της βαθμολογίας που έχουν συγκεντρώσει συμμετέχοντας στα τουρνουά που διοργανώνει ο σύλλογος την οποία μπορείτε να δείτε εδώ.
– Οι ομάδες με μηδενική ή ίση βαθμολογία θα τοποθετηθούν στο ταμπλό βάση του χρόνου που θα δηλώσουν συμμετοχή στο τουρνουά.

Έπαθλα
– Έπαθλα και μετάλλια στους νικητές και φιναλίστ όλων των κατηγοριών και θα κληρωθούν δωροεπιταγές.
– Αγωνιστικό dry-fit μπλουζάκι σε όλους τους συμμετέχοντες
– Μετά την λήξη των αγώνων θα ακολουθήσει η καθιερωμένη γιορτή, με ζωντανή μουσική, φαγητό αλλά και άφθονο ποτό.

Πρόγραμμα Αγώνων
Σάββατο 16 Ιουνίου 2018
Ώρα έναρξης αγώνων: 14:30
Αγώνες Ομίλων GOLDEN & SILVER κατηγορίας

Κυριακή 17 Ιουνίου 2018
Πρόγραμμα αγώνων:
9:00: Αγώνες Ομίλων BRONZE κατηγορίας
11:00: Προκριματικοί κατηγορίας Silver
12:00: Προκριματικοί κατηγορίας Gold
13:00: Προημιτελικοί κατηγορίας Bronze
14:00: Προημιτελικοί κατηγορίας Silver
15:00: Προημιτελικοί κατηγορίας Gold
16:00: Ημιτελικοί κατηγορίας Silver & Bronze
17:00: Ημιτελικοί κατηγορίας Gold & Τελικός κατηγορίας Bronze
18:00: Τελικός κατηγορίας Silver
19:00: Τελικός κατηγορίας Gold

Το ακριβές πρόγραμμα αγώνων θα ανακοινωθεί την Παρασκευή 16 Ιουνίου. Οι ομάδες θε πρέπει να βρίσκονται στο γήπεδο τουλάχιστον 30 λεπτά νωρίτερα από την ώρα έναρξης του αγώνα τους, για να έχουν τον χρόνο για τα διαδικαστικά στην γραμματεία των αγώνων. Οποιαδήποτε ομάδα καθυστερήσει παραπάνω από 15 λεπτά από την προσδιορισμένη ώρα του αγώνα, θα χάνει το παιχνίδι.

Η οργανωτική επιτροπή των αγώνων διατηρεί το δικαίωμα να προσαρμόσει ολόκληρο το αγωνιστικό πρόγραμμα.

Διοργανωτές
Α.Σ. Beach Volley Νέας Κυδωνίας – Χανίων

Κεντρικός χορηγός
ΤΑΖ Παιδικά Ενδύματα

Beach Cup Final: Έβρεξε… μπάλες στα Χανιά

Τα έκτακτα καιρικά φαινόμενα που έλεγαν οι μετεωρολόγοι, ήταν μάλλον οι μπάλες που «έπεσαν» προς όλες τις κατευθύνσεις στα γήπεδα των Αγίων Αποστόλων στα Χανιά. Περίπου 100 αθλητές και αθλήτριες, έδωσαν 155 παιχνίδια στην -κατά κοινή δήλωση- απόλυτα επιτυχημένη τελική φάση του Beach Cup που συνδιοργανώνουν ο αθλητικός φορέας ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ Beach Arena Tournaments και ο Αθλητικός Σύλλογος Beach Volley Χανίων.

Το αγωνιστικό «πάρτι» ξεκίνησε το Σάββατο με το Open τουρνουά το οποίο «μοίρασε» τις 4 τελευταίες θέσεις για το κυρίως ταμπλό και συνεχίστηκε με ένα μαραθώνιο αγώνων ο οποίος ξεκίνησε στις 8:30 το πρωί της Κυριακής και ολοκληρώθηκε στις 1:00 το βράδυ με συναρπαστικούς αγώνες που κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον και γεμάτες τις κερκίδες των εγκαταστάσεων.

Τον αγωνιστικό «χορό» άνοιξε η κατηγορία One Star αντρών και γυναικών όπου οι «στεριανοί» έκαναν το 2 στα 2. Με άρωμα πρωτεύουσας ο τελικός των αντρών όπου οι Τσίτος Σπύρος και Φούτσης Πέτρος στους άντρες, επικράτησαν του Μπασινά Χρήστο και Ραίση Αιμίλιου με 2-0 σετ (15-11, 15-11), ενώ στις γυναίκες οι Παπαβασιλείου Ιουστίνη / Κολοκυθά Ιωάννα νίκησαν δύσκολα τις Χανιώτισσες Μανιά Στέλλα / Χατζιδάκη Ρένα με 2-1 σετ (10-15, 15-12, 9-11).

Την σκυτάλη πήραν τα δύο μεικτά τουρνουά όπου στην κατηγορία One Star είχαμε Χανιώτικο εμφύλιο με τελικό νικητή τον Γαβριήλ Σάκη με συμπαίκτρια την Καπετανάκη Αντιγόνη οι οποίοι κέρδισαν τους Δρακάκη Μπάμπη / Κουλίζα Μαρία με 2-0 σετ (15-11, 15-9). Εμφύλιος και στην κατηγορία Two Star, αλλά Αθηναϊκός αυτή την φορά, όπου οι Ξηντάρας Ανδρέας / Μαρώση Κέλλυ επικράτησαν των Φούτση Πέτρο / Νομικού Σοφία με 2-0 σετ (15-10, 15-10).

Την «αποφώνηση» ανέλαβε η κατηγορία Two Star, όπου στις γυναίκες συναντήθηκαν δυο ομάδες από τα Χανιά, με τελικές νικήτριες τις Ασπασία Ρηγάκου / Πηνελόπη Βάρλα οι οποίες νίκησαν τις Τέτα Κολτσάκη / Ξανθίππη Τζάθα με 2-1 σετ (15-11, 13-15, 11-5). Άρωμα Ευρώπης είχαμε στον τελικό των αντρών όπου οι Λίτος Μπάμπης / Χατζηδαμιανού Δαμιανός επικράτησαν των εντυπωσιακών Φιλανδών Timonen Jussi και Vuorinen Oskari με 2-0 σετ (15-11, 15-6).

Στην τελετή λήξης βραβεύτηκαν και οι πρωταθλητές της Β’ φάσης του Beach Cup, Κωνσταντίνα Θωμά στις γυναίκες, Αντώνης Τζιλιβάκης στους άνδρες και Κωνσταντίνος Χειλαδάκης στο μεικτό.

Επίσης βραβεύτηκαν οι MVP του τουρνουά, Λίτος Μπάμπης στους άντρες και Ασπασία Ρηγάκου στις γυναίκες.

Ο Α.Σ. Beach Volley Νέας Κυδωνίας Χανίων και ο ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ Beach Arena Tournaments ευχαριστούν θερμά του δωροθέτες του τουρνουά, Κάβα Κασιμάτης, ELIVA Crete, Adelais Hotal (Πρωταράς Κύπρος) και sportarena.gr.

Beach Cup Final – Live αποτελέσματα αγώνων

Αποτελέσματα Two Star Αντρών

A/AΟμάδα 1vsΟμάδα 2
Αποτέλεσμα
Αγώνες Ομίλων
1Πρέζας Τάσος / Ευσταθίου ΘωμάςvsΠασιούρας Φώτης / Βαρίκος Αντώνης2-015-10, 15-8
2Πασιούρας Φώτης / Βαρίκος ΑντώνηςvsTimonen Jussi / Vuorinen Oskari0-213-15, 8-15
3Timonen Jussi / Vuorinen OskarivsΠρέζας Τάσος / Ευσταθίου Θωμάς2-015-12, 15-8
4Φραντζής Τάσος / Φραντζής ΒαγγέληςvsHeinola Yukka / Αναστασάκης Δημήτρης0-26-15, 10-15
5Δασενάκης Γιώργος / Σταυρουλάκης ΑλέξηςvsΦραντζής Τάσος / Φραντζής Βαγγέλης2-015-5, 15-10
6Heinola Yukka / Αναστασάκης ΔημήτρηςvsΔασενάκης Γιώργος / Σταυρουλάκης Αλέξης1-215-7, 10-15, 9-11
7Τσιάκαλος Παντελής / Λέκκας ΧρήστοςvsΞηντάρας Ανδρέας / Κυρίτσης Αλέκος0-210-15, 12-15
8Ξηντάρας Ανδρέας / Κυρίτσης ΑλέκοςvsΛίτος Μπάμπης / Χατζηδαμιανού Δαμιανός0-28-15, 6-15
9Λίτος Μπάμπης / Χατζηδαμιανού ΔαμιανόςvsΞηντάρας Ανδρέας / Κυρίτσης Αλέκος2-015-4, 15-12
Προημιτελικοί
23Δασενάκης Γιώργος / Σταυρουλάκης ΑλέξηςvsΞηντάρας Ανδρέας / Κυρίτσης Αλέκος2-115-11, 12-15, 11-8
24Heinola Yukka / Αναστασάκης ΔημήτρηςvsΠρέζας Τάσος / Ευσταθίου Θωμάς1-212-15, 15-11, 14-16
Ημιτελικοί
27Λίτος Μπάμπης / Χατζηδαμιανού ΔαμιανόςvsΠρέζας Τάσος / Ευσταθίου Θωμάς2-015-10, 15-11
28Timonen Jussi / Vuorinen OskarivsΔασενάκης Γιώργος / Σταυρουλάκης Αλέξης2-015-9, 15-11
Τελικός
29Λίτος Μπάμπης / Χατζηδαμιανού ΔαμιανόςvsTimonen Jussi / Vuorinen Oskari2-015-11, 15-6

Αποτελέσματα Two Star Γυναικών

NoΟμάδα 1vsΟμάδα 2
Αποτέλεσμα
1Βογιατζάκη Ανθή / Ασλάνη ΙωάνναvsΜπιτσάκου Χαρά / Γρίσπου Χαρά0-29-15, 12-15
2Μαρκομανωλάκη Ζωή / Γιαννακάκη ΜαρίαvsΤζολάκη Χαρά / Καπετανάκη Αντιγόνη2-015-9, 15-10
3Γκέκα Πανδώρα / Βασιλείου ΑντουαλέναvsΜπιτσάκου Χαρά / Γρίσπου Χαρά2-015-7, 15-13
4Κολτσάκη Τέτα / Τζάθα ΞανθίππηvsΒάρλα Πηνελόπη / Ρηγάκου Ασπασία2-015-12, 15-7
5Θωμά Κωνσταντίνα / Καφούρου ΒαγγελιώvsΠαρασκευοπούλου Τατιάνα / Νομικού Σοφία1-215-11, 12-15, 8-11
6Χούντα Μαριλένα / Μαρώση ΚέλλυvsΜαρκομανωλάκη Ζωή / Γιαννακάκη Μαρία2-015-10, 15-12
7Τζολάκη Χαρά / Καπετανάκη ΑντιγόνηvsΜπιτσάκου Χαρά / Γρίσπου Χαρά0-212-15, 9-15
8Βογιατζάκη Ανθή / Ασλάνη ΙωάνναvsΜαρκομανωλάκη Ζωή / Γιαννακάκη Μαρία2-015-11, 15-12
9Γκέκα Πανδώρα / Βασιλείου ΑντουαλέναvsΚολτσάκη Τέτα / Τζάθα Ξανθίππη2-015-10, 15-11
10Παρασκευοπούλου Τατιάνα / Νομικού ΣοφίαvsΧούντα Μαριλένα / Μαρώση Κέλλυ1-215-11, 12-15, 8-11
11Μπιτσάκου Χαρά / Γρίσπου ΧαράvsΒάρλα Πηνελόπη / Ρηγάκου Ασπασία1-212-15, 15-13, 8-11
12Θωμά Κωνσταντίνα / Καφούρου ΒαγγελιώvsΒογιατζάκη Ανθή / Ασλάνη Ιωάννα0-212-15, 12-15
13Βάρλα Πηνελόπη / Ρηγάκου ΑσπασίαvsΠαρασκευοπούλου Τατιάνα / Νομικού Σοφία2-015-11, 15-10
14Βογιατζάκη Ανθή / Ασλάνη ΙωάνναvsΚολτσάκη Τέτα / Τζάθα Ξανθίππη1-215-11, 13-15, 8-11
15Γκέκα Πανδώρα / Βασιλείου ΑντουαλέναvsΒάρλα Πηνελόπη / Ρηγάκου Ασπασία1-215-13, 12-15, 8-11
16Χούντα Μαριλένα / Μαρώση ΚέλλυvsΚολτσάκη Τέτα / Τζάθα Ξανθίππη1-212-15, 15-12, 9-11
17Βάρλα Πηνελόπη / Ρηγάκου ΑσπασίαvsΚολτσάκη Τέτα / Τζάθα Ξανθίππη2-115-11, 13-15, 11-5

Αποτελέσματα Two Star Μεικτό

A/AΟμάδα 1vsΟμάδα 2
Αποτέλεσμα
Αγώνες Ομίλων
1Ξινταράς Ανδρέας / Μαρώση ΚέλλυvsΧειλαδάκης Κων/νος / Γιαννακάκη Μαρία2-015-8, 15-12
2Πασιούρας Φώτης / Τζολάκη ΧαράvsΤάπος Άγγελος / Ψούνη Λίνα1-215-13, 12-15, 9-11
3Μάρκου Άρης / Καφούρου ΒαγγελιώvsΜπασινάς Χρήστος / Χούντα Μαριλένα1-211-15, 15-9, 8-11
5Ξινταράς Ανδρέας / Μαρώση ΚέλλυvsΠασιούρας Φώτης / Τζολάκη Χαρά2-114-16, 15-13, 11-7
6Χειλαδάκης Κων/νος / Γιαννακάκη ΜαρίαvsΤάπος Άγγελος / Ψούνη Λίνα0-29-15, 9-15
7Μάρκου Άρης / Καφούρου ΒαγγελιώvsΦούτσης Πέτρος / Νομικού Σοφία1-215-8, 13-15, 14-16
9Πασιούρας Φώτης / Τζολάκη ΧαράvsΧειλαδάκης Κων/νος / Γιαννακάκη Μαρία2-015-10, 15-8
10Ξινταράς Ανδρέας / Μαρώση ΚέλλυvsΤάπος Άγγελος / Ψούνη Λίνα2-015-9, 15-11
11Φούτσης Πέτρος / Νομικού ΣοφίαvsΜπασινάς Χρήστος / Χούντα Μαριλένα2-115-7, 11-15, 11-7
Ημιτελικοί
13Ξινταράς Ανδρέας / Μαρώση ΚέλλυvsΜπασινάς Χρήστος / Χούντα Μαριλένα2-015-10, 15-12
14Φούτσης Πέτρος / Νομικού ΣοφίαvsΤάπος Άγγελος / Ψούνη Λίνα2-18-15, 15-13, 9-11
Τελικός
15Ξινταράς Ανδρέας / Μαρώση ΚέλλυvsΦούτσης Πέτρος / Νομικού Σοφία2-015-10, 15-10

Αποτελέσματα One Star Μεικτό

Α/ΑΟμάδα 1vsΟμάδα 2
Αποτέλεσμα
Αγώνες Ομίλων
1Σπυριδόπουλος Τάσος / Ροδολάκη ΦαίδραvsΔασκαλόπουλος Θωμάς / Μαρώση Μαρία2-015-8, 15-11
2Γαβριήλ Σάκης / Καπετανάκη ΑντιγόνηvsΒασιλακόπουλος Δημήτρης / Παπά Μαίρη2-015-9, 15-8
3Μανιατάκης Γιάννης / Πατσουμαδάκη ΧριστίναvsΔρακάκης Μπάμπης / Κουλίζα Μαρία0-28-15, 16-13
4Βαρβαρέσος Χρήστος / Θωμά ΚωνσταντίναvsΖουριδάκης Στέφανος / Μαρκομανωλάκη Ζωή1-215-11, 11-15, 7-11
5Καθιώτου Γεωργία / Τσίτος ΣπύροςvsΔασκαλόπουλος Θωμάς / Μαρώση Μαρία2-115-9, 13-15, 11-8
6Φραγκιουδάκης Βασίλης / Παπαβασιλείου ΙουστίνηvsΒασιλακόπουλος Δημήτρης / Παπά Μαίρη2-015-10, 15-13
7Μανιατάκης Γιάννης / Πατσουμαδάκη ΧριστίναvsΖουριδάκης Στέφανος / Μαρκομανωλάκη Ζωή0-214-16, 12-15
8Βαρβαρέσος Χρήστος / Θωμά ΚωνσταντίναvsΔρακάκης Μπάμπης / Κουλίζα Μαρία0-29-15, 8-15
9Καθιώτου Γεωργία / Τσίτος ΣπύροςvsΣπυριδόπουλος Τάσος / Ροδολάκη Φαίδρα1-215-8, 13-15, 8-11
10Φραγκιουδάκης Βασίλης / Παπαβασιλείου ΙουστίνηvsΓαβριήλ Σάκης / Καπετανάκη Αντιγόνη1-28-15, 15-11, 8-11
11Μανιατάκης Γιάννης / Πατσουμαδάκη ΧριστίναvsΒαρβαρέσος Χρήστος / Θωμά Κωνσταντίνα2-115-7, 10-15, 11-2
12Ζουριδάκης Στέφανος / Μαρκομανωλάκη ΖωήvsΔρακάκης Μπάμπης / Κουλίζα Μαρία2-015-11, 15-13
Προκριματικοί
14Σπυριδόπουλος Τάσος / Ροδολάκη ΦαίδραvsΚαθιώτου Γεωργία / Τσίτος Σπύρος1-28-15, 15-13, 9-11
15Δρακάκης Μπάμπης / Κουλίζα ΜαρίαvsΦραγκιουδάκης Βασίλης / Παπαβασιλείου Ιουστίνη2-015-4, 15-5
Ημιτελικοί
16Ζουριδάκης Στέφανος / Μαρκομανωλάκη ΖωήvsΔρακάκης Μπάμπης / Κουλίζα Μαρία0-210-15, 11-15
17Γαβριήλ Σάκης / Καπετανάκη ΑντιγόνηvsΚαθιώτου Γεωργία / Τσίτος Σπύρος2-015-11, 15-9
Τελικός
18Γαβριήλ Σάκης / Καπετανάκη ΑντιγόνηvsΔρακάκης Μπάμπης / Κουλίζα Μαρία2-015-11, 15-9

Αποτελέσματα One Star Αντρών

A/AΟμάδα 1vsΟμάδα 2
Αποτέλεσμα
Αγώνες Ομίλων
1Τσίτος Σπύρος / Φούτσης ΠέτροςvsΜπασινάς Χρήστος / Ραίσης Αιμίλιος2-015-13, 15-12
2Σπιταδάκης Κώστας / Σπιταδάκης ΓιάννηςvsΒασιλακόπουλος Δημήτρης / Φραγκιουδάκης Βασίλης1-215-8, 4-15, 8-11
3Φιλοκώστας Απόστολος / Πλατώνης ΓιώργοςvsΣπυριδόπουλος Τάσος / Θεοφύλακος Ναπολέων2-015-8, 15-10
4Φραγκιουδάκης Γιώργος / Κωνσταντινίδης ΚωνσταντήςvsΤσίτος Σπύρος / Φούτσης Πέτρος0-214-16, 9-15
5Σπιταδάκης Κώστας / Σπιταδάκης ΓιάννηςvsΦιλοκώστας Απόστολος / Πλατώνης Γιώργος2-015-8, 15-5
6Βασιλακόπουλος Δημήτρης / Φραγκιουδάκης ΒασίληςvsΣπυριδόπουλος Τάσος / Θεοφύλακος Ναπολέων2-015-4, 15-8
7Φραγκιουδάκης Γιώργος / Κωνσταντινίδης ΚωνσταντήςvsΜπασινάς Χρήστος / Ραίσης Αιμίλιος1-210-15, 15-8, 7-11
8Φιλοκώστας Απόστολος / Πλατώνης ΓιώργοςvsΒασιλακόπουλος Δημήτρης / Φραγκιουδάκης Βασίλης0-24-15, m5-15
9Σπιταδάκης Κώστας / Σπιταδάκης ΓιάννηςvsΣπυριδόπουλος Τάσος / Θεοφύλακος Ναπολέων2-015-8, 15-5
Ημιτελικοί
10Τσίτος Σπύρος / Φούτσης ΠέτροςvsΣπιταδάκης Κώστας / Σπιταδάκης Γιάννης2-015-11, 15-12
11Βασιλακόπουλος Δημήτρης / Φραγκιουδάκης ΒασίληςvsΜπασινάς Χρήστος / Ραίσης Αιμίλιος0-210-15, 10-15
Τελικός
12Τσίτος Σπύρος / Φούτσης ΠέτροςvsΜπασινάς Χρήστος / Ραίσης Αιμίλιος2-015-11, 15-11

Αποτελέσματα One Star Γυναικών

A/AΟμάδα 1vsΟμάδα 2
Αποτέλεσμα
Αγώνες Ομίλων
1Παπαδάκη Άρτεμις / Ροβυθάκη ΡάνιαvsΚουμιωτάκη Άσπα / Γεωργιακάκη Ισμήνη2-015-10,15-12
2Κουμιωτάκη Άσπα / Γεωργιακάκη ΙσμήνηvsΠαλαιοδήμου Παναγιώτα / Λυριωτάκη Πωλίνα2-18-15, 15-13, 11-6
3Παλαιοδήμου Παναγιώτα / Λυριωτάκη ΠωλίναvsΠαπαδάκη Άρτεμις / Ροβυθάκη Ράνια2-015-7, 15-5
4Στάφα Λέντι / Βοζινάκη ΜαρίαvsΚαθιώτου Γεωργία / Μαρώση Μαρία0-20-15, 0-15
5Παππά Μαίρη / Παπαδημητρίου ΕλένηvsΣτάφα Λέντι / Βοζινάκη Μαρία2-015-0, 15-0
6Καθιώτου Γεωργία / Μαρώση ΜαρίαvsΠαππά Μαίρη / Παπαδημητρίου Ελένη2-114-16, 15-6, 11-8
7Παπαβασιλείου Ιουστίνη / Κολοκυθά ΙωάνναvsΜανιά Στέλλα / Χατζιδάκη Ρένα0-20-15, 0-15
8Μανιά Στέλλα / Χατζιδάκη ΡέναvsΚουλίζα Μαρία / Ροδολάκη Φαίδρα0-214-16, 10-15
9Κουλίζα Μαρία / Ροδολάκη ΦαίδραvsΠαπαβασιλείου Ιουστίνη / Κολοκυθά Ιωάννα0-20-20-15, 0-15
Προημιτελικοί
10Μανιά Στέλλα / Χατζιδάκη ΡέναvsΠαπαδάκη Άρτεμις / Ροβυθάκη Ράνια2-115-10, 12-15, 11-9
11Παππά Μαίρη / Παπαδημητρίου ΕλένηvsΠαπαβασιλείου Ιουστίνη / Κολοκυθά Ιωάννα0-25-15, 11-15
Ημιτελικοί
12Καθιώτου Γεωργία / Μαρώση ΜαρίαvsΠαπαβασιλείου Ιουστίνη / Κολοκυθά Ιωάννα0-25-15, 11-15
13Παλαιοδήμου Παναγιώτα / Λυριωτάκη ΠωλίναvsΜανιά Στέλλα / Χατζιδάκη Ρένα0-215-17, 13-15
Τελικός
14Παπαβασιλείου Ιουστίνη / Κολοκυθά ΙωάνναvsΜανιά Στέλλα / Χατζιδάκη Ρένα2-110-15, 15-12, 9-11

Beach Cup Final – Πρόγραμμα αγώνων και αρχικές λίστες

Υπενθυμίζουμε ότι το πρόγραμμα αγώνων της τελικής φάσης έχει ως εξής:

Τεχνική σύσκεψη One Star Αντρών και Γυναικών: 8:30 πμ
Τεχνική σύσκεψη One Star & Two Star Μεικτού: 13:00 μμ
Τεχνική σύσκεψη Two Star Αντρών και Γυναικών: 17:30 μμ
Τελετή λήξης

Με την ολοκλήρωση των τουρνουά, θα ακολουθήσει η τελετή λήξης:
ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ
ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ Β΄ΦΑΣΗΣ
ΒΡΑΒΕΥΣΗ MVP στους άνδρες της ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ
ΒΡΑΒΕΥΣΗ MVP στις γυναίκες της ΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ

Μετά το πέρας της τελετής θα ακολουθήσει το κλασικό πάρτι με άφθονο φαγητό και ποτό.

Two Star Αντρών

A/AΟμάδαΒαθμ. Α'Βαθμ. Β'Σύνολο
1Πρέζας Τάσος / Ευσταθίου Θωμάς400400800
2Φραντζής Τάσος / Φραντζής Βαγγέλης320320640
3Τσιάκαλος Παντελής / Λέκκας Χρήστος300280580
4Ξινταράς Ανδρέας / Κυρίτσης Αλέκος420150570
5Δασενάκης Γιώργος / Σταυρουλάκης Αλέξης270250520
6Χειλαδάκης Κων/νος / Βαρίκος Αντώνης230200430
7Λίτος Μπάμπης / Χατζηδαμιανού Δαμιανός150150300
8Heinola Yukka / Αναστασάκης Δημήτρης0240240
9Timonen Jussi / Vuorinen Oskari000

Two Star Γυναικών

A/AΟμάδαΒαθμ. Α'Βαθμ. Β'Σύνολο
1Γκέκα Πανδώρα / Βασιλείου Αντουαλένα370300670
2Χούντα Μαριλένα / Μαρώση Κέλλυ320300620
3Θωμά Κωνσταντίνα / Καφούρου Βαγγελιώ340270610
4Κολτσάκη Τέτα / Τζαθά Ξανθίππη230180410
5Βάρλα Πηνελόπη / Ρηγάκου Ασπασία70160230
6Παρασκευοπούλου Τατιάνα / Νομικού Σοφία30150180
7Μαρκομανωλάκη Ζωή / Τζολάκη Χαρά170170
8Βογιατζάκη Ανθή / Ασλάνη Ιωάννα6050110
9Πρωιμάκη Αντιγόνη / Βλαχάκη Μαρία80080
10Μπιτσάκου Χαρά / Γρίσπου Χαρά06060

Two Star Μεικτό

A/AΟμάδαΒαθμ. Α'Βαθμ. Β'Σύνολο
1Ξινταράς Ανδρέας / Μαρώση Κέλλυ290200490
2Μάρκου Άρης / Καφούρου Βαγγελιώ250200450
3Φούτσης Πέτρος / Νομικού Σοφία220210430
4Πασιούρας Φώτης / Τζολάκη Χαρά200200400
5Χειλαδάκης Κων/νος / Γιαννακάκη Μαρία2700270
6Μπασινάς Χρήστος / Χούντα Μαριλένα260100360
7Σαμπρής Πέτρος / Βασιλείου Αντουαλένα50140190
8Κονταράτος Αλκης / Μεθενίτη Πηγιάνα000
9Τάπος Άγγελος / Ψούνη Λίνα000

One Star Αντρών

A/AΟμάδαΒαθμ. Α'Βαθμ. Β'Σύνολο
1Φραγκιουδάκης Γιώργος / Κωνσταντινίδης Κωνσταντής14070210
2Σπιταδάκης Κώστας / Σπιταδάκης Γιάννης7070140
3Φιλοκώστας Απόστολος / Πλατώνης Γιώργος06060
4Τσίτος Σπύρος / Φούτσης Πέτρος203050
5Βασιλακόπουλος Δημήτρης / Φραγκιουδάκης Βασίλης000
6Σπυριδόπουλος Τάσος / Θεοφύλακος Ναπολέων000
7Μπασινάς Χρήστος / Ραίσης Αιμίλιος000

One Star Γυναικών

A/AΟμάδαΒαθμ. Α'Βαθμ. Β'Σύνολο
1Παπαδάκη Άρτεμις / Ροβυθάκη Ράνια170150320
2Στάφα Λέντι / Βοζινάκη Μαρία17060230
3Παπαβασιλείου Ιουστίνη / Κολοκυθά Ιωάννα110110220
4Μανιά Στέλλα / Χατζιδάκη Ρένα9090180
5Παππά Μαίρη / Παπαδημητρίου Ελένη9070160
6Κουμιωτάκη Άσπα / Γεωργιακάκη Ισμήνη60100160
7Κουλίζα Μαρία / Ροδολάκη Φαίδρα7080150
8Καθιώτου Γεωργία / Μαρώση Μαρία5090140
9Παλαιοδήμου Παναγιώτα / Λυριωτάκη Πωλίνα6540105

One Star Μεικτό

A/AΟμάδαΒαθμ. Α'Βαθμ. Β'Σύνολο
1Καθιώτου Γεωργία / Τσίτος Σπύρος13060190
2Μανιατάκης Γιάννης / Πατσουμαδάκη Χριστίνα8540125
3Βαρβαρέσος Χρήστος / Θωμά Κωνσταντίνα6550115
4Γαβριήλ Σάκης / Καπετανάκη Αντιγόνη6040100
5Σπυριδόπουλος Τάσος / Ροδολάκη Φαίδρα454590
6Ζουριδάκης Στέφανος / Παλαιοδήμου Παναγιώτα40545
7Δρακάκης Μπάμπης / Κουλίζα Μαρία03030
8Βασιλακόπουλος Δημήτρης / Παπά Μαίρη10010
9Δασκαλόπουλος Θωμάς / Μαρώση Μαρία055

Αρχικές λίστες Two & One Star Μεικτού

Two Star Μεικτό – Αρχικές λίστες

A/AΟμάδαΒαθμ. Α'Βαθμ. Β'Σύνολο
1Μπασινάς Χρήστος / Χούντα Μαριλένα260100360
2Κυρίτσης Αλέκος / Μαρώση Κέλλυ20080280
3Σαμπρής Πέτρος / Βασιλείου Αντουαλένα50140190
4Φωτιάδης Άγγελος / Ασπασία Ρηγάκου10080180
5Πρέζας Τάσος / Παπαδημητρίου Ελένη70070
6Ντουσάκης Μιχάλης / Κουμιωτάκη Άσπα40040
7Κονταράτος Αλκης / Μεθενίτη Πηγιάνα000
8Τάπος Άγγελος / Ψούνη Λίνα000
9Καρπουζάς Γιάννης / Λυριωτάκη Πωλίνα000

One Star Μεικτό – Αρχικές λίστες

A/AΟμάδαΒαθμ. Α'Βαθμ. Β'Σύνολο
1Χειρμπάκης Γιάννης / Κωνσταντουδάκη Άρτεμις8040120
2Βαρβαρέσος Χρήστος / Κολοκυθά Ιωάννα651075
3Ζουριδάκης Στέφανος / Παλαιοδήμου Παναγιώτα44045
4Χειλαδάκης Κων/νος / Μπασινά Λία40040
5Δρακάκης Μπάμπης / Κουλίζα Μαρία03030
6Μιχαλάκης Βαγγέλης / Βασιλοκωνσταντάκη Ζωή02020
7Βασιλακόπουλος Δημήτρης / Παπά Μαίρη10010
8Δασκαλόπουλος Θωμάς / Μαρώση Μαρία055
9Δρυμαλίτης Γιώργος / Κούβαρη Αλεξάνδρα000
10Θεοφύλακτος Ναπολέων / Δοκοπούλου Βάσια000
11Καλλίας Δήμος / Κλεισιάρη Ευτυχία000
12Φιλοκώστας Απόστολος / Κανιούρα Περσοφόνη000

Beach Cup Open – Πρόγραμμα Αγώνων

Ενημερώνουμε τους αθλητές και τις αθλήτριες ότι το αυριανό πρόγραμμα προσαρμόζεται ως εξής:

Τεχνική σύσκεψη One Star & Two Star Μεικτού: 13:30 μμ
Τεχνική σύσκεψη Two Star Αντρών και One Star Γυναικών: 17:30 μμ

Για τις κατηγορίες Two Star Γυναικών και One Star Αντρών, όλες οι ομάδες που δήλωσαν συμμετοχή προκρίνονται απευθείας στο κυρίως ταμπλό που θα γίνει την Κυριακή.

Οι ομάδες θα ανακοινωθούν αύριο το πρωί.

Χορηγοί

 

 

 

 

Χορηγοί Επικοινωνίας

 

 

Υποστηρικτές