Εγγραφή στη σελίδα μας

Εισάγετε το email σας για να εγγραφείτε στην σελίδα μας και να λαμβάνετε ενημερώσεις μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Χάρτης

Πρόβλεψη καιρού

Chania
28°
scattered clouds
Υγρασία: 65%
Άνεμος: 3m/s ΒΔ
Ανώτερη 27 • Κατώτερη 24
27°
ΠΕ
28°
ΠΑ
28°
ΣΑ
Weather from OpenWeatherMap

Ενημέρωση

Amstel Radler Beach Volley Super League Final

Τους πρωταθλητές θα βγάλει το Amstel Radler Beach Volley Super League που θα διεξαχθεί αυτό το Σαββατοκύριακο 23 & 24 Ιουνίου στις εγκαταστάσεις του συλλόγου και οι οποίοι θα πάρουν το εισιτήριο για τα τελικά της διοργάνωσης που θα γίνουν τον Σεπτεμβρίο στις Ράχες Φθιώτιδας.

Στον παρακάτω σύνδεσμο μπορείτε να βρείτε την προκήρυξη των αγώνων:
Προκήρυξη αγώνων

Amstel Radler Beach Volley Super League Final
23-24 Ιουνίου 2018
ΤΟΥΡΝΟΥΑ 2 κατηγοριών
Κάθε αγωνιστική είναι ΑΝΔΡΩΝ, ΓΥΝΑΙΚΩΝ και ΜΕΙΚΤΟ και γίνεται σε 2 κατηγορίες golden & silver δίνοντας την δυνατότητα σε όλους τους αθλητές και τις αθλήτριες να λάβουν μέρος ανάλογα με το αγωνιστικό τους επίπεδο.

Σάββατο 23 Ιουνίου 2018
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΕΙΚΤΟ Golden & Silver
Τεχνική σύσκεψη 14:00

Κυριακή 24 Ιουνίου 2018
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΝΤΡΩΝ & ΓΥΝΑΙΚΩΝ Silver
Τεχνική σύσκεψη 9:30
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΑΝΤΡΩΝ & ΓΥΝΑΙΚΩΝ Golden
Τεχνική σύσκεψη 14:00

Σημ: Οι παραπάνω ώρες ενδέχεται να αλλάξουν ανάλογα με το πλήθος δηλώσεων συμμετοχής στα τουρνουά. Οι ακριβείς ώρες θα ανακοινώνονται εκ νέου, την Παρασκευή πριν τους αγώνες.

ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Τα Τουρνουά BVSL θα διεξαχθούν με το σύστημα των ομίλων στην α’ φάση και νοκ άουτ στις επόμενες. Ο αριθμός των ομάδων που περνάνε από τους ομίλους θα ορίζετε ανάλογα το αγωνιστικό πρόγραμμα και με απόφαση του Τεχνικού Υπευθύνου.
Σε περίπτωση που σε κάποιο τουρνουά διεξαχθούν προκριματικοί αγώνες τότε αποκλειστικός υπεύθυνος για το σύστημα διεξαγωγής ορίζετε ο Τεχνικός Υπεύθυνος.

ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ
10 ευρώ το άτομο/15 € για 2 κατηγορίες (Αντρών ή Γυναικών & Μεικτό)

Σημειώνεται, ότι σε περίπτωση υπέρβασης του ανώτατου επιτρεπτού αριθμού συμμετοχών που είναι εφικτό να φιλοξενηθούν στη διάρκεια της διοργάνωσης, η οργανωτική επιτροπή των αγώνων διατηρεί το δικαίωμα να κλείσει το ταμπλό, προβαίνοντας στη σχετική ανακοίνωση.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Βαθμολογία Golden/Open
1ος 100
2ος 85
3ος – 4ος 70
5ος+ follow 50

Βαθμολογία One Star
1ος 50
2ος 40
3ος – 4ος 35
5ος – 8ος 30
5ος+ follow 15

Σε περίπτωση που σε μια κατηγορία διοργανώθηκε μόνο 1 τουρνουά τότε αυτό θεωρείτε Open και παίρνει την αντίστοιχη βαθμολογία.

Ο κάθε αθλητής μπορεί να συμμετάσχει σε όποια κατηγορία θέλει αλλά κρατάει την μεγαλύτερη ανά αγωνιστική. π.χ αθλητής που αγωνίστηκε σε ανδρικό Silver και κατέκτησε την 2η θέση (40 βαθμούς) και σε μεικτό silver κατέκτησε την 1η θέση (50 βαθμούς), δεν θα λάβει αθροιστικά 90 βαθμούς αλλά το καλύτερο αποτέλεσμα του στην ΑΤΟΜΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (50 βαθμούς).

Οι αθλητές μπορούν να συγκεντρώσουν βαθμούς σε διαφορετικές περιφέρειες το ίδιο ΣΚ π.χ αθλητής που αγωνίστηκε στο Beach Arena το Σάββατο, μπορεί να αγωνιστεί την Κυριακή στο iBeach και να βαθμολογηθεί και στις 2 περιφέρειες.

Οι αθλητές μπορούν να συλλέγουν βαθμολογία σε όποια περιφέρεια επιθυμούν, συμμετέχοντας στα αντίστοιχα τουρνουά και να διεκδικούν την πρόκριση τους στο ΤΕΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ έχοντας πολλαπλές ευκαιρίες σε διάφορες περιφέρειες. π.χ αθλητής μπορεί να διεκδικήσει την πρόκρισή του μέσω του iBeach και Beach Arena αλλά και μέσω της σειράς στην Χαλκίδα ή στην Λαμία ή στην Πατρα κ.α

Επίσης, οι αθλητές μπορούν να μεταφέρουν την βαθμολογία τους σε άλλη περιφέρεια, βελτιώνοντας ένα αποτέλεσμά τους, εφόσον το δηλώσουν εξ αρχής στην Τεχνική σύσκεψη και στον Τεχνικό Υπεύθυνο. Μοναδικός περιορισμός στην μεταφορά βαθμολογίας είναι πως κάθε αθλητής θα πρέπει να διαμορφώσει την ΤΕΛΙΚΗ ατομική του βαθμολογία με αποτελέσματα ίσα ή περισσότερα από τα εντός έδρας σε σχέση με τα εκτός έδρας.

Έπαθλα
Στις ομάδες που κατέβαλαν την 1η και 2η θέση κατάταξης των τουρνουά της BVSL, η διοργανώτρια αρχή απονέμει διπλώματα, μετάλλια (χρυσό, ασημένιο) και δώρα από τους υποστηρικτές του τουρνουά σε κάθε αθλητή.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ
τηλ. 6944622444 – ΧΑΝΙΑ ή ηλεκτρονικά εδώ.

Ολοκληρώθηκε το TAZ Mixed Tournament

Ανταγωνιστικό, επιτυχημένο, διασκεδαστικό, πρωτότυπο… είναι μερικά από τα επίθετα που μπορούν να συνοδεύσουν κάλλιστα το TAZ Mixed Tournament που ολοκληρώθηκε χτες στις εγκαταστάσεις του συλλόγου.

Με συνεχή αγωνιστικό ρυθμό από τις 30 ομάδες, οι οποίες ήταν χωρισμένες σε δύο κατηγορίες αρχικά (και τρεις στη συνέχεια) και με σύμμαχο τον καιρό παρόλη την «καταστροφολογία» των όσων ασχολούνται με τις καιρικές προβλέψεις, κύλισε το Σαββατοκύριακο για να ολοκληρωθεί με τρεις εντυπωσιακούς τελικούς:

Στην Bronze κατηγορία τα αδέλφια Χρήστος και Φαίη Χριστοδουλάκη επικράτησαν με 2-0 σετ (15-8, 15-9) των Χρήστο Παύλου και Κωνσταντίνα Γκουγκουλή.

Στην Silver κατηγορία ο Αντώνης Βαρίκος και η Κτιστάκη Τζωρτζίνα νίκησαν το δίδυμο από την Ιεράπετρα του Στέφανου Κουλάκη και της Κασσωτάκη Ευτυχίας με 2-0 σετ (21-11, 22-20).

Και τέλος στην κατηγορία Golden ο Λίτος Μπάμπης και η Αναστασιάδου Πετρούλα κέρδισαν τους Καμάρη Μηνά / Βογιατζάκη Ανθή με 2-0 σετ (21-15, 21-19).

Οι φιναλίστ εκτός από τα όμορφα ξυλόγλυπτα έπαθλα, μοιράστηκαν δωροεπιταγές από τον μεγάλο χορηγό του τουρνουά, το κατάστημα παιδικών ενδυμάτων ΤΑΖ, και δωράκια από την «κατά εμπλοκή» χορηγό του συλλόγου, Κάβα Κασιμάτη.

Επίσης κατά τη διάρκεια των αγώνων αθλητές και αθλήτριες είχαν την ευκαιρία να γευτούν το Ice Cre-Tea, ένα αυθεντικό Κρητικό παγωμένο τσάι με πρώτη ύλη τη μαλοτήρα, χυμό σταφυλιού και μήλο, το οποίο εμπνεύστηκαν, δημιούργησαν οι μαθητές του τομέα Οικονομίας και Διοίκησης του ΕΠΑΛ Βρυσών Αποκορώνου και το οποίο διατίθεται από την εταιρεία Ever Crete η οποία έχει στηρίξει και όλη την προσπάθεια των μαθητών.
Εκτός από το τσάι, οι αθλητές γεύτηκαν και τις κατά κοινή ομολογία «δυναμωτικές» κρητικές μπάρες δημητριακών της Elvita, με φρέσκα φρούτα, μέλι ,πετιμέζι και παρθένο ελαιόλαδο.

Το αγωνιστικό φινάλε έπεσε με μια άρτια διοργανωμένη γιορτή από τον Στέφανο Ζουριδάκη, ιδιοκτήτη του καταστήματος παιδικών ενδυμάτων ΤΑΖ, με άφθονο φαγητό και ποτό, συνοδευόμενο με την υπέροχη μουσική των αδελφών Νικολουδάκη και του συγκροτήματος τους, η οποία μετάφερε τον «αγωνιστικό» παλμό παραπλέυρως των γηπέδων!

Πλούσιο φωτογραφικό υλικό μπορείτε να δείτε εδώ.

Πρόγραμμα Αγώνων Taz Mixed Tournament

Στους παρακάτω πίνακες μπορείτε να δείτε το ακριβές πρόγραμμα αγώνων, καθώς και τις ώρες που έχει καθοριστεί να γίνει κάθε παιχνίδι. Οι ώρες που αναφέρονται, είναι οι ώρες έναρξης του παιχνιδιού. Παρακαλούμε όλες τις ομάδες να βρίσκονται τουλάχιστον μισή ώρα νωρίτερα από την προκαθορισμένη ώρα στα γήπεδα, ώστε να ολοκληρώσουν την εγγραφή τους στην γραμματεία και να παραλάβουν το αγωνιστικό τους μπλουζάκι.

TAZ Mixed Tournament – Gold

A/AΏραΟμάδα 1vsΟμάδα 2
Αποτέλεσμα
16/6/2018
Αγώνες Ομίλων
114:30Δασενάκης Γιώργος / Αγιουτάντη ΡοζαλίαvsΧριστοδουλάκης Χρήστος / Χριστοδουλάκη Φαίη2-021-13, 21-19
214:30Τζιλιβάκης Αντώνης / Μαντζαβίνου ΛίναvsΞουρής Αργύρης / Βάρλα Πηνελόπη1-216-21, 21-17, 5-15
315:30Χατζηδαμιανού Δαμιανός / Κολτσάκη ΤέταvsΠαύλου Χρήστος / Γκουγκουλή Κων/να2-121-19, 19-21,15-5
415:30Λίτος Μπάμπης / Αναστασιάδου ΠετρούλαvsΠασιούρας Φώτης / Τζολάκη Χαρά2-119-21, 21-10, 15-9
516:30Ντουσάκης Μιχάλης / Τουλουπάκη ΡέναvsΞουρής Αργύρης / Βάρλα Πηνελόπη0-216-21, 19-21
616:30Δασενάκης Γιώργος / Αγιουτάντη ΡοζαλίαvsJukka Heinola / Σπηλιοπούλου Αναστασία2-120-22, 23-21,15-8
717:30Καμάρης Μηνάς / Βογιατζάκη ΑνθήvsΠαύλου Χρήστος / Γκουγκουλή Κων/να2-024-22, 21-12
817:30Λίτος Μπάμπης / Αναστασιάδου ΠετρούλαvsΜπενιουδάκης Κωνσταντίνος / Ασλάνη Ιωάννα2-021-0, 21-0
918:30Ντουντουλάκης Μιλτιάδης / Παπαδάκη ΑθηνάvsΧειλαδάκης Κών/νος / Βασιλείου Αντουαλένα0-28-21, 12-21
1018:30Jukka Heinola / Σπηλιοπούλου ΑναστασίαvsΧριστοδουλάκης Χρήστος / Χριστοδουλάκη Φαίη2-117-21, 21-17, 15-9
1119:30Τζιλιβάκης Αντώνης / Μαντζαβίνου ΛίναvsΝτουσάκης Μιχάλης / Τουλουπάκη Ρένα2-121-16, 16-21, 15-10
1219:30Χατζηδαμιανού Δαμιανός / Κολτσάκη ΤέταvsΚαμάρης Μηνάς / Βογιατζάκη Ανθή0-221-23, 20-22
1320:30Μπενιουδάκης Κωνσταντίνος / Ασλάνη ΙωάνναvsΠασιούρας Φώτης / Τζολάκη Χαρά0-20-21, 0-21
1420:30Χειλαδάκης Κών/νος / Βασιλείου ΑντουαλέναvsΝτουντουλάκης Μιλτιάδης / Παπαδάκη Αθηνά2-021-14, 21-19
17/6/2018
Προκριματικά
1512:00Jukka Heinola / Σπηλιοπούλου ΑναστασίαvsΝτουντουλάκης Μιλτιάδης / Παπαδάκη Αθηνά2-021-18, 21-15
1612:00Τζιλιβάκης Αντώνης / Μαντζαβίνου ΛίναvsΧατζηδαμιανού Δαμιανός / Κολτσάκη Τέτα2-021-8, 21-18
Προημιτελικοί
1715:00Χειλαδάκης Κών/νος / Βασιλείου ΑντουαλέναvsΤζιλιβάκης Αντώνης / Μαντζαβίνου Λίνα2-021-14, 22-20
1815:00Καμάρης Μηνάς / Βογιατζάκη ΑνθήvsJukka Heinola / Σπηλιοπούλου Αναστασία2-021-17, 21-18
1915:00Ξουρής Αργύρης / Βάρλα ΠηνελόπηvsΠασιούρας Φώτης / Τζολάκη Χαρά1-210-21, 21-10, 13-15
2015:00Λίτος Μπάμπης / Αναστασιάδου ΠετρούλαvsΔασενάκης Γιώργος / Αγιουτάντη Ροζαλία2-119-21, 21-19, 15-10
Ημιτελικοί
2117:00Χειλαδάκης Κών/νος / Βασιλείου ΑντουαλέναvsΛίτος Μπάμπης / Αναστασιάδου Πετρούλα1-215-21, 21-19, 11-15
2217:00Καμάρης Μηνάς / Βογιατζάκη ΑνθήvsΠασιούρας Φώτης / Τζολάκη Χαρά2-117-21, 21-14, 15-12
Τελικός
2319:00Καμάρης Μηνάς / Βογιατζάκη ΑνθήvsΛίτος Μπάμπης / Αναστασιάδου Πετρούλα0-215-21, 19-21

TAZ Mixed Tournament – Silver

A/AΏραΟμάδα 1vsΟμάδα 2
Αποτέλεσμα
16/6/2018
Αγώνες Ομίλων
114:30Παπαδάκης Γρηγόρης / Γεωργιακάκη ΙσμήνηvsΚαλαμπαλίκης Γιάννης / Λυδάκη Δανάη2-021-16, 21-3
214:30Κοκκινάκης Νεκτάριος / Κοκκινάκη ΣταυρούλαvsΜανιατάκης Γιάννης / Αποστολάκη Ελένη2-021-17, 21-18
315:30Βαρίκος Αντώνης / Κτιστάκη ΤζωρτζίναvsΦιλοκώστας Απόστολος / Κανιούρα Περσεφώνη2-021-13, 21-17
415:30Ντουσάκης Γιάννης / Κορακοβούνη ΒικτωρίαvsΤσιχλάκης Παναγιώτης / Βασιλοκωνσταντάκη Ζωή2-121-18, 17-21, 15-10
516:30Φραγκιουδάκης Γιώργος / Μπαλάσκα ΒασιλικήvsΔρυμαλίτης Γιώργος / Κούβαρη Αλεξάνδρα2-121-10, 18-21, 15-10
616:30Γαβριήλ Σάκης / Δεμιρτσίδου ΜαρίαvsΔασκαλάκης Δημήτρης / Κουλάκη Χρύσα2-113-21, 21-8, 15-10
717:30Έρμοντ Χότζα / Χιουσάι ΚλένταvsΚαλαμπαλίκης Γιάννης / Λυδάκη Δανάη2-021-15, 21-13
817:30Παντελάκης Γιώργος / Λουπάση ΤόνιαvsΚοκκινάκης Νεκτάριος / Κοκκινάκη Σταυρούλα2-021-7, 21-10
918:30Φιλοκώστας Απόστολος / Κανιούρα ΠερσεφώνηvsΒαρίκος Αντώνης / Κτιστάκη Τζωρτζίνα0-213-21, 15-21
1018:30Τσιχλάκης Παναγιώτης / Βασιλοκωνσταντάκη ΖωήvsΞυδιανός Μάνος / Καραπατζάκη Μαρία2-118-21, 21-12, 15-13
1119:30Κουλάκης Στέφανος / Κασσωτάκη ΕυτυχίαvsΔρυμαλίτης Γιώργος / Κούβαρη Αλεξάνδρα2-021-12, 21-10
1219:30Παπαδάκης Γρηγόρης / Γεωργιακάκη ΙσμήνηvsΈρμοντ Χότζα / Χιουσάι Κλέντα2-021-16, 21-15
1320:30Γαβριήλ Σάκης / Δεμιρτσίδου ΜαρίαvsΠετράκης Κων/νος / Καρυωτάκη Έμμα1-221-16, 17-21, 13-15
1420:30Μανιατάκης Γιάννης / Αποστολάκη ΕλένηvsΠαντελάκης Γιώργος / Λουπάση Τόνια1-221-15, 16-21, 7-17
1521:30Ξυδιανός Μάνος / Καραπατζάκη ΜαρίαvsΝτουσάκης Γιάννης / Κορακοβούνη Βικτωρία1-221-18, 12-21, 11-15
1621:30Φραγκιουδάκης Γιώργος / Μπαλάσκα ΒασιλικήvsΚουλάκης Στέφανος / Κασσωτάκη Ευτυχία0-214-21, 16-21
1721:30Δασκαλάκης Δημήτρης / Κουλάκη ΧρύσαvsΠετράκης Κων/νος / Καρυωτάκη Έμμα2-118-21, 21-19, 15-13
17/6/2018
Προκριματικά
1811:00Ντουσάκης Γιάννης / Κορακοβούνη ΒικτωρίαvsΦιλοκώστας Απόστολος / Κανιούρα Περσεφώνη2-021-12, 21-18
1911:00Γαβριήλ Σάκης / Δεμιρτσίδου ΜαρίαvsΦραγκιουδάκης Γιώργος / Μπαλάσκα Βασιλική0-218-21, 12-21
2011:00Τσιχλάκης Παναγιώτης / Βασιλοκωνσταντάκη ΖωήvsΈρμοντ Χότζα / Χιουσάι Κλέντα2-021-17, 21-16
2111:00Πετράκης Κων/νος / Καρυωτάκη ΈμμαvsΚοκκινάκης Νεκτάριος / Κοκκινάκη Σταυρούλα2-021-11, 21-12
Προημιτελικοί
2214:00Κουλάκης Στέφανος / Κασσωτάκη ΕυτυχίαvsΠετράκης Κων/νος / Καρυωτάκη Έμμα2-022-20, 21-18
2314:00Βαρίκος Αντώνης / Κτιστάκη ΤζωρτζίναvsΤσιχλάκης Παναγιώτης / Βασιλοκωνσταντάκη Ζωή2-129-31, 21-9, 15-12
2414:00Παπαδάκης Γρηγόρης / Γεωργιακάκη ΙσμήνηvsΦραγκιουδάκης Γιώργος / Μπαλάσκα Βασιλική0-214-21, 11-21
2514:00Παντελάκης Γιώργος / Λουπάση ΤόνιαvsΝτουσάκης Γιάννης / Κορακοβούνη Βικτωρία1-212-21, 21-18, 9-15
Ημιτελικοί
2616:00Κουλάκης Στέφανος / Κασσωτάκη ΕυτυχίαvsΝτουσάκης Γιάννης / Κορακοβούνη Βικτωρία2-118-21, 22-20, 15-13
2716:00Βαρίκος Αντώνης / Κτιστάκη ΤζωρτζίναvsΦραγκιουδάκης Γιώργος / Μπαλάσκα Βασιλική2-120-22, 21-11, 17-15
Τελικός
2818:00Κουλάκης Στέφανος / Κασσωτάκη ΕυτυχίαvsΒαρίκος Αντώνης / Κτιστάκη Τζωρτζίνα0-211-21, 20-22

TAZ Mixed Tournament – Bronze

A/AΏραΟμάδα 1vsΟμάδα 2
Αποτέλεσμα
17/6/2018
Αγώνες Ομίλων
19:30Ντουσάκης Μιχάλης / Τουλουπάκη ΡέναvsΔρυμαλίτης Γιώργος / Κούβαρη Αλεξάνδρα2-015-13, 15-11
29:30Παύλου Χρήστος / Γκουγκουλή Κων/ναvsΞυδιανός Μάνος / Καραπατζάκη Μαρία2-015-0, 15-0
39:30Χριστοδουλάκης Χρήστος / Χριστοδουλάκη ΦαίηvsΔασκαλάκης Δημήτρης / Κουλάκη Χρύσα2-015-8, 15-7
410:00Δρυμαλίτης Γιώργος / Κούβαρη ΑλεξάνδραvsΚαλαμπαλίκης Γιάννης / Λυδάκη Δανάη2-015-8, 15-7
510:00Μανιατάκης Γιάννης / Αποστολάκη ΕλένηvsΞυδιανός Μάνος / Καραπατζάκη Μαρία2-015-0, 15-0
610:00Δασκαλάκης Δημήτρης / Κουλάκη ΧρύσαvsΦιλοκώστας Απόστολος / Κανιούρα Περσεφώνη1-29-15, 15-10, 9-11
710:30Καλαμπαλίκης Γιάννης / Λυδάκη ΔανάηvsΝτουσάκης Μιχάλης / Τουλουπάκη Ρένα0-23-15, 4-15
810:30Παύλου Χρήστος / Γκουγκουλή Κων/ναvsΜανιατάκης Γιάννης / Αποστολάκη Ελένη2-015-9, 15-13
910:30Φιλοκώστας Απόστολος / Κανιούρα ΠερσεφώνηvsΧριστοδουλάκης Χρήστος / Χριστοδουλάκη Φαίη0-29-15, 4-15
Προημιτελικοί
1013:00Ντουσάκης Μιχάλης / Τουλουπάκη ΡέναvsΦιλοκώστας Απόστολος / Κανιούρα Περσεφώνη2-015-11, 15-6
1113:00Μανιατάκης Γιάννης / Αποστολάκη ΕλένηvsΔρυμαλίτης Γιώργος / Κούβαρη Αλεξάνδρα2-115-11, 11-15, 11-6
Ημιτελικοί
1216:00Παύλου Χρήστος / Γκουγκουλή Κων/ναvsΜανιατάκης Γιάννης / Αποστολάκη Ελένη2-015-10, 15-10
1316:00Χριστοδουλάκης Χρήστος / Χριστοδουλάκη ΦαίηvsΝτουσάκης Μιχάλης / Τουλουπάκη Ρένα2-115-9, 6-15, 11-0
Τελικός
1417:00Παύλου Χρήστος / Γκουγκουλή Κων/ναvsΧριστοδουλάκης Χρήστος / Χριστοδουλάκη Φαίη0-28-15, 9-15

Αρχικές λίστες TAZ Mixed Tournament

29 ομάδες (15 Gold και 14 Silver) έχουν δηλώσει ήδη συμμετοχή στο τουρνουά-γιορτή που διεξάγεται αυτό το Σαββατοκύριακο στις εγκαταστάσεις του συλλόγου, με κεντρικό χορηγό τα παιδικά ενδύματα ΤΑΖ. Οι συμμετοχές θα παραμείνουν ανοικτές μέχρι και αύριο, Παρασκευή 15 Ιουνίου, και ώρα 20:00 για 3 θέσεις στην Golden κατηγορία και 4 θέσεις στην Silver. Δηλώσεις συμμετοχής μπορείτε να στέλνετε μέσω της ηλεκτρονικής φόρμας που θα βρείτε εδώ.

Edit: 2 θέσεις ακόμα για το Golden και 2 για το Silver

Μετά την λήξη των συμμετοχών θα ανακοινωθεί το ακριβές πρόγραμμα των αγώνων.

Τις αρχικές λίστες μπορείτε να τις δείτε στους παρακάτω πίνακες:

Mixed Gold

A/AΟμάδαΒαθμ. Α'Βαθμ. Β'Σύνολο
1Δασενάκης Γιώργος / Αγιουτάντη Ροζαλία8404601300
2Χατζηδαμιανού Δαμιανός / Κολτσάκη Τέτα6303801010
3Λίτος Μπάμπης / Αναστασιάδου Πετρούλα8700870
4Τζιλιβάκης Αντώνης / Μαντζαβίνου Λίνα77070840
5Ντουντουλάκης Μιλτιάδης / Παπαδάκη Αθηνά296,3410706,3
6Χειλαδάκης Κών/νος / Βασιλείου Αντουαλένα360330690
7Ξουρής Αργύρης / Βάρλα Πηνελόπη80460540
8Πασιούρας Φώτης / Τζολάκη Χαρά250220470
9Καμάρης Μηνάς / Βογιατζάκη Ανθή20380400
10Jukka Heinola / Σπηλιοπούλου Αναστασία3000300
11Αντιόλ Κόλα / Εφεντάκη Βίκυ2900290
12Ντουσάκης Μιχάλης / Τουλουπάκη Ρένα170110280
13Μπενιουδάκης Κωνσταντίνος / Ασλάνη Ιωάννα90120210
14Παύλου Χρήστος / Γκουγκουλή Κων/να0140140
15Χριστοδουλάκης Χρήστος / Χριστοδουλάκη Φαίη70070

Mixed Silver

A/AΟμάδαΒαθμ. Α'Βαθμ. Β'Σύνολο
1Βαρίκος Αντώνης / Κτιστάκη Τζωρτζίνα43083,3513,3
2Παπαδάκης Γρηγόρης / Γεωργιακάκη Ισμήνη320163,3483,3
3Ντουσάκης Γιάννης / Κορακοβούνη Βικτωρία136,6290426,6
4Φραγκιουδάκης Γιώργος / Μπαλάσκα Βασιλική156,9196,6353,5
5Παντελάκης Γιώργος / Λουπάση Τόνια0203203
6Γαβριήλ Σάκης / Δεμιρτσίδου Μαρία106,643,2149,8
7Δασκαλάκης Δημήτρης / Κουλάκη Χρύσα06767
8Μανιατάκης Γιάννης / Πάντα Άννα303060
9Δρυμαλίτης Γιώργος / Κούβαρη Αλεξάνδρα05050
10Τσιχλάκης Παναγιώτης / Βασιλοκωνσταντάκη Ζωή043,243,2
11Έρμοντ Χότζα / Χιουσάι Κλέντα03030
12Φιλοκώστας Απόστολος / Κανιούρα Περσεφώνη13,3013,3
13Πετράκης Κων/νος / Καρυωτάκη Έμμα10010
14Κοκκινάκης Νεκτάριος / Κοκκινάκη Σταυρούλα000
15Κουλάκης Στέφανος / Κασσωτάκη Ευτυχία000
16Ξυδιανός Μάνος / Καραπατζάκη Μαρία000
17Καλαμπαλίκης Γιάννης / Λυδάκη Δανάη000

Ξεκινάνε αύριο τα καλοκαιρινά τμήματα ανηλίκων

Αύριο ξεκινάνε τα καλοκαιρινά προπονητικά τμήματα των ανηλίκων στις εγκαταστάσεις του συλλόγου μας. Η πρώτη προπόνηση-γνωριμία θα γίνει στις 19:30. Όσοι ενδιαφέρονται και δεν έχουν ενημερωθεί ή θέλουν να ενημερωθούν μπορούν να επικοινωνήσουν στο windest@gmail.com ή στο 6972819302 (Βαρίκος Αντώνης)

ΤΑΖ Mixed Tournament

Μεικτό τουρνουά με πολλά δρώμενα και εκπλήξεις θα διεξαχθεί το επόμενο Σαββατοκύριακο 16 & 17 Ιουνίου στις εγκαταστάσεις του συλλόγου, με κεντρικό χορηγό τα παιδικά ενδύματα ΤΑΖ. Οι 36 ομάδες θα χωριστούν σε τρεις κατηγορίες (Gold, Silver και Bronze), θα φορέσουν το αγωνιστικό -συλλεκτικό- τους μπλουζάκι που θα τους παρέχει η διοργάνωση και θα δώσουν μάχες στην άμμο μέχρι το βράδυ της Κυριακής. Η αυλαία του τουρνουά θα πέσει με ζωντανή μουσική από τους Βαγγέλη & Γιώργο Νικολουδάκη και το συγκρότημα τους και φυσικά με άφθονο φαγητό και ποτό.

Πιο αναλυτικά:

Γενικοί Κανονισμοί

Ημερομηνία διεξαγωγής: 16-17 Ιουνίου 2018

Τοποθεσία διεξαγωγής: Άγιοι Απόστολοι, Αθλητικές εγκαταστάσεις Beach Volleyball Α.Σ. Νέας Κυδωνιάς Χανίων

Δικαίωμα συμμετοχής
– Δικαίωμα συμμετοχής έχουν άνδρες και γυναίκες όλων των ηλικιών και εθνικοτήτων, εκτός των 16 πρώτων ανδρών και 12 πρώτων γυναικών της τρέχουσας βαθμολογίας του Πανελληνίου Πρωταθλήματος (εκτός και αν οι ίδιοι αθλητές/τριες πάρουν έγκριση από την Ε.Ο.ΠΕ.).

Κανονισμοί
– Οι αγώνες θα γίνουν σύμφωνα με τους διεθνείς κανονισμούς παιδιάς (FIVB Official Beach Volleyball Rules 2013-2018) και η οργανωτική επιτροπή έχει δικαίωμα προσαρμογής και επιδιαιτησίας.
– Η πειθαρχική διαδικασία κατά την διάρκεια των αγώνων ασκείται από την οργανωτική επιτροπή. Η οργανωτική επιτροπή με ομόφωνη απόφαση της μπορεί να επιβάλει άμεσα αγωνιστικές ποινές (επίπληξη, αποβολή από το τουρνουά κ.α).

Διαιτησία
– Η διαιτησία των αγώνων για όλες τις κατηγορίες γίνεται από τους ίδιους τους συμμετέχοντες όπως τους ορίζει η οργανωτική επιτροπή κάθε τουρνουά. Εκτός των ειδικών περιπτώσεων (τελικοί – ημιτελικοί) που η οργανωτική επιτροπή μπορεί να κρίνει διαφορετικά.

Κατηγορίες
– GOLDEN, SILVER και BRONZE Μεικτό

Τρόπος διεξαγωγής τουρνουά
– Το ταμπλό των αγώνων θα είναι ομίλων με 18 ομάδες στην GOLDEN κατηγορία και 18 στην SILVER.
– Οι 12 ομάδες που θα αποκλειστούν από την φάση των ομίλων και στις δύο κατηγορίες (Golden & Silver) θα δημιουργήσουν την Bronze κατηγορία.
– Οι αγώνες για την GOLDEN & SILVER κατηγορία θα διεξάγονται στα 2 νικηφόρα σετ των 21 πόντων. Το τάι μπρέικ θα διεξάγεται στους 15 πόντους.
– Οι αγώνες για την BRONZE κατηγορία θα διεξάγονται στα 2 νικηφόρα σετ των 15 πόντων. Το τάι μπρέικ θα διεξάγεται στους 11 πόντους.

Συμμετοχές
– Το παράβολο συμμετοχής είναι 10€ ανά αθλητή/τρια.
– Συμμετοχές ομάδων θα γίνονται δεκτές μέχρι την Πέμπτη 14 Ιουνίου 2018 και ώρα 20:00 μέσω της ηλεκτρονικής φόρμας που μπορείτε να βρείτε εδώ.
– Σημειώνεται, ότι σε περίπτωση υπέρβασης του ανώτατου επιτρεπτού αριθμού συμμετοχών (18 GOLDEN και 18 SILVER ομάδες) που είναι εφικτό να φιλοξενηθούν στη διάρκεια της διοργάνωσης, νωρίτερα από την 14η Ιουνίου 2018, η οργανωτική επιτροπή των αγώνων διατηρεί το δικαίωμα να κλείσει το ταμπλό, προβαίνοντας στη σχετική ανακοίνωση στην παρούσα ιστοσελίδα.

Κατάταξη ομάδων
– Οι ομάδες θα τοποθετηθούν στο ταμπλό βάση της βαθμολογίας που έχουν συγκεντρώσει συμμετέχοντας στα τουρνουά που διοργανώνει ο σύλλογος την οποία μπορείτε να δείτε εδώ.
– Οι ομάδες με μηδενική ή ίση βαθμολογία θα τοποθετηθούν στο ταμπλό βάση του χρόνου που θα δηλώσουν συμμετοχή στο τουρνουά.

Έπαθλα
– Έπαθλα και μετάλλια στους νικητές και φιναλίστ όλων των κατηγοριών και θα κληρωθούν δωροεπιταγές.
– Αγωνιστικό dry-fit μπλουζάκι σε όλους τους συμμετέχοντες
– Μετά την λήξη των αγώνων θα ακολουθήσει η καθιερωμένη γιορτή, με ζωντανή μουσική, φαγητό αλλά και άφθονο ποτό.

Πρόγραμμα Αγώνων
Σάββατο 16 Ιουνίου 2018
Ώρα έναρξης αγώνων: 14:30
Αγώνες Ομίλων GOLDEN & SILVER κατηγορίας

Κυριακή 17 Ιουνίου 2018
Πρόγραμμα αγώνων:
9:00: Αγώνες Ομίλων BRONZE κατηγορίας
11:00: Προκριματικοί κατηγορίας Silver
12:00: Προκριματικοί κατηγορίας Gold
13:00: Προημιτελικοί κατηγορίας Bronze
14:00: Προημιτελικοί κατηγορίας Silver
15:00: Προημιτελικοί κατηγορίας Gold
16:00: Ημιτελικοί κατηγορίας Silver & Bronze
17:00: Ημιτελικοί κατηγορίας Gold & Τελικός κατηγορίας Bronze
18:00: Τελικός κατηγορίας Silver
19:00: Τελικός κατηγορίας Gold

Το ακριβές πρόγραμμα αγώνων θα ανακοινωθεί την Παρασκευή 16 Ιουνίου. Οι ομάδες θε πρέπει να βρίσκονται στο γήπεδο τουλάχιστον 30 λεπτά νωρίτερα από την ώρα έναρξης του αγώνα τους, για να έχουν τον χρόνο για τα διαδικαστικά στην γραμματεία των αγώνων. Οποιαδήποτε ομάδα καθυστερήσει παραπάνω από 15 λεπτά από την προσδιορισμένη ώρα του αγώνα, θα χάνει το παιχνίδι.

Η οργανωτική επιτροπή των αγώνων διατηρεί το δικαίωμα να προσαρμόσει ολόκληρο το αγωνιστικό πρόγραμμα.

Διοργανωτές
Α.Σ. Beach Volley Νέας Κυδωνίας – Χανίων

Κεντρικός χορηγός
ΤΑΖ Παιδικά Ενδύματα

Προγραμματισμός καλοκαιρινών διοργανώσεων

Η καλοκαιρινή περίοδος ξεκινά και ο ΑΣ Beach Volley Νέας Κυδωνίας, έχει προγραμματίσει τα παρακάτω τουρνουά:

16-17 Ιουνίου – ΤΑΖ Mixed Tournament 
23-24 Ιουνίου – Amstel Radler Beach Volley Super League 
14-15 Ιουλίου – SYNKA Beach Volleyball Tournament 
28-29 Ιουλίου – Παγκρήτιο Τουρνουά Αντρών & Γυναικών «Νίκος Κατούφας»
25-26 Αυγούστου Full Moon Mixed Tournament

Καλοκαιρινά τμήματα ανήλικων


Ξεκινούν τα τμήματα προπονήσεων ανήλικων.
Όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος, έρχεται η ώρα να υποδεχτούμε τους μικρότερούς μας φίλους και να τους δώσουμε την ευκαιρία να γνωρίσουν το άθλημα που αγαπάμε. Όσοι ενδιαφέρονται για περισσότερες πληροφορίες και εγγραφές μπορούν να επικοινωνήσουν (κατά προτίμηση ηλεκτρονικά) στο windest@gmail.com ή στο τηλέφωνο 6972819302 (Βαρίκος Αντώνης).
 
Τα τμήματα θα ξεκινήσουν την Παρασκευή 15 Ιουνίου.

Beach Cup Final: Έβρεξε… μπάλες στα Χανιά

Τα έκτακτα καιρικά φαινόμενα που έλεγαν οι μετεωρολόγοι, ήταν μάλλον οι μπάλες που «έπεσαν» προς όλες τις κατευθύνσεις στα γήπεδα των Αγίων Αποστόλων στα Χανιά. Περίπου 100 αθλητές και αθλήτριες, έδωσαν 155 παιχνίδια στην -κατά κοινή δήλωση- απόλυτα επιτυχημένη τελική φάση του Beach Cup που συνδιοργανώνουν ο αθλητικός φορέας ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ Beach Arena Tournaments και ο Αθλητικός Σύλλογος Beach Volley Χανίων.

Το αγωνιστικό «πάρτι» ξεκίνησε το Σάββατο με το Open τουρνουά το οποίο «μοίρασε» τις 4 τελευταίες θέσεις για το κυρίως ταμπλό και συνεχίστηκε με ένα μαραθώνιο αγώνων ο οποίος ξεκίνησε στις 8:30 το πρωί της Κυριακής και ολοκληρώθηκε στις 1:00 το βράδυ με συναρπαστικούς αγώνες που κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον και γεμάτες τις κερκίδες των εγκαταστάσεων.

Τον αγωνιστικό «χορό» άνοιξε η κατηγορία One Star αντρών και γυναικών όπου οι «στεριανοί» έκαναν το 2 στα 2. Με άρωμα πρωτεύουσας ο τελικός των αντρών όπου οι Τσίτος Σπύρος και Φούτσης Πέτρος στους άντρες, επικράτησαν του Μπασινά Χρήστο και Ραίση Αιμίλιου με 2-0 σετ (15-11, 15-11), ενώ στις γυναίκες οι Παπαβασιλείου Ιουστίνη / Κολοκυθά Ιωάννα νίκησαν δύσκολα τις Χανιώτισσες Μανιά Στέλλα / Χατζιδάκη Ρένα με 2-1 σετ (10-15, 15-12, 9-11).

Την σκυτάλη πήραν τα δύο μεικτά τουρνουά όπου στην κατηγορία One Star είχαμε Χανιώτικο εμφύλιο με τελικό νικητή τον Γαβριήλ Σάκη με συμπαίκτρια την Καπετανάκη Αντιγόνη οι οποίοι κέρδισαν τους Δρακάκη Μπάμπη / Κουλίζα Μαρία με 2-0 σετ (15-11, 15-9). Εμφύλιος και στην κατηγορία Two Star, αλλά Αθηναϊκός αυτή την φορά, όπου οι Ξηντάρας Ανδρέας / Μαρώση Κέλλυ επικράτησαν των Φούτση Πέτρο / Νομικού Σοφία με 2-0 σετ (15-10, 15-10).

Την «αποφώνηση» ανέλαβε η κατηγορία Two Star, όπου στις γυναίκες συναντήθηκαν δυο ομάδες από τα Χανιά, με τελικές νικήτριες τις Ασπασία Ρηγάκου / Πηνελόπη Βάρλα οι οποίες νίκησαν τις Τέτα Κολτσάκη / Ξανθίππη Τζάθα με 2-1 σετ (15-11, 13-15, 11-5). Άρωμα Ευρώπης είχαμε στον τελικό των αντρών όπου οι Λίτος Μπάμπης / Χατζηδαμιανού Δαμιανός επικράτησαν των εντυπωσιακών Φιλανδών Timonen Jussi και Vuorinen Oskari με 2-0 σετ (15-11, 15-6).

Στην τελετή λήξης βραβεύτηκαν και οι πρωταθλητές της Β’ φάσης του Beach Cup, Κωνσταντίνα Θωμά στις γυναίκες, Αντώνης Τζιλιβάκης στους άνδρες και Κωνσταντίνος Χειλαδάκης στο μεικτό.

Επίσης βραβεύτηκαν οι MVP του τουρνουά, Λίτος Μπάμπης στους άντρες και Ασπασία Ρηγάκου στις γυναίκες.

Ο Α.Σ. Beach Volley Νέας Κυδωνίας Χανίων και ο ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ Beach Arena Tournaments ευχαριστούν θερμά του δωροθέτες του τουρνουά, Κάβα Κασιμάτης, ELIVA Crete, Adelais Hotal (Πρωταράς Κύπρος) και sportarena.gr.

Συλλυπητήρια Ανακοίνωση

Τα μέλη του Δ.Σ. Συμβουλίου του Συλλόγου μας εκφράζουν την λύπη τους για τον ξαφνικό θάνατο του Κου Ψαρουδάκη Κώστα, προέδρου της ΕΣΠΕ Κρήτης, και στέλνουν τα συλλυπητήρια τους στην οικογένειά και τους οικείους του.

Συμμετέχοντας στο πένθος όλης της κοινότητας του αθλήματος , αποφασίσαμε να ακυρωθεί το σημερινό προγραμματισμένο τουρνουά King & Queen of the Beach.

Τα αποτελέσματα και το φωτογραφικό υλικό από τα τελικά του Beach Cup που ολοκληρώθηκαν χτες, θα δημοσιευθουν τις επόμενες ημέρες.

Χορηγοί

 

 

 

 

Χορηγοί Επικοινωνίας

 

 

Υποστηρικτές