12ες οι Βλαχάκη/Σπανού στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα U20

Την 13η θέση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος beach volley U20 που διεξάχθηκε στο Χάρτμπεργκ της Αυτσρίας κατέλαβε η εθνική ομάδα των Βλαχάκη/Σπανού, αποκομίζοντας 30 πολύτιμους βαθμούς.
Στην προκριματική φάση, Βλαχάκη & Σπανού (νο9) έκαναν ήττα στο πρώτο τους ματς από τις Νορβηγίδες, Μαασέιντ / Κιόλμπεργκ (νο16) με 2-1 σετ (21-19, 14-21, 15-13), αλλά στη συνέχεια πέτυχαν τη νίκη με 2-0 σετ (21-18, 21-17) επί των Εσθονών, Χόλας / Σούμετς (νο21). Στον τρίτο αγώνα του ομίλου τους ηττήθηκαν από τις Γερμανίδες Κρεμπς / Βλκ (νο4) με 2-0 (21-7, 21-16), αλλά το κερδισμένο σετ στην ήττα από τις Νορβηγίδες και η νίκη επί των Εσθονών, τους χάρισε την 2η θέση του ομίλου τους και παράλληλα την πρόκριση στο κυρίως ταμπλό.
Στον 1ο γύρο του κυρίως ταμπλό βρέθηκαν απέναντι στις Ελβετίδες Μπετσχαρτ / Εϊχόλζερ (νο18), γνώρισαν την ήττα με 2-0 (21-19, 21-14). Στη συνέχεια ηττήθηκαν από τις Ισπανίδες, Σόρια / Μπρουν (νο7) με 2-0 (21-16, 21-17), αποχαιρετώντας την διοργάνωση με την 13η θέση.