Εγγραφή στη σελίδα μας

Εισάγετε το email σας για να εγγραφείτε στην σελίδα μας και να λαμβάνετε ενημερώσεις μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Πρόβλεψη Καιρού

17ο Novasports Beach Volley Tournament Παλικαρίσια Ανατροπή και Τίτλος για Λίτο Μπάμπη και Μιχελάκη Γιώργο στον Σχινιά Ατιικής

13697295_1369366269744485_7260314355742955840_nΓια 17η χρονιά ένα ακόμη υπέροχο ταξίδι του Novasports Beach Volley Tournament #LoveVolleyBall, έπειτα από δύο σταθμούς σε Χανιά και Σχινιά, ολοκληρώθηκε την Κυριακή 17 Ιουλίου με τον καλύτερο τρόπο. Με νέο ρεκόρ συμμετοχών, νέες αγωνιστικές κατηγορίες (U16 αγοριών –κοριτσιών) αλλά και νέες Golden πρωταθλήτριες ομάδες σε άνδρες και γυναίκες.

Από τα highlights και της φετινής διοργάνωσης η πανηγυρική στέψη νικητών και νικητριών μέσα σε… λουτρό από σαμπάνιες και φυσικά η καθιερωμένη ομαδική φωτογραφία στην «καρδιά» του κεντρικού γηπέδου στο «Καράβι» που φέρει την ονομασία «Πρότυπο γήπεδο Βάσως Καραντάσιου-Μιχάλη Τριανταφυλλίδη».

13697059_1369365916411187_1960136003051017055_nΠρωταθλητές αναδείχθηκαν οι «Χανιώτες» Λίτος Μπάμπης και Μιχελάκης Γιώργος (ο περσινός πρωταθλητής και φιναλίστ αντίστοιχα) που κέρδισαν στον συναρπαστικό τελικό 2-1 σετ (14-21, 21-14, 15-12) τον Αμερικανό Noe Gible και τον πασαδόρο του Μακεδονικού Ευγενίδη. Στον ημιτελικό οι νικητές επικράτησαν εύκολα με 2-0 σετ (21-10, 21-15) επί των Μαμάη Γιάννη – Μαρτίνου Παντελή.

Στο «κάδρο» της αναμνηστικής πολύχρωμης και ολοζώντανης φωτογραφίας χώρεσαν ξανά όλοι οι αθλητές-αθλήτριες, διαιτητές, οι υπεύθυνοι της NOVA και όλοι οι συντελεστές της διοργάνωσης, που και στους δύο φετινούς σταθμούς βίωσαν πολύ έντονα το παρεϊστικο κλίμα, το υψηλό επίπεδο ανταγωνισμού και την εξαιρετική οργάνωση, μερικά μόνο απ’ τα χαρακτηριστικά που έχουν καθιερώσει τα τουρνουά Novasports Beach Volley εδώ και χρόνια ως τα καλύτερα στην Ελλάδα!

13781895_1369367106411068_3978215243281004172_nΚαι ασφαλώς στο αποχαιρετιστήριο καλοκαιρινό πάρτι που ακολούθησε στο κεντρικό μπαρ των εγκαταστάσεων άπαντες ανανέωσαν το ραντεβού τους για την επόμενη χρονιά σε ένα ακόμη τουρνουά, που ξεκίνησε ως «καλοκαιρινό ραντεβού» κάποιων φίλων του αθλήματος και με το πέρασμα των χρόνων εξελίχθηκε στον «απόλυτο καλοκαιρινό θεσμό». Κα του χρόνου λοιπόν…

http://www.novasports.gr/webtv/ondemandplayer/video/35572/17onovasportsbeachvolleytournamentstinparaliatoushinia/#.V4859zVtjww

http://www.novasports.gr/webtv/ondemandplayer/video/35542/palikarisiaanatropikaititlosgialittomihelakivideo/#relatedTrue

13692617_1369366926411086_8007402749423459783_nhttp://www.novasports.gr/webtv/ondemandplayer/video/35543/finalesabanizegiaenaakomiepituhimenotournouanovasportsvideo/#.V488JzVtjww

 

 

17ο Novasports Beach Volley Tournament, «Κάθε χρόνο και καλύτερο»

Ένα τριήμερο γεμάτο beach volley, θέαμα και συναρπαστικές αναμετρήσεις παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν στην παραλία των Αγίων Αποστόλων στο 17ο τουρνουά Beach Volley της Novasports. 83 ομάδες, 166 αθλητές και αθλήτριες από όλη την Ελλάδα αλλά και το εξωτερικό, έδωσαν 153 αγώνες σε 6 διαφορετικές κατηγορίες, όπου ολοκληρώθηκαν με 6 αμφίρροπους τελικούς οι οποίοι ξεκίνησαν το μεσημέρι της Κυριακής και ολοκληρώθηκαν στις 9:00 το βράδυ.


Ποιο αναλυτικά:

Δανία εναντίον Ελλάδας είχαμε στον τελικό της κατηγορίας U16 κοριτσιών με τον τίτλο να πηγαίνει στις πρώτες αφού οι Winfelef Clara / Parkler Sif νίκησαν την τις Στάφα Λεντιάνα / Κορακοβούνη Βικτωρία με 2-0 σετ (15-7, 15-9). Μια νίκη που πανηγυρίστηκε έξαλλα από Δανέζικη αποστολή που βρίσκετε αυτές τις μέρες για προπόνηση στις εγκαταστάσεις του συλλόγου.

Αναμετρήθηκαν στην πρεμιέρα αλλά και στον τελικό στην κατηγορία U16 αγοριών οι Κουτσουπιάς Ηλίας / Τζολάκης Κωνσταντής και οι Ντουσάκης Γιάννης / Παντελάκης Γιώργος με τελικούς νικητές τους πρώτους με 2-0 σετ (15-11, 15-9).

Ακόμα μια Ελληνο-δανέζικη μάχη είχαμε στην κατηγορία Silver γυναικών, όπου η Κωνσταντινίδου Γιούλη με συμπαίκτρια την Ασπασία Ρηγάκου, επικράτησαν των Eva Barkler / Shannon Caroll με 2-1 σετ (15-12, 13-15, 12-10).

Χανιώτικος εμφύλιος στην κατηγορία Silver Αντρών όπου οι Κολλιάμπας Αχιλλέας / Σταυρουλάκης Αλέξης πανηγύρισαν τον τίτλο επικρατώντας των Τάπο Άγγελο / Χειλαδάκη Κώστα με 2-1 σετ (12-15, 15-9, 11-8).

Στον τελικό της κατηγορίας Golden γυναικών, η φιναλίστ του περυσινού τελικού Ελεάνα Γεωγαντά με συμπαίκτρια την Κατερίνα Καπόλου νίκησαν τις Κορακοβούνη Κέλλυ / Παΐκου Σοφία με 2-0 σετ (21-14, 21-18).

Τέλος στην κατηγορία Golden Αντρών οι Παντελής Μαρτίνος / Τσαλικιάν Ατάμ επικράτησαν μετά από ένα συναρπαστικό τελικό των Βλαχάκη Σταύρου / Τσολάκου Θεόφιλου με 2-1 σετ (14-21, 17-21, 15-11).

Όλα τα αποτελέσματα μπορείτε να τα δείτε εδώ.

Φωτογραφίες από το φακό του Στέφανου Ραπάνη μπορείτε να δείτε εδώ.

17th Novasports Beach Volley Tournament – Live Main Draw

Golden Αντρών

Α/ΑΟμάδα 1vsΟμάδα 2Αποτέλεσμα
1Γεωργακόπουλος Νεκτάριος / Λίτος ΜπάμπηςvsDaniel Thomsen / Peter Lyο2-022-20, 22-20
2Daniel Thomsen / Peter LyοvsΠαπανδρόπουλος Χρήστος / Μεσσάλας Αλέξανδρος2-022-20, 21-12
3Παπανδρόπουλος Χρήστος / Μεσσάλας ΑλέξανδροςvsΓεωργακόπουλος Νεκτάριος / Λίτος Μπάμπης0-215-21, 15-21
4Αναστασάκης Δημήτρης / Κοβαντζής ΚώσταςvsΔεναξάς Γιώργος / Κισκήρας Αντώνης 2-116-21, 21-19, 15-12
5Τσιάκαλος Παντελής / Ντοκάκης ΜάνοςvsΑναστασάκης Δημήτρης / Κοβαντζής Κώστας1-221-15, 10-21, 10-15
6Δεναξάς Γιώργος / Κισκήρας Αντώνης vsΤσιάκαλος Παντελής / Ντοκάκης Μάνος2-021-0, 21-0
7Ντερμανάκης Γιάννης / Ανδρεαδάκης Μανώλης vsΜαρτίνος Παντελής / Τσαλικιάν Ατάμ0-216-21, 17-21
8Μαρτίνος Παντελής / Τσαλικιάν ΑτάμvsΜαμάης Ιωάννης / Κλειδόπουλος Δημήτριος2-021-15, 21-17
9Μαμάης Ιωάννης / Κλειδόπουλος ΔημήτριοςvsΝτερμανάκης Γιάννης / Ανδρεαδάκης Μανώλης 2-121-18, 24-26, 15-10
10Βλαχάκης Σταύρος / Τσολάκος ΘεόφιλοςvsΜονιάκης Γεώργιος / Κόκκινος Βασίλης2-118-21, 21-16, 19-17
11Τζιλιβάκης Αντώνης / Δασενάκης ΓιώργοςvsΒλαχάκης Σταύρος / Τσολάκος Θεόφιλος1-221-6, 21-19, 11-15
12Μονιάκης Γεώργιος / Κόκκινος ΒασίληςvsΤζιλιβάκης Αντώνης / Δασενάκης Γιώργος2-021-19, 21-19
13Μαρινάκης Νίκος / Φυντριλάκης βαγγέληςvsΒανδουλάκης Αντρέας / Μποτζολάκης Μανούσος0-29-21, 11-21
14Carl Emil Nederard / Morten NedergardvsΜαρινάκης Νίκος / Φυντριλάκης βαγγέλης2-121-18, 18-21, 15-10
15Βανδουλάκης Αντρέας / Μποτζολάκης ΜανούσοςvsCarl Emil Nederard / Morten Nedergard2-021-7, 21-15
16Λαμπρινός Ευάγγελος / Παπαδάκης ΓρηγόρηςvsΜιχελάκης Γιώργος / Σπανουδάκης Γιώργος0-213-21, 18-21
17Μιχελάκης Γιώργος / Σπανουδάκης ΓιώργοςvsJes Barkler / Peter Bernberg2-119-21, 21-5, 21-7
18Λαμπρινός Ευάγγελος / Παπαδάκης ΓρηγόρηςvsJes Barkler / Peter Bernberg0-220-22, 18-21
Προκριματικά
19Βλαχάκης Σταύρος / Τσολάκος ΘεόφιλοςvsCarl Emil Nederård / Morten Nedergård
2-021-9, 21-13
20Αναστασάκης Δημήτρης / Κοβαντζής ΚώσταςvsΜαμάης Ιωάννης / Κλειδόπουλος Δημήτριος
1-29-21, 21-18, 12-15
21Μονιάκης Γεώργιος / Κόκκινος Βασίλης
vsDaniel Thomsen / Peter Lyo2-117-21, 21-16, 15-13
22Δεναξάς Γιώργος / Κισκήρας Αντώνης 
vsJes Barkler / Peter Bernberg
2-021-17, 21-15
Προημιτελικοί
23Βανδουλάκης Αντρέας / Μποτζολάκης Μανούσος
vsΔεναξάς Γιώργος / Κισκήρας Αντώνης 
2-121-16, 8-21, 15-13
24Μαρτίνος Παντελής / Τσαλικιάν ΑτάμvsΜονιάκης Γεώργιος / Κόκκινος Βασίλης2-025-23, 21-12
25Γεωργακόπουλος Νεκτάριος / Λίτος Μπάμπης
vsΜαμάης Ιωάννης / Κλειδόπουλος Δημήτριος
1-216-21, 21-18, 12-15
26Μιχελάκης Γιώργος / Σπανουδάκης Γιώργος
vsΒλαχάκης Σταύρος / Τσολάκος Θεόφιλος1-216-21, 21-15, 9-15
Hμιτελικοί
27Βανδουλάκης Αντρέας / Μποτζολάκης ΜανούσοςvsΒλαχάκης Σταύρος / Τσολάκος Θεόφιλος1-221-16, 15-21, 9-15
28Μαρτίνος Παντελής / Τσαλικιάν ΑτάμvsΜαμάης Ιωάννης / Κλειδόπουλος Δημήτριος2-021-16, 21-12
Tελικός
29Βλαχάκης Σταύρος / Τσολάκος ΘεόφιλοςvsΜαρτίνος Παντελής / Τσαλικιάν Ατάμ1-221-14, 17-21, 11-15

Silver Αντρών

A/AΟμάδα 1vsΟμάδα 2Αποτέλεσμα
1Τάπος Άγγελος / Χειλαδάκης ΚώσταςvsΣαμπρής Πέτρος / Ξουρής Αργύρης1-025-20
2Σαμπρής Πέτρος / Ξουρής ΑργύρηςvsΝτουντουλάκης Μιλτιάδης / Κοκκινάκης Πέτρος1-025-13
3Ντουντουλάκης Μιλτιάδης / Κοκκινάκης ΠέτροςvsΤάπος Άγγελος / Χειλαδάκης Κώστας0-118-25
4Ασημακόπουλος Μανώλης / Βαρίκος ΑντώνηςvsΚανδανολέων Μαθιός / Αλεξάκης Σταύρος1-025-17
5Γαβριήλ Σάκης / Χατζηδημητρίου ΔημήτρηςvsΑσημακόπουλος Μανώλης / Βαρίκος Αντώνης0-118-25
6Κανδανολέων Μαθιός / Αλεξάκης ΣταύροςvsΓαβριήλ Σάκης / Χατζηδημητρίου Δημήτρης0-113-25
7Βεριγάκης Μιχάλης / Σαμαρτζής ΚυριάκοςvsΠαντελάκης Αντώνης / Πέτκος Νίκος0-113-25
8Παντελάκης Αντώνης / Πέτκος ΝίκοςvsΚολιάμπας Αχιλλέας / Σταυρουλάκης Αλέξης1-025-22
9Κολιάμπας Αχιλλέας / Σταυρουλάκης ΑλέξηςvsΒεριγάκης Μιχάλης / Σαμαρτζής Κυριάκος1-025-16
10Καρτάκης Παναγιώτης / Χατζησταύρος ΒασίληςvsΦραγκιουδάκης Γιώργος / Παπουδάκης Αργύρης0-123-25
11Πετράκης Γιώργος / Πετράκης Κων/νοςvsΚαρτάκης Παναγιώτης / Χατζησταύρος Βασίλης0-112-25
12Φραγκιουδάκης Γιώργος / Παπουδάκης ΑργύρηςvsΠετράκης Γιώργος / Πετράκης Κων/νος1-025-17
Προημιτελικοί
13Τάπος Άγγελος / Χειλαδάκης ΚώσταςvsΚαρτάκης Παναγιώτης / Χατζησταύρος Βασίλης1-025-18
14Φραγκιουδάκης Γιώργος / Παπουδάκης ΑργύρηςvsΣαμπρής Πέτρος / Ξουρής Αργύρης0-121-25
15Ασημακόπουλος Μανώλης / Βαρίκος ΑντώνηςvsΚολιάμπας Αχιλλέας / Σταυρουλάκης Αλέξης0-121-25
16Παντελάκης Αντώνης / Πέτκος ΝίκοςvsΓαβριήλ Σάκης / Χατζηδημητρίου Δημήτρης0-121-25
Ημιτελικοί
17Τάπος Άγγελος / Χειλαδάκης ΚώσταςvsΣαμπρής Πέτρος / Ξουρής Αργύρης2-015-8, 16-14
18Κολιάμπας Αχιλλέας / Σταυρουλάκης ΑλέξηςvsΓαβριήλ Σάκης / Χατζηδημητρίου Δημήτρης2-015-10, 15-7
Τελικός
19Τάπος Άγγελος / Χειλαδάκης ΚώσταςvsΚολιάμπας Αχιλλέας / Σταυρουλάκης Αλέξης1-215-12, 9-15, 8-11

Golden Γυναικών

A/AΟμάδα 1vsΟμάδα 2Αποτέλεσμα
1Μαρινάκη Ιφιγένεια / Βασιλείου ΑντουαλέναvsΣκριβιλιωτάκη Μαριάννα / Σφακιανάκη Ελευθερία2-021-10, 21-9
2Σκριβιλιωτάκη Μαριάννα / Σφακιανάκη ΕλευθερίαvsΠαπαδάκη Αθηνά / Αγιουτάντη Ρόζα 0-215-21, 9-21
3Παπαδάκη Αθηνά / Αγιουτάντη Ρόζα vsΜαρινάκη Ιφιγένεια / Βασιλείου Αντουαλένα0-29-21, 15-21
4Ζαχαριουδάκη Χριστιάννα / Λίτου ΚατερίναvsMathildur Einarsdottir / Ana Lyo2-021-12, 21-19
5Βουρδουμπάκη Νιόβη / Χαζιράκη ΕλένηvsΖαχαριουδάκη Χριστιάννα / Λίτου Κατερίνα0-210-21, 15-21
6Mathildur Einarsdottir / Ana LyovsΒουρδουμπάκη Νιόβη / Χαζιράκη Ελένη2-021-14, 21-16
7Μουτσάκη Αντιγόνη / Σφιναρολάκη Ιωάννα vsΧαριτάκη Μυρτώ / Σκευάκη Χριστίνα2-021-11, 21-8
8Χαριτάκη Μυρτώ / Σκευάκη ΧριστίναvsΠαΐκου Σοφία / Κορακοβούνη Καλλιόπη0-27-21, 6-21
9Παΐκου Σοφία / Κορακοβούνη ΚαλλιόπηvsΜουτσάκη Αντιγόνη / Σφιναρολάκη Ιωάννα 2-021-0, 21-0
10Φαράντζου Χριστίνα / Δοκοπούλου ΛητώvsΚαλογριδάκη Χριστίνα / Γκέκα Πανδώρα0-216-21, 20-22
11Ζαμπιάκη Νάντια / Παπαδοπούλου ΝατάσαvsΦαράντζου Χριστίνα / Δοκοπούλου Λητώ2-021-18, 21-12
12Καλογριδάκη Χριστίνα / Γκέκα ΠανδώραvsΖαμπιάκη Νάντια / Παπαδοπούλου Νατάσα2-021-11, 21-7
13Καπόλου Κατερίνα / Γεωργαντά ΕλεάναvsΠρωιμάκη Αντιγόνη / Βλαχάκη Μαρία2-021-10, 21-13
14Dorthe Windeleff / Freja BarklervsΚαπόλου Κατερίνα / Γεωργαντά Ελεάνα0-26-21, 11-21
15Πρωιμάκη Αντιγόνη / Βλαχάκη ΜαρίαvsDorthe Windeleff / Freja Barkler2-021-10, 21-13
16Καλογεράκη Τζίνα / Τριανταφυλλίδη ΛίζαvsΒιριράκη Μαρία / Κορομηλά Μαρία2-021-10, 21-12
17Βιριράκη Μαρία / Κορομηλά ΜαρίαvsΚαραχάλιου Έλενα / Ασλάνη Ιωάννα2-025-23, 21-13
18Καλογεράκη Τζίνα / Τριανταφυλλίδη ΛίζαvsΚαραχάλιου Έλενα / Ασλάνη Ιωάννα2-021-3, 21-13
Προκριματικοί
19Καλογριδάκη Χριστίνα / Γκέκα ΠανδώραvsΜουτσάκη Αντιγόνη / Σφιναρολάκη Ιωάννα1-221-17, 18-21, 13-15
20Ζαχαριουδάκη Χριστιάννα / Λίτου ΚατερίναvsΖαμπιάκη Νάντια / Παπαδοπούλου Νατάσα
1-221-13, 14-21, 15-9
21Mathildur Einarsdottir / Ana LyovsΒιριράκη Μαρία / Κορομηλά Μαρία
2-021-15, 21-15
22Πρωιμάκη Αντιγόνη / Βλαχάκη Μαρία
vsΠαπαδάκη Αθηνά / Αγιουτάντη Ρόζα 
2-021-10, 21-17
Προημιτελικοί
23Παΐκου Σοφία / Κορακοβούνη ΚαλλιόπηvsΠρωιμάκη Αντιγόνη / Βλαχάκη Μαρία
2-117-21, 21-15, 15-10
24Καλογεράκη Τζίνα / Τριανταφυλλίδη ΛίζαvsMathildur Einarsdottir / Ana Lyo2-021-5, 21-16
25Καπόλου Κατερίνα / Γεωργαντά ΕλεάναvsΖαμπιάκη Νάντια / Παπαδοπούλου Νατάσα
2-021-9, 21-17
26Μαρινάκη Ιφιγένεια / Βασιλείου ΑντουαλέναvsΜουτσάκη Αντιγόνη / Σφιναρολάκη Ιωάννα2-021-16, 21-14
Ημιτελικοί
27Παΐκου Σοφία / Κορακοβούνη ΚαλλιόπηvsΜαρινάκη Ιφιγένεια / Βασιλείου Αντουαλένα2-021-13, 21-11
28Καλογεράκη Τζίνα / Τριανταφυλλίδη ΛίζαvsΚαπόλου Κατερίνα / Γεωργαντά Ελεάνα0-213-21, 18-21
Τελικός
29Παΐκου Σοφία / Κορακοβούνη ΚαλλιόπηvsΚαπόλου Κατερίνα / Γεωργαντά Ελεάνα0-214-21, 18-21

Silver Γυναικών

Α/ΑΟμάδα 1vsΟμάδα 2Αποτέλεσμα
1Μπορμπαντωνάκη Μαριάννα / Νίνου ΆνναvsΣταματίου Τζίνα / Τουλουπάκη Ρένα 1-025-20
2Σταματίου Τζίνα / Τουλουπάκη Ρένα vsΜπορμπαντωνάκη Μαριάννα / Νίνου Άννα0-116-25
3Πιπεράκη Μαριάντα / Μαριάτου ΡοδάνθηvsΠεντάρη Κατερίνα/Ντουντουλάκη Κωνσταντίνα1-04-25
4Κουτσορινάκη Ζαμπίνα / Πατσουμαδάκη ΧριστίναvsΠιπεράκη Μαριάντα / Μαριάτου Ροδάνθη0-14-25
5Πεντάρη Κατερίνα/Ντουντουλάκη ΚωνσταντίναvsΚουτσορινάκη Ζαμπίνα / Πατσουμαδάκη Χριστίνα1-025-11
6Eva Jespersen / Louise SommervsΓεωργακοπούλου Φωτεινή / Καπενεκάκη Δέσποινα1-025-7
7Γεωργακοπούλου Φωτεινή / Καπενεκάκη ΔέσποιναvsΚαπετανάκη Αντιγόνη / Καλαϊτζάκη Μαρία0-115-25
8Καπετανάκη Αντιγόνη / Καλαϊτζάκη ΜαρίαvsEva Jespersen / Louise Sommer1-025-22
9Eva Barkler / Shannon CarollvsΚωνσταντινίδου Γιούλη / Ρηγάκου Ασπασία1-025-18
10Κτιστάκη Γεωργία / Κολομβάκη ΑφροδίτηvsEva Barkler / Shannon Caroll0-19-25
11Κωνσταντινίδου Γιούλη / Ρηγάκου ΑσπασίαvsΚτιστάκη Γεωργία / Κολομβάκη Αφροδίτη1-025-6
Προημιτελικοί
12Μπορμπαντωνάκη Μαριάννα / Νίνου Άννα
vsΚωνσταντινίδου Γιούλη / Ρηγάκου Ασπασία
0-123-25
13Eva Barkler / Shannon Caroll
vsΣταματίου Τζίνα / Τουλουπάκη Ρένα 
1-025-0
14Πιπεράκη Μαριάντα / Μαριάτου Ροδάνθη
vsEva Jespersen / Louise Sommer
0-124-26
15Καπετανάκη Αντιγόνη / Καλαϊτζάκη Μαρία
vsΠεντάρη Κατερίνα/Ντουντουλάκη Κωνσταντίνα
0-118-25
Hμιτελικοί
16Κωνσταντινίδου Γιούλη / Ρηγάκου Ασπασία
vsΠεντάρη Κατερίνα/Ντουντουλάκη Κωνσταντίνα
2-015-5, 15-7
17Eva Barkler / Shannon Caroll
vsEva Jespersen / Louise Sommer
2-015-11, 15-13
Hμιτελικοί
18Κωνσταντινίδου Γιούλη / Ρηγάκου Ασπασία
vsEva Barkler / Shannon Caroll
2-115-12, 13-15, 12-10

17o Novasports Beach Volley Tournament – Live Αποτελέσματα Προκριματικών

Αποτελέσματα Προκριματικών Αντρών

Α/ΑΟμάδα 1vsΟμάδα 2Αποτέλεσμα
1Βανδουλάκης Αντρέας / Μποτζολάκης ΜανούσοςvsΚολιάμπας Αχιλλέας / Σταυρουλάκης Αλέξης2-021-9, 21-13
2Μαρινάκης Νίκος / Φυντριλάκης ΒαγγέληςvsΝτουντουλάκης Μιλτιάδης / Κοκκινάκης Πέτρος2-021-14, 21-17
3Λαμπρινός Ευάγγελος / Παπαδάκης ΓρηγόρηςvsΚανδανολέων Μαθιός / Αλεξάκης Σταύρος2-021-15, 21-17
4Μιχελάκης Γιώργος / Σπανουδάκης ΓιώργοςvsΓιαμάκης Αλέξανδρος / Τεννές Κώστας2-021-0, 21-0
5Μονιάκης Γεώργιος / Κόκκινος ΒασίληςvsΠετράκης Γιώργος / Πετράκης Κων/νος2-021-12, 21-12
6Μαρτίνος Παντελής / Τσαλικιάν ΑτάμvsΓαβριήλ Σάκης / Χατζηδημητρίου Δημήτρης2-021-17, 21-13
7Τσιάκαλος Παντελής / Ντοκάκης ΜάνοςvsΣαμπρής Πέτρος / Ξουρής Αργύρης2-021-9, 21-18
8Τάπος Άγγελος / Χειλαδάκης ΚώσταςvsΠαπανδρόπουλος Χρήστος / Μεσσάλας Αλέξιος0-212-21, 12-21
9Καρπουζάς Γιάννης / Ψαρουδάκης ΔημήτρηςvsΔεναξάς Γιώργος / Κισκήρας Αντώνης 0-28-21, 9-21
10Ασημακόπουλος Μανώλης / Βαρίκος ΑντώνηςvsΜαμάης Ιωάννης / Κλειδόπουλος Δημήτριος0-214-21, 13-21
11Βεριγάκης Μιχάλης / Σαμαρτζής ΚυριάκοςvsΤζιλιβάκης Αντώνης / Δασενάκης Γιώργος0-214-21, 13-21
12Καρτάκης Παναγιώτης / Χατζησταύρος ΒασίληςvsNederard Carl Emil / Nedergard Morten0-216-21, 19-21
13Φραγκιουδάκης Γιώργος / Παπουδάκης ΑργύρηςvsBarkler Jes / Bernberg Peter0-215-21, 14-21
14Παντελάκης Αντώνης / Πέτκος ΝίκοςvsThomsen Daniel / Lyo Peter0-210-21, 8-21

Αποτελέσματα Προκριματικών Γυναικών

Α/ΑΟμάδα 1vsΟμάδα 2Αποτέλεσμα
1Καπόλου Κατερίνα / Γεωργαντά ΕλεάναvsBYE
2Μπορμπαντωνάκη Μαριάννα / Νίνου ΆνναvsΠαπαδάκη Αθηνά / Αγιουτάντη Ρόζα 0-222-24, 12-21
3Βουρδουμπάκη Νιόβη / Χαζιράκη ΕλένηvsΚουτσορινάκη Ζαμπίνα / Πατσουμαδάκη Χριστίνα2-021-7, 21-2
4Βιριράκη Μαρία / Κορομηλά ΜαρίαvsΚαπετανάκη Αντιγόνη / Καλαϊτζάκη Μαρία2-021-18, 21-13
5Πρωιμάκη Αντιγόνη / Βλαχάκη ΜαρίαvsΚτιστάκη Γεωργία / Κολομβάκη Αφροδίτη2-021-10, 21-10
6Καλογριδάκη Χριστίνα / Γκέκα ΠανδώραvsΑντιμισιάρη Μαρία / Νικολουδάκη Όλγα 2-021-0, 21-0
7Χαριτάκη Μυρτώ / Σκευάκη ΧριστίναvsΣταματίου Τζίνα / Τουλουπάκη Ρένα 2-021-18, 21-18
8Πιπεράκη Μαριάντα / Μαριάτου ΡοδάνθηvsΠαΐκου Σοφία / Κορακοβούνη Καλλιόπη0-216-21, 14-21
9Σκριβιλιωτάκη Μαριάννα / Σφακιανάκη ΕλευθερίαvsΓεωργακοπούλου Φωτεινή / Καπενεκάκη Δέσποινα2-118-21, 21-14, 15-5
10Ασλάνη Ιωάννα / Καραχάλιου ΈλεναvsΚωνσταντινίδου Γιούλη / Ρηγάκου Ασπασία2-119-21, 21-15, 15-13
11Windeleff Dorthe / Barkler FrejavsBarkler Eva / Shannon Caroll2-021-13, 21-14
12Δημοτάκη Ανθή / Μπενιουδάκη ΡαφαέλαvsEinarsdottir Mathildur / Lyo Ana0-20-21, 0-21
13Jespersen Eva / Sommer LouisevsΖαμπιάκη Νάντια / Παπαδοπούλου Νατάσα1-218-21, 21-14, 8-15
14Καλογεράκη Τζίνα / Τριανταφυλλίδη ΛίζαvsΠεντάρη Κατερίνα / Ντουντουλάκη Κωνσταντίνα2-021-12, 21-9

17o Novasports Beach Volley Tournament – Αποτελέσματα U16

Αποτελέσματα U16 Αγοριών

Νο ΑγΟμάδα ΑvsΟμάδα ΒΑποτελέσματα
1Ντουσάκης Γιάννης / Παντελάκης ΓιώργοςvsΤζολάκης Κωνσταντής / Κουτσουπιάς Ηλίας0-124-26
2Σπαθαράκης Νικηφόρος / Κοτσιφάκης ΓιάννηςvsΠαπαδόσηφος Σηφης / Τζουγκαράκης Αλέξανδρος1-027-25
3Λιοδάκης Φίλλιπος / Μηλιώνης Κώστας  vsΤζωρτζάκης Μάνος / Ψυλλάκης Φοίβος  1-025-12
4Ντουσάκης Γιάννης / Παντελάκης ΓιώργοςvsΚαλογρίδης Νίκος / Ξανθάκης Μανώλης  1-025-9
5Σπαθαράκης Νικηφόρος / Κοτσιφάκης ΓιάννηςvsΛιοδάκης Φίλλιπος / Μηλιώνης Κώστας  1-025-23
6Παπαδόσηφος Σήφης / Τζουγκαράκης ΑλέξανδροςvsΤζωρτζάκης Μάνος / Ψυλλάκης Φοίβος  1-025-7
7Καλογρίδης Νίκος / Ξανθάκης Μανώλης  vsΤζολάκης Κωνσταντής / Κουτσουπιάς Ηλίας0-115-25
8Λιοδάκης Φίλλιπος / Μηλιώνης Κώστας  vsΠαπαδόσηφος Σήφης / Τζουγκαράκης Αλέξανδρος0-122-25
9Σπαθαράκης Νικηφόρος / Κοτσιφάκης ΓιάννηςvsΤζωρτζάκης Μάνος / Ψυλλάκης Φοίβος  1-025-19
Ημιτελικοί
10Τζολάκης Κωνσταντης / Κουτσουπιάς ΗλίαςvsΠαπαδόσηφος Σηφης / Τζουγκαράκης Αλέξανδρος2-015-7, 15-7
11Σπαθαράκης Νικηφόρος / Κοτσιφάκης ΓιάννηςvsΝτουσάκης Γιάννης / Παντελάκης Γιώργος0-28-15, 10-15
Tελικός
12Τζολάκης Κωνσταντης / Κουτσουπιάς ΗλίαςvsΝτουσάκης Γιάννης / Παντελάκης Γιώργος2-015-11, 15-9

Αποτελέσματα U16 Κοριτσιών

A/AΟμάδα 1vsΟμάδα 2Αποτέλεσμα
Προκριματικά
1Περογαμβράκη Μαρία / Λάμπρου ΜαρίαvsΠατσουμαδάκη Βαρβάρα / Μαρονικολάκη Χαρούλα 1-025-15
Αγώνες Ομίλων
2Κορακοβούνη Βικτωρία / Στάφα ΛεντιάναvsΟρφανουδάκη Μαρία / Γιαννούδη Ελένη1-025-4
3Ορφανουδάκη Μαρία / Γιαννούδη ΕλένηvsΠερογαμβράκη Μαρία / Λάμπρου Μαρία0-122-25
4Περογαμβράκη Μαρία / Λάμπρου ΜαρίαvsΚορακοβούνη Βικτωρία / Στάφα Λεντιάνα0-17-25
5Βοζινάκη Μαρία / Φραγκιουδάκη ΚέληvsΜαρινάκη Ελένη / Δημητροπούλου Δάφνη  1-025-18
6Πρωτοπαπαδάκη Ευαγγελία / Περογαμβράκη ΕιρήνηvsΒοζινάκη Μαρία / Φραγκιουδάκη Κέλη0-122-25
7Μαρινάκη Ελένη / Δημητροπούλου Δάφνη  vsΠρωτοπαπαδάκη Ευαγγελία / Περογαμβράκη Ειρήνη0-119-25
8Μακρή Ερατώ / Στυλιανάκη Παυλίνα vsΚουνάκη Ιωάννα / Κουτσαντωνάκη Μαριλένα  0-121-25
9Κουνάκη Ιωάννα / Κουτσαντωνάκη Μαριλένα  vsWindeleff Clara / Barkler Sif0-16-25
10Windeleff Clara / Barkler SifvsΜακρή Ερατώ / Στυλιανάκη Παυλίνα 1-025-3
11Κουλάκη Χρύσα / Χατζή ΕμμανουέλαvsΧιουσάι Κλέντα / Λουπάση Αντωνία  1-025-9
12Δρακάκη Μαριέλα / Παπαδαντωνάκη ΕιρήνηvsΚουλάκη Χρύσα / Χατζή Εμμανουέλα0-15-25
13Χιουσάι Κλέντα / Λουπάση Αντωνία  vsΔρακάκη Μαριέλα / Παπαδαντωνάκη Ειρήνη1-025-5
Προκριματικοί
14Κουλάκη Χρύσα / Χατζή ΕμμανουέλαvsΠρωτοπαπαδάκη Ευαγγελία / Περογαμβράκη Ειρήνη1-025-18
15Βοζινάκη Μαρία / Φραγκιουδάκη ΚέληvsΧιουσάι Κλέντα / Λουπάση Αντωνία  0-123-25
Ημιτελικοί
16Windeleff Clara / Barkler SifvsΧιουσάι Κλέντα / Λουπάση Αντωνία  2-015-12, 15-9
17Κορακοβούνη Βικτωρία / Στάφα ΛεντιάναvsΚουλάκη Χρύσα / Χατζή Εμμανουέλα2-015-9, 15-10
Τελικός
18Windeleff Clara / Barkler SifvsΚορακοβούνη Βικτωρία / Στάφα Λεντιάνα2-015-7, 15-9

Βολιτάκης / Κόλα και Καντά / Γεωργιλά πρωταθλητές στο U19


Ολοκληρώθηκε χτες το τουρνουά κάτω των 19 ετών όπου στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου ανέβηκαν οι Βολιτάκης / Κόλα και οι Καντά / Γεωργιλά επικρατώντας στους τελικούς των Σταυρόπουλο / Σφακιανάκη και Πιπεράκη / Μιχαήλ με 2-0 και 2-1 σετ αντίστοιχα. Όλα τα αποτελέσματα μπορείτε να τα δείτε εδώ.

Επόμενος σταθμός των παγκρήτιων τουρνουά regional η πόλη του Ρεθύμνου, η οποία θα φιλοξενήσει το 2ο τουρνουά στις εγκαταστάσεις στο λιμάνι το προσεχές Σαββατοκύριακο 9 & 10 Ιουλίου.

Συμπληρώθηκε το ταμπλό αντρών στο Nova

Ενημερώνουμε του αθλητές ότι συμπληρώθηκε το ταμπλό αντρών για το 17ο Novasports Beach Volley Tournament! Όσες συμμετοχές σταλούν από εδώ και πέρα, θα μπουν ως αναπληρωματικές ομάδες.

Σταυρόπουλος / Γκλέντι και Φαζάκη / Καμπουράκη πρωταθλητές στο U16

Στο πιο ψηλό σκαλί του βάθρου ανέβηκαν οι Σταυρόπουλος / Γκλέντι και οι Φαζάκη / Καμπουράκη επικρατώντας των Μαυρίδη / Σταυρακάκη και Παπαδάκη / Αντωνακάκη με 2-1 και 2-0 σετ αντίστοιχα στο αναπτυξιακό τουρνουά regional που διεξάγετε αυτό το Σαββατοκύριακο στις εγκαταστάσεις του συλλόγου στην παραλία των Αγίων Αποστόλων.

Το τουρνουά συνεχίζετε αύριο το πρωί με την κατηγορία U19.

Προκριματικά Regional Χανίων

Ανακοινώθηκε από την τοπική επιτροπή το ταμπλώ των προκριματικών για τα κορίτσια του Κ16 στα Χανιά.
Η τεχνική σύσκεψη θα γίνει την Παρασκευή 01 Ιουλίου στις 09:30. Παρακαλείτε όλες οι συμμετέχουσες να έχετε μαζί σας τα απαραίτητα δικαιολογητικά (1 φωτογραφία, βεβαίωση γιατρού ή φωτοτυπία του δελτίου σας μπρος-πίσω και συμπληρωμένη η φόρμα εγγραφής στο μητρώο της ΕΟΠΕ). Την φόρμα εγγραφής μπορείτε να την κατεβάσετε και να την τυπώσετε από εδώ.

Οι ομάδες των προκριματικών έχουν ως εξής:

ΣΚΟΥΝΑΚΗ Λ.- ΧΑΤΖΗ ΕΜ.
ΚΟΡΑΚΟΒΟΥΝΗ Β.- ΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗ Κ.
ΚΟΥΝΑΚΗ Ι.- ΚΟΥΤΣΑΝΤΩΝΑΚΗ Μ.
ΑΓΓΟΥΡΙΔΑΚΓ ΕΛ. – ΜΟΥΤΖΑΚΗ ΜΑΡ. ΡΕΘ
ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΔΑΚΗ Ε. – ΠΕΡΟΓΑΜΒΡΑΚΗ
ΑΝΥΦΑΝΤΑΚΗ Μ. – ΚΟΥΤΑΛΑ ΣΤ.
ΒΟΖΥΝΑΚΗ Μ. – ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ Δ.
ΣΤΕΦΑ ΛΕΝ. – ΖΕΡΒΟΥ ΦΕΡ.
ΓΙΑΝΝΟΥΔΗ ΕΛ. – ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗ ΜΑ.
ΜΑΛΙΩΤΑΚΗ Κ. – ΚΟΚΚΙΝΑΚΗ ΕΛ. ΡΕΘ
ΚΟΥΦΑΛΙΔΑΚΗ Π. – ΜΠΕΛΑΝΤΑΚΗ Μ. ΡΕΘ
ΣΟΥΦΑΛΙΔΑΚΗ Ε. – ΜΠΕΝΑΚΗ Ε. ΡΕΘ
ΜΑΚΡΗ ΕΡ. – ΣΤΥΛΙΑΝΑΚΗ ΠΑΥ.
ΠΕΡΟΓΡΑΜΒΡΑΚΗ ΜΑ. – ΜΑΜΠΡΟΥ Μ. Χ.
ΑΝΤΟΥΡΑΚΗ Ε. – ΖΟΥΜΠΟΥΛΑΚΗ ΣΤ. ΡΕΘ
ΠΑΤΣΟΥΜΑΔΑΚΗ Β. – ΜΑΡΟΝΙΚΟΛΑΚΗ Χ.
ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗ Μ. – ΝΙΚΟΛΟΥΔΑΚΗ Μ. ΡΕΘ
ΣΩΠΑΣΟΥΔΑΚΗ Ε. – ΜΠΕΝΑΚΗ ΑΡ. ΡΕΘ

17th Novasports Beach Volley Tournament

17novaΓια 17η συνεχόμενη χρονιά, το τουρνουά «θεσμός» του καλοκαιριού είναι γεγονός και προσκαλεί τους φίλους του αθλήματος για συναρπαστικές μάχες στην άμμο, πολλά happenings και πλούσια δώρα!

Ζήσ’ το κι εσύ από κοντά στους δυο φετινούς προορισμούς:

– Χανιά, Παραλία Αγίων Αποστόλων: 8-10 Ιουλίου

– Αττική, Καράβι Σχινιάς: 15-17 Ιουλίου

Αν παίζεις beach volley και θες να πάρεις μέρος στο πιο θεαματικό τουρνουά του καλοκαιριού, να διεκδικήσεις την κορυφή και να κερδίσεις χρηματικά έπαθλα και δωροεπιταγές, δήλωσε συμμετοχή εδώ.

* έως 06/7/16 για Χανιά, έως 13/7/16 για Σχοινιά

Αν αγαπάς το beach volley, παρακολούθησε από κοντά τους συναρπαστικούς αγώνες κάτω από τον καυτό ήλιο, απολαμβάνοντας παράλληλα happenings, δροσερές βουτιές στη θάλασσα, εκπλήξεις και δώρα!

Δεν μπορείς να είσαι εκεί;

Δες τους ημιτελικούς και τον τελικό LIVE την Κυριακή 17 Ιουλίου από τις 16:00, αποκλειστικά στα κανάλια Novasports.

Powered by

Χορηγοί

sunrise_hotel_sm





mixelakis

adv

Χορηγοί Επικοινωνίας



Υποστηρικτές





sun_stopper_sm