Πρόγραμμα Αγώνων Full Moon Tournament

Πλούσιο αγωνιστικά αναμένεται το Σαββατοκύριακο, καθώς 56 ομάδες δήλωσαν συμμετοχή στο μικτό τουρνουά που θα διεξαχθεί στις εγκαταστάσεις του συλλόγου στην παραλία των Αγίων Αποστόλων. Να σημειωθεί ότι λόγω των περιοριστικών μέτρων που ισχύουν στην πόλη μας αλλά και λόγω των αυξημένων συμμετοχών, οι αγώνες θα διεξαχθούν με το φως της ημέρας και όχι νυχτερινοί, όπως συνηθιζόταν μέχρι σήμερα. Επί της ευκαιρίας θα θέλαμε να ενημερώσουμε τα μέλη μας ότι έχει ξεκινήσει η διαδικασία αλλαγής του υπάρχοντος φωτισμού με νέου κατάλληλου για αθλητικές διοργανώσεις.

Θα θέλαμε επίσης να υπενθυμίσουμε ότι για την συμμετοχή στο τουρνουά οι ενήλικες αθλητές/τριες αθλούμενοι (18 ετών και άνω) θα πρέπει να υποβληθούν σε PCR ή Rapid test εντός 48ώρου, με εξαίρεση όσους προσκομίζουν πιστοποιητικό εμβολιασμού ή πιστοποιητικό νόσησης (το οποίο εκδίδεται 30 μέρες μετά τον πρώτο θετικό έλεγχο και ισχύει έως 180 ημέρες μετά τη νόσηση). Ανήλικοι αθλούμενοι (18 ετών και κάτω) πρέπει να υποβληθούν σε self test την ημέρα των αγώνων. Τα πιστοποιητικά μπορούν να σταλούν και ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση info@beachvolleychania.com. Από τον παραπάνω κανόνα εξαιρούνται τα μέλη του συλλόγου που έχουν ήδη προσκομίσει πιστοποιητικό εμβολιασμού στο σύλλογο.

Επίσης θα παρακαλέσουμε όλες οι ομάδες να βρίσκονται στα γήπεδα τουλάχιστον μίση ώρα πριν από την ανακοινωθέν ώρα έναρξης του παιχνιδιού τους. Οι ώρες των αγώνων -τις οποίες μπορείτε να δείτε στους παρακάτω πίνακες- θα τηρηθούν αυστηρά.

Τέλος, ο Σύλλογος ευχαριστεί θερμά του δωροθέτες του τουρνουά:
Cretan Pharmacy – Φαρμακείο Μπιτσάκη-Βεριγάκης, Πλατεία 1866 & Κριάρη 45, Χανιά
Aqua Fit, Κορωναίου 4, Χανιά
• Κάβα Κασιμάτης, Σκρυδλώφ 50, Χανιά
τους χορηγούς δροσιάς:
Hellenic Aloe, Εθνικής Αντιστάσεως 21, Ηράκλειο σε συνεργασία με τους Αφοί Αντωνάκη, Βαρύπετρο, Χανιά που θα μας δροσίσουν με τα Aloe Frutti Smoothies καθ’ όλο το Σαββατοκύριακο.
Cretan Secrets, Κλωθάκης Νίκος, Αγ. Κωνσταντίνου 65, Σούδα για τις Ζαγόρι-τικες στιγμές δροσιάς.
αλλά και το γειτονικό:
Iguana Beach Cafe, Παραλία Αγίων Αποστόλων όπου προσφέρει 20% έκπτωση σε όλους τους συμμετέχοντες.

Στους παρακάτω πίνακες μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα των αγώνων του Σαββατοκύριακου:

Πρόγραμμα Αγώνων Golden Κατηγορίας

Α/ΑΓήπεδοΏραΟμάδα Α Ομάδα B
Αποτέλεσμα
21/8/2021
Αγώνες Ομίλων
1--Χριστοδουλάκης Χρήστος / Κωνσταντουδάκη ΆρτεμιςvsBYE2-021-0, 21-0
2119:00Φιλίππου Παναγιώτης / Δεμιρτσίδου ΜαρίαvsΤζουγκαράκης Αλέξανδρος / Λουπάση Τόνια0-2
3117:20Αναστασάκης Δημήτρης / Μουτσάκη ΑντιγόνηvsΨαρουδάκης Δημήτρης / Ουζούνη Κων/να2-0
4317:20Μαραγκουδάκης Νίκος / Βιγλάκη ΚατερίναvsVakaris Valerio / Deangelis Dempora0-2
5--Σταυρουλάκης Γιώργος / Πολυκανδριώτου ΜαρίαvsBYE2-021-0, 21-0
6118:10Κολιαμπας Μάνος / Κτιστάκη ΤζωρτζίναvsΚολλα Αντιόλ / Πάσχoυ Ναταλία0-218-21,19-21
7--Τζαγκαράκης Νίκος / Ρηγάκου ΑσπασίαvsBYE2-0
8218:10Κολιάμπας Αχιλλέας / Λαζαράκη ΑγγελικήvsΔρανδάκης Μάρκος / Κληρονόμου Ηρώ0-210-21, 22-24
9--Πασιούρας Φώτης / Τζολάκη ΧαράvsBYE2-021-0, 21-0
10318:10Peter / MajavsΛουμπάκης Κώστας / Πάσχου Χριστίνα2-021-9, 21-10
11--Μάνος Μόσχος / Φραγκιουδάκη ΡάνιαvsBYE2-021-0, 21-0
12418:10Καμμάς Εμμανουήλ / Παπασηφάκη ΑλίκηvsΜαρινάκης Νικόλας / Μαρινάκη Ελένη2-021-18, 21-17
13518:10Πάτερος Γεώργιος Αντώνιος / Αντιμισιάρη ΜαίρηvsΒαρίκος Αντώνης / Ντόκου Πανωρέα2-021-15, 21-17
14219:00Αδοντάκης / Γκουγκουλή ΚωνσταντίναvsΤζιλιβάκης Αντώνης / Ξιαρχογιανοπούλου Πολυτίμη0-218-21, 12-21
15--Χατζηδαμιανου Δαμιανός / Βλαχάκη ΜαρίαvsBYE2-021-0, 21-0
16419:00Βογιατζάκης Στέλιος / Βογιατζάκη ΑνθήvsΔρακάκης Χαράλαμπος / Σκιτζή Κατερίνα2-021-12, 21-9
Ταμπλό ηττημένων (ο νικητής κατακτά την 3η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος την 25η στο τουρνουά)
17--BYEvsΦιλίππου Παναγιώτης / Δεμιρτσίδου Μαρία0-20-21, 0-21
18519:00Ψαρουδάκης Δημήτρης / Ουζούνη Κων/ναvsΜαραγκουδάκης Νίκος / Βιγλάκη Κατερίνα1-2
19--BYEvsΚολιαμπας Μάνος / Κτιστάκη Τζωρτζίνα0-20-21, 0-21
20--BYEvsΚολιάμπας Αχιλλέας / Λαζαράκη Αγγελική0-20-21, 0-21
21--BYEvsΛουμπάκης Κώστας / Πάσχου Χριστίνα0-20-21, 0-21
22--BYEvsΜαρινάκης Νικόλας / Μαρινάκη Ελένη0-20-21, 0-21
23320:40Βαρίκος Αντώνης / Ντόκου ΠανωρέαvsΑδοντάκης / Γκουγκουλή Κωνσταντίνα1-2
24--BYEvsΔρακάκης Χαράλαμπος / Σκιτζή Κατερίνα0-20-21, 0-21
Ταμπλό νικητών (ο νικητής κατακτά την 1η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 2η)
25120:40Χριστοδουλάκης Χρήστος / Κωνσταντουδάκη ΆρτεμιςΤζουγκαράκης Αλέξανδρος / Λουπάση Τόνια2-021-17, 21-18
26119:50Αναστασάκης Δημήτρης / Μουτσάκη ΑντιγόνηVakaris Valerio / Deangelis Dempora2-021-18, 21-15
27219:50Σταυρουλάκης Γιώργος / Πολυκανδριώτου ΜαρίαΚολλα Αντιόλ / Πάσχoυ Ναταλία0-2
28319:00Τζαγκαράκης Νίκος / Ρηγάκου ΑσπασίαΔρανδάκης Μάρκος / Κληρονόμου Ηρώ2-0
29319:50Πασιούρας Φώτης / Τζολάκη ΧαράPeter / Maja0-215-21, 15-21
30419:50Μάνος Μόσχος / Φραγκιουδάκη ΡάνιαΚαμμάς Εμμανουήλ / Παπασηφάκη Αλίκη2-0
31519:50Πάτερος Γεώργιος Αντώνιος / Αντιμισιάρη ΜαίρηΤζιλιβάκης Αντώνης / Ξιαρχογιανοπούλου Πολυτίμη2-1
32220:40Χατζηδαμιανού Δαμιανός / Βλαχάκη ΜαρίαΒογιατζάκης Στέλιος / Βογιατζάκη Ανθή2-0
22/8/2021
Προκριματική φάση (24 ομάδες): Οι νικητές προκρίνονται στους και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 17η θέση
33110:20Φιλίππου Παναγιώτης / Δεμιρτσίδου ΜαρίαvsΒογιατζάκης Στέλιος / Βογιατζάκη Ανθή0-2
34310:20Μαραγκουδάκης Νίκος / Βιγλάκη ΚατερίναvsΤζιλιβάκης Αντώνης / Ξιαρχογιανοπούλου Πολυτίμη1-2
35111:10Κολιαμπας Μάνος / Κτιστάκη ΤζωρτζίναvsΚαμμάς Εμμανουήλ / Παπασηφάκη Αλίκη2-021-0, 21-0
36311:10Κολιάμπας Αχιλλέας / Λαζαράκη ΑγγελικήvsΠασιούρας Φώτης / Τζολάκη Χαρά0-2
37112:00Λουμπάκης Κώστας / Πάσχου ΧριστίναvsΔρανδάκης Μάρκος / Κληρονόμου Ηρώ0-2
38312:00Μαρινάκης Νικόλας / Μαρινάκη ΕλένηvsΣταυρουλάκης Γιώργος / Πολυκανδριώτου Μαρία0-20-21, 0-21
39112:50Αδοντάκης / Γκουγκουλή ΚωνσταντίναvsVakaris Valerio / Deangelis Dempora0-2
40312:50Δρακάκης Χαράλαμπος / Σκιτζή ΚατερίναvsΤζουγκαράκης Αλέξανδρος / Λουπάση Τόνια0-2
Προκριματική φάση (16 ομάδες): Οι νικητές προκρίνονται στους προημιτελικούς και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 9η θέση
41113:40Χριστοδουλάκης Χρήστος / Κωνσταντουδάκη ΆρτεμιςvsΤζιλιβάκης Αντώνης / Ξιαρχογιανοπούλου Πολυτίμη2-0
42313:40Αναστασάκης Δημήτρης / Μουτσάκη ΑντιγόνηvsΚολιαμπας Μάνος / Κτιστάκη Τζωρτζίνα2-1
43114:30Κολλα Αντιόλ / Πάσχoυ ΝαταλίαvsΤζιλιβάκης Αντώνης / Ξιαρχογιανοπούλου Πολυτίμη2-0
44314:30Τζαγκαράκης Νίκος / Ρηγάκου ΑσπασίαvsΒογιατζάκης Στέλιος / Βογιατζάκη Ανθή2-0
45115:20Peter / MajavsΤζουγκαράκης Αλέξανδρος / Λουπάση Τόνια2-0
46215:20Μάνος Μόσχος / Φραγκιουδάκη ΡάνιαvsVakaris Valerio / Deangelis Dempora2-0
47315:20Πάτερος Γεώργιος Αντώνιος / Αντιμισιάρη ΜαίρηvsΣταυρουλάκης Γιώργος / Πολυκανδριώτου Μαρία2-1
48515:20Χατζηδαμιανού Δαμιανός / Βλαχάκη ΜαρίαvsΔρανδάκης Μάρκος / Κληρονόμου Ηρώ2-0
Προημιτελική φάση (8 ομάδες): Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς (4αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση
49117:00Χριστοδουλάκης Χρήστος / Κωνσταντουδάκη ΆρτεμιςvsΑναστασάκης Δημήτρης / Μουτσάκη Αντιγόνη0-2
50217:00Κολλα Αντιόλ / Πάσχoυ ΝαταλίαvsΤζαγκαράκης Νίκος / Ρηγάκου Ασπασία2-0
51317:00Peter / MajavsΜάνος Μόσχος / Φραγκιουδάκη Ράνια2-1
52517:00Πάτερος Γεώργιος Αντώνιος / Αντιμισιάρη ΜαίρηvsΧατζηδαμιανού Δαμιανός / Βλαχάκη Μαρία0-2
Ημιτελικοί
53119:00Αναστασάκης Δημήτρης / Μουτσάκη ΑντιγόνηvsΚολλα Αντιόλ / Πάσχoυ Ναταλία0-2
54219:00Peter / MajavsΧατζηδαμιανού Δαμιανός / Βλαχάκη Μαρία2-0
Τελικός
55121:00Κολλα Αντιόλ / Πάσχoυ ΝαταλίαvsPeter / Maja2-0

Πρόγραμμα Αγώνων Silver Κατηγορίας

A/AΓήπεδοΏραΟμάδα AvsΟμάδα B
Αποτέλεσμα
21/8/2021
Αγώνες Ομίλων
1--Τσουρουφλής Κώστας / Ποντικάκη ΚατερίναvsBYE2-021-0, 21-0
2114:00Μελισσηνός Μάριος / Μελισσηνού ΔωροθέαvsΚουφογιαννακης Ορφέας / Κουτουλάκη Ραφαέλα 2-021-12, 21-11
3214:00Καμπουράκης Αλέξης / Κέφη ΜαίρηvsΜαρινάκης Θωμάς / Κοϊμτζή Νικολέτα2-0
4314:00Καυκαλάς Γιώργος / Κοκκίνη ΕλεάναvsΠαπουτσάκης Γιώργος / Ζουραράκη Νικολέτα0-211-21, 14-21
5--Καραγεωργόπουλος Αλέξανδρος / Βαρσάμη ΘεοδώραvsΒΥΕ2-021-0, 21-0
6414:00Πειρουνάκης Στράτος / Βασιλοκωνσταντάκη ΖωήvsΔασκαλάκης Γιάννης / Σκαλιδάκη Κατερίνα2-021-16, 21-18
7--Τάπος Άγγελος / Μιχαηλάκη ΚvsΒΥΕ2-021-0, 21-0
8514:00Κολοκοτρώνης Σήφης / Βογιατζάκη ΜαρίαvsΦραγκιουδάκης Γιώργος / Φραγκιουδακη Κατερίνα2-021-17, 21-17
9--Μαρκάκης Αντώνης / Κοκκινάκη ΜαρίαvsΒΥΕ2-021-0, 21-0
10114:50Μαραγκάκης Ιωάννης / Ψιλλάκη ΧριστίναvsΛιονουδάκης Ευτύχης / Θεοδωράκη Άννα 2-021-16, 21-16
11214:50Κοτρωνάκης Νίκος / Μαραβελάκη ΝάνσυvsΣολανάκης / Νάντια2-021-12, 21-19
12314:50Βολωνάκης Νίκος / Σταθάκη Ειρήνη vsΝικολουδάκης Γιώργος / Νικολουδακη Αμαρυλλίς
0-217-21, 20-22
13414:50Μπουρμπάκης Κώστας / Ζερβού Φερενίκη
vsΓιώργος Πλατώνης / Ροβιθάκη Αθηνά
2-021-9, 21-13
14514:50Βλαχάκης Μανώλης / Δεικτάκη ΡέναvsΣεργάκης Αποστόλης / Κανουπάκη Ναταλία 2-021-18, 21-16
15--Μανφρέντι Φραντσέσκο / Μανφρέντι ΕύαvsBYE2-021-0, 21-0
16115:40Παπαδόσηφος Ιωσήφ / Παπαδόσηφου Ειρήνη vsΧιρμπάκης Γιάννης / Καλουζνή Λίζα 0-2
Ταμπλό ηττημένων (ο νικητής κατακτά την 3η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος την 25η στο τουρνουά)
17--BYEvsΚουφογιαννακης Ορφέας / Κουτουλάκη Ραφαέλα 0-20-21, 0-21
18215:40Μαρινάκης Θωμάς / Κοϊμτζή ΝικολέταvsΚαυκαλάς Γιώργος / Κοκκίνη Ελεάνα0-20-21, 0-21
19--BYEvsΔασκαλάκης Γιάννης / Σκαλιδάκη Κατερίνα0-20-21, 0-21
20--BYEvsΦραγκιουδάκης Γιώργος / Φραγκιουδακη Κατερίνα0-20-21, 0-21
21--BYEvsΛιονουδάκης Ευτύχης / Θεοδωράκη Άννα 0-20-21, 0-21
22315:40Σολανάκης / ΝάντιαvsΒολωνάκης Νίκος / Σταθάκη Ειρήνη 0-219-21, 19-21
23415:40Γιώργος Πλατώνης / Ροβιθάκη Αθηνά
vsΣεργάκης Αποστόλης / Κανουπάκη Ναταλία 0-218-21, 9-21
24--BYEvsΠαπαδόσηφος Ιωσήφ / Παπαδόσηφου Ειρήνη 0-20-21, 0-21
Ταμπλό νικητών (ο νικητής κατακτά την 1η θέση στον όμιλο και ο ηττημένος τη 2η)
25116:30Τσουρουφλής Κώστας / Ποντικάκη ΚατερίναΜελισσηνός Μάριος / Μελισσηνού Δωροθέα2-117-21, 21-18, 15-8
26216:30Καμπουράκης Αλέξης / Κέφη ΜαίρηΠαπουτσάκης Γιώργος / Ζουραράκη Νικολέτα2-114-21, 21-15, 15-10
27316:30Καραγεωργόπουλος Αλέξανδρος / Βαρσάμη ΘεοδώραΠειρουνάκης Στράτος / Βασιλοκωνσταντάκη Ζωή1-221-14, 20-22, 12-15
28416:30Τάπος Άγγελος / Μιχαηλάκη ΚΚολοκοτρώνης Σήφης / Βογιατζάκη Μαρία2-021-10, 21-11
29516:30Μαρκάκης Αντώνης / Κοκκινάκη ΜαρίαΜαραγκάκης Ιωάννης / Ψιλλάκη Χριστίνα0-215-21, 15-21
30217:20Κοτρωνάκης Νίκος / Μαραβελάκη ΝάνσυΝικολουδάκης Γιώργος / Νικολουδακη Αμαρυλλίς
0-218-21, 19-21
31417:20Μπουρμπάκης Κώστας / Ζερβού ΦερενίκηΒλαχάκης Μανώλης / Δεικτάκη Ρένα2-121-11, 9-21, 15-6
32517:20Μανφρέντι Φραντσέσκο / Μανφρέντι ΕύαΧιρμπάκης Γιάννης / Καλουζνή Λίζα 0-213-21, 14-21
22/8/2021
Προκριματική φάση (24 ομάδες): Οι νικητές προκρίνονται στους και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 17η θέση
33211:10Κουφογιαννακης Ορφέας / Κουτουλάκη Ραφαέλα vsΜανφρέντι Φραντσέσκο / Μανφρέντι Εύα0-2
34411:10Καυκαλάς Γιώργος / Κοκκίνη ΕλεάναvsΒλαχάκης Μανώλης / Δεικτάκη Ρένα2-1
35511:10Δασκαλάκης Γιάννης / Σκαλιδάκη ΚατερίναvsΚοτρωνάκης Νίκος / Μαραβελάκη Νάνσυ0-2
36212:00Φραγκιουδάκης Γιώργος / Φραγκιουδακη ΚατερίναvsΜαρκάκης Αντώνης / Κοκκινάκη Μαρία2-0
37412:00Λιονουδάκης Ευτύχης / Θεοδωράκη Άννα vsΚολοκοτρώνης Σήφης / Βογιατζάκη Μαρία0-2
38512:00Βολωνάκης Νίκος / Σταθάκη Ειρήνη vsΚαραγεωργόπουλος Αλέξανδρος / Βαρσάμη Θεοδώρα0-2
39212:50Σεργάκης Αποστόλης / Κανουπάκη Ναταλία vsΠαπουτσάκης Γιώργος / Ζουραράκη Νικολέτα0-2
40412:50Παπαδόσηφος Ιωσήφ / Παπαδόσηφου Ειρήνη vsΜελισσηνός Μάριος / Μελισσηνού Δωροθέα2-021-0, 21-0
Προκριματική φάση (16 ομάδες): Οι νικητές προκρίνονται στους προημιτελικούς και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 9η θέση
41512:50Τσουρουφλής Κώστας / Ποντικάκη ΚατερίναvsΦραγκιουδάκης Γιώργος / Φραγκιουδακη Κατερίνα2-1
42213:40Καμπουράκης Αλέξης / Κέφη ΜαίρηvsΚοτρωνάκης Νίκος / Μαραβελάκη Νάνσυ2-1
43413:40Πειρουνάκης Στράτος / Βασιλοκωνσταντάκη ΖωήvsΚαυκαλάς Γιώργος / Κοκκίνη Ελεάνα0-2
44513:40Τάπος Άγγελος / Μιχαηλάκη ΚvsΜανφρέντι Φραντσέσκο / Μανφρέντι Εύα2-0
45214:30Μαραγκάκης Ιωάννης / Ψιλλάκη ΧριστίναvsΠαπαδόσηφος Ιωσήφ / Παπαδόσηφου Ειρήνη 0-2
46414:30Νικολουδάκης Γιώργος / Νικολουδακη Αμαρυλλίς
vsΠαπουτσάκης Γιώργος / Ζουραράκη Νικολέτα0-2
47514:30Μπουρμπάκης Κώστας / Ζερβού ΦερενίκηvsΚαραγεωργόπουλος Αλέξανδρος / Βαρσάμη Θεοδώρα2-0
48415:20Χιρμπάκης Γιάννης / Καλουζνή Λίζα vsΚολοκοτρώνης Σήφης / Βογιατζάκη Μαρία2-0
Προημιτελική φάση (8 ομάδες): Οι νικητές προκρίνονται στους ημιτελικούς (4αδα) και οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση
49116:00Τσουρουφλής Κώστας / Ποντικάκη ΚατερίναvsΚαμπουράκης Αλέξης / Κέφη Μαίρη0-2
50216:00Καυκαλάς Γιώργος / Κοκκίνη ΕλεάναvsΤάπος Άγγελος / Μιχαηλάκη Κ1-2
51316:00Παπαδόσηφος Ιωσήφ / Παπαδόσηφου Ειρήνη vsΠαπουτσάκης Γιώργος / Ζουραράκη Νικολέτα1-2
52516:00Μπουρμπάκης Κώστας / Ζερβού ΦερενίκηvsΧιρμπάκης Γιάννης / Καλουζνή Λίζα 2-0
Ημιτελικοί
53118:00Καμπουράκης Αλέξης / Κέφη ΜαίρηvsΤάπος Άγγελος / Μιχαηλάκη Κ2-0
54218:00Παπουτσάκης Γιώργος / Ζουραράκη ΝικολέταvsΜπουρμπάκης Κώστας / Ζερβού Φερενίκη0-2
Τελικός
55120:00Καμπουράκης Αλέξης / Κέφη ΜαίρηvsΜπουρμπάκης Κώστας / Ζερβού Φερενίκη2-0

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...