Τσαπάκης, Παππά χρυσό στο μεικτό ερασιτεχνών

f1c0ee17f338cf5c72ee789b8341f285_L
Ο Νίκος Τσαπάκης και η Άντζελα Παππά αμφότεροι από το Ρέθυμνο (αγωνίζονται στο Αρκάδι) κατάκτησαν και δεύτερο τίτλο στο Beach Volley League 2014 καθώς μετά τις πρωτιές του στα τουρνουά ερασιτεχνών ανδρων και γυναικών με τις ομάδες τους, κατέκτησαν και τον τίτλο στο μεικτό της κατηγορίας ερασιτεχνών (amateur).

Στον τελικό οι Τσαπάκης, Παππά νίκησαν τη Λίζα Τριανταφυλλίδη και τον Μανούσο Ρηγάκη με 2-0 (16-14, 15-11). Στους ημιτελικούς οι Τσαπάκης Νίκος / Παπά Άντζελα νίκησαν τους Xαλκιαδάκη Νικόλα / Ντεμάι Χρύσα με 2-1 (13-15, 16-14, 13-11), ενώ η ομάδα των Λίζα Τριανταφυλλίδη, Μανούσου Ρηγάκη πέρασαν χωρίς αγώνα επειδή η ομάδα των Γιάννα Στάθη και Μιχάλη Βεριγάκη αποσύρθηκε.

Συγκινητικές ήταν οι στιγμές στην απονομή καθώς ο υπεύθυνος αγωνιστικού του Beach Volley League Μιχάλης Τριανταφυλλίδης έκανε τις απονομές στους νικητές και μεταξύ αυτών στην 22χρονη κόρη του Λίζα Τριανταφυλλίδη που αγωνίστηκε για πρώτη φορά σε τουρνουά μπιτς βόλεϊ και μάλιστα με συμπαίκτη της τον Μανούσο Ρηγάκη με τον οποίο είναι συμφοιτητές στο Πανεπιστήμιο Χανίων.

Πηγή: volleyleague.gr